Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor plazma czy może LED?

pcnet 08 Lis 2009 16:44 13621 31
  • #1 08 Lis 2009 16:44
    pcnet

Poziom 32  

Kiedyś dużo czytałem i byłęm zdecydowany na plazme. teraz troszke się zmieniło i weszły np tv LED.
    Czy warto o nich myśleć?

0 29
  • #2 08 Lis 2009 16:56
    Ficu
    Poziom 31  

To dalej LCD tylko podświetlenie LED.

0
  • #3 08 Lis 2009 16:58
    goldi74
    Poziom 43  

Póki co nie ma jeszcze telewizorów LED na rynku.

0
  • #4 08 Lis 2009 17:01
    artprox
    Poziom 14  

witam ,po za parametrami obrazu proponuje zerknąć na moc pobieraną przez odbiornik

0
  • #5 08 Lis 2009 17:21
    pcnet

Poziom 32  

podobno teraz plazmy tylko 20% wiecej pobierają

0
  • #6 08 Lis 2009 17:24
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Lis 2009 17:29
    pcnet

Poziom 32  

hm to mi namieszałes z ta plazma i ze jest wycofywana
    to nic nie da sie zrobić zeby mniej prądy brały :)
    a LCD są krytykowane na forum że plazmy mają lepszy obraz
    tych LCD nawet nie widziałem jeszcze :)

0
  • #8 08 Lis 2009 17:39
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 08 Lis 2009 18:32
    prez8s
    Poziom 33  

Obecne LED-y to kiszka, podświetlenie nierównomierne, kąty widzenia tak samo słabe jak w LCD, ostrość, szybkość, itd.. - to samo, więc zupełnie nie warto przepłacać, nie brałbym ich wogóle pod uwage, jedyny plus to mniejsze zużycie prądu.
    Jeśli chodzi o jakość wyświetlania czerni to na chwile obecną tylko plazmowe wchodzą w gre i długo jeszcze tak będzie, bo nawet LCD-ek za 10k zł nie dorówna pod tym względem plaźmie za 4k zł.
    I może co nie którzy nie wiedzą, że w filmach czerń odgrywa niebagatelną rolę, słaba czerń może zepsuć nawet najlepszy film. Jak ktoś lubi oglądać filmy z dużą ilością mrocznych scen i wkurza go (tak jak mnie) to że po przechyleniu głowy lub położeniu sie telewizor "sie ściemnia lub rozjaśnia", to o LCD czy obecnych LED-ach może zapomnieć.
    Niestety plazmy mają kilka wad, przede wszystkim większe zużycie prądu, obecnie nowe plazmy żrą znacznie mniej niż kiedyś, ale i tak więcej niż LCD, plazmy nie lubią statycznych obrazów, np. okien windows, choć posiadają dosyć skuteczne opcje do usuwania powidoków, to jednak może sie zdażyć że coś sie wypali, na dokładke plazmy w przeciwieństwie do LCD-ków mają szklane matryce, łatwo je zbić i nawet zdaża sie że komuś sama pęknie z naprężeń, a w LCD-kach za to uszkadzają sie piksele lub pojawiają sie linie, co również jest równoznaczne z koniecznością zakupu nowego TV. LCD-ki mają świetlówki, które po kilku miesiącach zauważalnie słabiej świecą, zwłaszcza w tanich TV, więc obraz z czasem sie pogarsza, zwłaszcza odcień bieli.
    Ja jak bym musiał coś teraz wybierać to tylko plazma fullHD, ale czekam na porządne i tanie LED-y. Długo szukałem telewizora dla siebie, miałem już nawet jednego dużego lcd-ka, ale doszedłem do wniosku że lepiej poczekać. Zwłaszcza że nowe telewizory pokażą co potrafią dopiero wyswietlając obraz HD, a na razie takich filmów jest mało, chyba że ktoś ma szybkie łącze i lubi dużo ssać z sieci.

0
  • #10 08 Lis 2009 18:53
    goldi74
    Poziom 43  

W telewizorach LED jest dalej matryca LCD. Jedynie zamiast świetlówek jest podświetlenie ledowe. Nadal to jest LCD.

0
  • #11 08 Lis 2009 19:21
    prez8s
    Poziom 33  

goldi74 napisał:
    W telewizorach LED jest dalej matryca LCD. Jedynie zamiast świetlówek jest podświetlenie ledowe. Nadal to jest LCD.

No przecież wiadomo. Między innymi dlatego jest kompletnym bezsensem ich kupowanie w tak kosmicznych cenach.

0
  • #12 08 Lis 2009 19:25
    AxelNext
    Poziom 38  

goldi74 napisał:
    Póki co nie ma jeszcze telewizorów LED na rynku.
    Kolega chyba ma na myśli OLED.

pasque-flower napisał:
    Telewizory plazmowe jeśli nawet można zakupić i nie są złe tylko strasznie się grzeją i są wycofywane z rynku gdyż nie spełniają nowych norm dotyczących poboru prądu.
    Wycofywane z rynku kolega powiada, hmmm, a może jakieś argumenty bo np. Panasonic, SAMSUNG, LG i Hitachi co roku wypuszczają nowe modele.
    I o jakich normach kolega pisze :?:

prez8s napisał:
    Ja jak bym musiał coś teraz wybierać to tylko plazma fullHD
    Też tak myślę chociaż do oglądania telewizji także HD spokojnie wystarczy HD Ready.

