Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips ch. MD1.2E - próbkuje zasilacz w st-by

26 Cze 2004 22:34 2355 4
  • Poziom 23  
    Witam!
    Mam problem z 28-calowym TV na chassis MD1.2E, uszkodzony był zasilacz po zalaniu, wymieniony tranzystor (zamiennik), dioda w obwodzie bramki 6524, diody w mostku, rezystor na bramce 3524, układ MC44603, transoptor, kondensatory elektrolityczne jak i ceramiczne po pierwotnej stronie, stabilizator 5V st-by 7560, dioda Zenera 6560, tranzystor 7561, sprawdziłem wszystkie rezystory. Po włączeniu do sieci zasilacz próbkuje, jednak po włączeniu pilotem wstaje (5V ze stabilizatora st-by jest) i działa normalnie, na wyjściach napięcia w normie. Radą, by zasilacz pracował w st-by jest odłączenie zasilania procesora od stabilizatora 5V st-by, albo rozwarcie rezystora 3,3 Ohm 3588 po wtórnej stronie. Jednak i w takim wypadku napięcie zasilania na p.1 MC44603 waha się od 8 do ok. 14 V (w czasie normalnej pracy trzyma równo 14,4V). Najprawdopodobniej działa któreś z zabezpieczeń, tylko czemu?? Nie wiem co jest grane, pomysły mi się kończą a sprawa trochę pilna... Proszę o wskazówki, jeśli ktoś miał coś podobnego.
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 23  
    spróbuj odłączyć linię i obciąż zasilacz żarówką 40 W ,jeżeli będzie to samo ,to uszkodzony jest w dalszym ciągu zasilacz jeśli żarówka będzie świeciła to uszkodzenie jest po stronie wtórnej
  • Poziom 23  
    To już było na początku.. po włączeniu pilotem zasilacz rusza i TV działa, więc obciążenie linii odpada... Kłopot jest tylko w trybie st-by. Czy ktoś wie jakie napięcie zasilania ma mieć MC44603 na p.1?? w trym trybie? Bo u mnie waha się od 8 do 14 V, a podobno poniżej 14,5 V MC nie ruszy...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ON - 14,2V
    STANDBY - 11V
    Sprawdź C2533 (22u), jak pojemność jest za mała to zasilacz próbkuje w STANDBY, nawet nowe nie zawsze mają znamionową pojemność.