Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana oleju w BMW e39, 97rok

08 Lis 2009 14:07 7495 7
  • Poziom 1  
    Witam,
    Kupiłem samochód BMW e39 97rok przebieg 245000
    Olej nie był wymieniany od 25 tyś. (Wcześniej był wlany 15W40
    Nie wiem co teraz zrobić...
    Chciałbym przepłukać silnik i wlać jakiś dobrej klasy olej półsyntetyczny albo syntetyczny (myślałem o castrol - zalecany przez BMW)
    Z drugiej strony nie chciałbym narobić sobie bigosu i doprowadzić do rozszczelnienia silnika.
    słyszałem że mogę użyć produktu (auto-rx.com)

ale po tym co przeczytałem mam więcej wątpliwości niżeli pewności...
  • Poziom 2  
    kolego generalnie nie powino sie przechodzic z mineralnego na polsyntetyk czy tymbardziej na pelensyntetyk castrol tez jest mineralny ,tmbardziej ze masz pewnosc ze taki byl, ja bym lal mineralny castrola 15w40 i smigal
  • Poziom 13  
    przebieg 245000, zdecydiowanie pozostań przy mineralnym.
  • Poziom 11  
    Nawet nie proboj lac polsyntetyka lub syntetyka bo silnik bedzie o d**ę roztrzasc, jeśli chcesz juz miec lepszy olej to nalej sobie mineralnego z wyzszej polki.
  • Poziom 18  
    widzę, że tu wielu doradza, a większość niestety nie ma pojęcia na temat olei silnikowych.

jeśli zaraz się ktoś zburzy, to w ramach udowodnienia mi swojej wiedzy proszę napisać co w olejach silnikowych oznacza klasyfikacja lepkościowa i jakościowa (nie mówię już o wskaźniku lepkości, czy własnościach reologicznych :D ).

15W40 mineralny to jest g..niany olej, szczególnie teraz w zimie.

możesz spokojnie zalać półsyntetyk, na syntetyk na razie nie przechodź od razu z mineralnego nie należy.

najlepiej zalej to co zaleca producent do tego silnika.

jeśli samochód nie pali oleju na gorącym to po "W" może zostać 40.
    proponuje jednak wybrać olej 5W ewentualnie 10W, szczególnie teraz, gdy będzie zimno (zimne stary w niskich temp.), np. 10W40, 5W40.
  • Poziom 9  
    Uważam, że spokojnie i bez żadnych obaw możesz używać oleju
    Castrol EDGE Sport 10W-60 - osobiście takiego używam!
  • Poziom 13  
    Przebieg raczej i tak masz większy, ale to nie ma żadnego znaczenia. Ja w swoim BMW z 300k przebiegu leje 5W40. Niestety Ty masz juz 15w40 więc skok na syntetyk mógłby być za duży dlatego powinieneś lać półsyntetyk.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak ktoś leje minerala a ma hydrozawory - to sam się prosi o awarię.