Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domofon Urmet raz działa raz nie

08 Nov 2009 15:28 3366 7
  • Level 12  
    Witam

Witam mam pytanko co może być z domofonem jak czasami dzieje sie tak ze nic nie słychać porostu raz działa raz nie już nie mam siły
    -Podpowiedzcie Co należy sprawdzić dokładnie
    Z góry dziękuje

Centrala
    Domofon Urmet raz działa raz nie
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 27  
    Skoro raz działa, raz nie to feler w układzie elektroniki raczej wykluczony. W tym czasie gdy nie działa trzeba sprawdzić: Po pierwsze czy jest zasilanie i czy jest dobrze zaciśnięta masa, czyli te dwa układy odpowiedzialne za całość. Rozumiem, że pisząc nie działa masz na myśli, że nic nie chodzi włącznie z zamkiem.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 12  
    Nie nie zamek Działa :) kiedyś buczał a teraz nic nie słuchać w słuchawce :( dziwne ze raz działa raz nie, sam się naprawia i po jakimś czasie znowu nie działa strasznie wkurzające
  • Level 12  
    A coś dokładniej a jak to w ogóle sprawdzić :) Domofon Urmet raz działa raz nie
  • Level 24  
    Witam!
    Dotykając lekko klawisza linii w unifonie nie powinno być w słuchawce słychać trzasków. Jżeli są to przełącznik linii jest do wymiany. Bardzo częsta usterka w unifonach Urmeta
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Level 19  
    moje doświadczenie podpowiada mi że styki śniedzieją oczywiście ale usterka również może być w zamku elektro-magnetycznym
    polega to na rozciągnięciu sprężynki wyrobieniu elementów lub namagnesowaniu blaszki (trzpienia) która przyciągana jest do cewki
    ja stosuje metodę:
    1. demontaż rygla z jednoczesnym pomiarem prądowym na przewodach bez obciążenia i z obciążeniem
    2. w mieszkaniu rozbieram zamek i czyszczę i testuje zasilaczem 12 V~
    3. jeżeli nie ma poprawy wymieniam rygiel

Jeżeli chodzi o czyszczenie styków preparat KONTAKT do czyszczenia styków jest idealny z braku tegoż preparatu stosować C2H5OH czyli pospolity na naszym rynku alkohol etylowy występujący w różnych postaciach i objętościach 0,5 l wystarczy do odczyszczenia jak również oceny organoleptycznej po naprawie uszkodzenia .
    dlatego w/w naprawy powinny dokonywać osoby doświadczone i pełnoletnie
    i tym miłym akcentem pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  • Level 12  
    Embros - Miałeś racje wymieniłem unifon i narazie wszystko jest ok i nie słyszę tych trzasków które słyszałem jak dotykałem klawisz lini unifonu :)

Pozdrawiam