Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Urmet raz działa raz nie

08 Lis 2009 15:28 3051 7
  • Poziom 12  
    Witam

Witam mam pytanko co może być z domofonem jak czasami dzieje sie tak ze nic nie słychać porostu raz działa raz nie już nie mam siły
    -Podpowiedzcie Co należy sprawdzić dokładnie
    Z góry dziękuje

Centrala
    Domofon Urmet raz działa raz nie
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Skoro raz działa, raz nie to feler w układzie elektroniki raczej wykluczony. W tym czasie gdy nie działa trzeba sprawdzić: Po pierwsze czy jest zasilanie i czy jest dobrze zaciśnięta masa, czyli te dwa układy odpowiedzialne za całość. Rozumiem, że pisząc nie działa masz na myśli, że nic nie chodzi włącznie z zamkiem.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Nie nie zamek Działa :) kiedyś buczał a teraz nic nie słuchać w słuchawce :( dziwne ze raz działa raz nie, sam się naprawia i po jakimś czasie znowu nie działa strasznie wkurzające
  • Poziom 12  
    A coś dokładniej a jak to w ogóle sprawdzić :) Domofon Urmet raz działa raz nie
  • Poziom 24  
    Witam!
    Dotykając lekko klawisza linii w unifonie nie powinno być w słuchawce słychać trzasków. Jżeli są to przełącznik linii jest do wymiany. Bardzo częsta usterka w unifonach Urmeta
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 19  
    moje doświadczenie podpowiada mi że styki śniedzieją oczywiście ale usterka również może być w zamku elektro-magnetycznym
    polega to na rozciągnięciu sprężynki wyrobieniu elementów lub namagnesowaniu blaszki (trzpienia) która przyciągana jest do cewki
    ja stosuje metodę:
    1. demontaż rygla z jednoczesnym pomiarem prądowym na przewodach bez obciążenia i z obciążeniem
    2. w mieszkaniu rozbieram zamek i czyszczę i testuje zasilaczem 12 V~
    3. jeżeli nie ma poprawy wymieniam rygiel

Jeżeli chodzi o czyszczenie styków preparat KONTAKT do czyszczenia styków jest idealny z braku tegoż preparatu stosować C2H5OH czyli pospolity na naszym rynku alkohol etylowy występujący w różnych postaciach i objętościach 0,5 l wystarczy do odczyszczenia jak również oceny organoleptycznej po naprawie uszkodzenia .
    dlatego w/w naprawy powinny dokonywać osoby doświadczone i pełnoletnie
    i tym miłym akcentem pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  • Poziom 12  
    Embros - Miałeś racje wymieniłem unifon i narazie wszystko jest ok i nie słyszę tych trzasków które słyszałem jak dotykałem klawisz lini unifonu :)

Pozdrawiam