Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Galaxy 1.9TDI 115, wariuje czujnik temperatury plynu chl.

08 Nov 2009 17:34 11822 6
  • Level 23  
    Witam,

Niedawno wymienialem uszczelke pod glowica, po tym zabiegu zaczal po jakims czasie wariowac wskaznik temperatury (podczas jazdy wskazowka spada do min. potem z powrotem do 90 i tak w kolko).

Podejrzewam ze podczas demontazu glowicy mechanik uszkodzil przewod/czujnik lub po prostu wtyczka jest luzna i stad takie numery (bo wsklazik lata w zakresie 0-90 a nie skacze wyzej - czyli tak jakby nie kontaktowal) - do tego jak spada wskaznik to rosna obroty biegu jalowego (ssanie?) - czyli wypada cala czujka nie tylko jedna. (czujnik ma 2 obwody - jeden do komputera drugi do zegarow).

i tu pytanie do Was - gdzie do ch$%$ery mam szukac tego czujnika ??? Z fordowskiego Microcata wynika ze powinien byc w trojniku z prawej strony bloku silnika, ale tam jest trojnik tylko z przylaczeniami wody, bez czujnika.
    Nie jestem ekspertem, gdyby ktos mogl mi w miare jasno opisac gdzie tej czujki szukac (ew. foto) to bylbym szalenie wdzieczny :)

Auto to Ford Galaxy z 04.2000 roku (nowa buda, model przejsciowy pomiedzy 1999 a 2001). Silnik 1.9TDI 115PS.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Jest w króćcu wodnym głowicy pod pompą tandem :
    Galaxy 1.9TDI 115, wariuje czujnik temperatury plynu chl.
  • Level 20  
    Nie jesteś ekspertem jak twierdzisz ale rozumy to już wszystkie pozjadałeś na 100% mechanik uszkodził ci twój zakichany czujnik no jak nie jak tak masz tupet pisząc to na forum mechaników więc szukaj go sobie sam

Dodano po 37 [sekundy]:

sztomel no co ty
  • User removed account  
  • Level 11  
    Miałem podobne objawy po zapowietrzeniu układu ale po kilkunastu kilometrach było ok.
  • Conditionally unlocked
    Witam masz uszkodzony czujnik tempetrautry znajduje się on na dużym obiegu ma trzy końcówki . Wymieniać czujnik najlepiej jest przy nie zamocno nagrzanym płynie chłodniczym
  • Level 1  
    A ciebie AUTO-MAR co cie obchodzi chlopak cos przypuszcza i dobrze przypuszcza wiec go nie krytykuj i zajmij sie soba jak niemasz nic madrego do powiedzenia to sie nie odzywaj