Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JUNKERS WRP 250-5 KB - problem z bateriami

08 Lis 2009 16:43 3766 9
  • Poziom 9  
    Witam, niedawno kupiłem ten kocioł - używany ale od znajomego - w idealnym stanie. Problem jest z bateriami zasilającymi. Po miesiącu użytkowania trzeba wymieniać na nowe, bo kocioł potrzebuje kilka sekund na zapalenie. Jeśli są nowe to nie ma żadnych problemów. Próbowałem z akumulatorkami ale za niskie napięcie. Kocioł jest zasilany napięciem 1,5V - 2X R20 równolegle. I tu mam pytanie. Czy ktoś się orientuje czy kocioł wytrzyma 2 akumulatorki połączone szeregowo ? (będzie to ok 2,5V) Nie wiem czy jest tam jakieś zabezpieczenie, nie chciałbym uszkodzić sterownika.

• Moderator na urlopie...
    Nie da rady takiego napięcia.
    Poproś serwis o poradę. Musi być gdzieś upływ prądu, dlatego tak szybko siadają baterie
    Ile to jest "kilka sekund"?
  • Poziom 23  
    pedro11 napisał:
    Witam, ....Nie wiem czy jest tam jakieś zabezpieczenie, nie chciałbym uszkodzić sterownika.

Jak nie chcesz kupować nowego sterowania do kotła (kosztowna sprawa), to sam się tym nie zajmuj, bo coś "skiepścisz" ... A jak skiepścisz, to część zamienną możesz kupić u serwisanta wraz z usługą, lub w sieci ....oprócz regionalnych centrów serwisowych Junkers, bo ostatnio sam producent "pogonił im kota"
  • Poziom 9  
    Jeśli baterie są nowe to zapala po ok 2 sekundach. Teraz baterie mają ok 3 tygodnie i muszę już czekać 6 sekund. Być może mam pecha do baterii, ale jest to już 3 komplet baterii. Pozostałe też zmieniałem po ok miesiącu. Spróbuję jeszcze załadować lepsze baterie. Didę sygnalizacyją wyłączyłem, ale nie widzę żadnej poprawy.

• Moderator na urlopie...
    Przyczyn tego może być kilka, dlatego poproś serwis o konserwację.
    Jak często jest załączane grzanie wody? Jakie baterie stosujesz?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czy prawie ciągle pali ci się czerwona kontrolka baterii?
    Ta lampka świeci tylko podczas zapalania.
    akwedukt napisał:
    Ta lampka świeci tylko podczas zapalania.

Jak jest sprawna to tak. A jak nie jest sprawna to rozładowuje baterie
    I tak ma być.