0
  • #13 08 Lis 2009 19:55
    goldi74
    Poziom 43  

axelakis napisał:
    Kolega chyba ma na myśli OLED

To jest zupełnie inna bajka...

A obecnie sprzedawane telewizory mają pełną nazwę LCD LED. Pisanie o nich tylko jako o LED TV to jest wyciąganie pieniędzy od nieświadomych klientów. Technologia LED dotyczy tylko oświetlacza, matryca jest nadal LCD.

0
  • #14 08 Lis 2009 21:57
    Pablo1964
    Moderator

Koledzy - LED to nie jest nowa technologia tylko nowy sposób podświetlania matrycy LCD. Natomiast prace na technologią OLED trwają - dziś problemem jest jeszcze zbyt mała przekątna matryc OLED.

0
  • #15 08 Lis 2009 22:40
    prez8s
    Poziom 33  

Pablo1964 napisał:
    Koledzy - LED to nie jest nowa technologia tylko nowy sposób podświetlania matrycy LCD. Natomiast prace na technologią OLED trwają - dziś problemem jest jeszcze zbyt mała przekątna matryc OLED.

I ponoć zbyt mała trwałość.

0
  • #16 09 Lis 2009 00:23
    Pawel_pl
    Poziom 10  

prez8s napisał:
    I ponoć zbyt mała trwałość.

Owszem, ale kilka lat temu.
    Aktualnie OLED'y osiągają, wg. danych producentów,
    po 100tys godzin.

0
  • #17 09 Lis 2009 16:06
    artprox
    Poziom 14  

witam, przy zakupie sugeruje zwrócić uwagę czy ekran tv będzie matowy czy błyszczący (powłoka antyrefleksyjna) bo to może później przeszkadzać (odbijające się światło, np. na przeciwko okna)

0
  • #18 09 Lis 2009 16:44
    Kapa85
    Poziom 10  

Plazma, plazma i jeszcze raz plazma.
    Tylko 1 mały problem iż plazmy zaczynają się od 37" a lcd/led już nawet od 20" wiec trzeba wybierać.

0
  • #19 13 Lis 2009 00:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że warto myśleć o telewizorach z podświetleniem led.
    Ale ważniejsze jest aby podać jakie masz warunki i jakie oczekiwania ?
    Są różne systemy podświetlenia Led.

0
  • #20 13 Lis 2009 10:24
    maryann
    Poziom 37  

pasque-flower napisał:
    cena telewizora w technologi LED to 7tys. zł
    A skądże takie wieści? Od jesieni LCD LED jest od ok 2.700,-, za 3000 spokojnie już jest wybór. I wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie problemu LCD- braku czerni.

0
  • #21 13 Lis 2009 19:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

jeszcze nie !!!

0
  • #22 13 Lis 2009 23:07
    prez8s
    Poziom 33  

maryann napisał:
    pasque-flower napisał:
    cena telewizora w technologi LED to 7tys. zł
    A skądże takie wieści? Od jesieni LCD LED jest od ok 2.700,-, za 3000 spokojnie już jest wybór. I wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie problemu LCD- braku czerni.

Kolega chyba nie widział na własne oczy LCD LED w tym przedziale cenowym? wszystkie obecne LEDy za te pieniądze mają kijową czerń.

0
  • #23 13 Lis 2009 23:36
    Pablo1964
    Moderator

I będą miały. To słabość technologii LCD, niezależnie od tego, w jaki sposób matryca jest podświetlana.

0
  • #24 14 Lis 2009 09:12
    maryann
    Poziom 37  

Oczywiście, że tak. Współczuję wszystkim którzy w tych czasach stoją wobec zakupu telewizora. Już lepiej 10-letni z zaufanego źródła kupić.

0
  • #25 14 Lis 2009 22:28
    Pablo1964
    Moderator

Znalazłem ciekawą dyskusję na pokrewnym forum. Warto poczytać.

0
  • #26 09 Sty 2010 21:11
    pcnet

Poziom 32  

wybrałem LCD Sony Bravia 40 cali i jestem narazie zadowolony (model 5500)
    a przy okazji - czy naprawde sygnał SD z dekodera HD po HDMI daje lepszy obraz?
    narazie denerwuje mnie tylko jak Tvp1 i 2 jest rozjechany obraz i nie da sie ustawic

0
  • #27 09 Sty 2010 21:35
    oldking
    Poziom 28  

Są już telewizory FULL LED LCD, tylko cena nie do przyjęcia.

0
  • #28 09 Sty 2010 22:04
    AxelNext
    Poziom 38  

pcnet napisał:
    czy naprawde sygnał SD z dekodera HD po HDMI daje lepszy obraz?
    Tak :D

0
  • #30 10 Sty 2010 21:06
    pcnet

Poziom 32  

hm czyli mam zamówic usługe? a sam nie moge?

0