Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WM1001 eco - nie dziala

08 Lis 2009 19:11 2484 11
  • Poziom 1  
    Mam problem z pralka brandt wm 1001 eco.Po nastawieniu jakiegos programu i wlaczeniu pralki programator przeleci caly program prania w ok.10 min.ale pralka nie pierze, nie nabiera wody silnik stoi.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Na początek sprawdziłbym blokadę drzwiczek wsadowych.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Jeśli po włączeniu pralki drzwiczki się blokują to blokada jest ok. Sprawdź dopływ wody do pralki jeśli ok to sprawdź elektrozawór.
  • Poziom 9  
    Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat, może ktoś pomoże.
    Pralka po włączeniu zaczyna od razu wirować i tak zostaje, aż skończy się program. Programator powoli przelatuje cały program, wyłącza się dopiero gdy dojdzie do końca. Dzieje się tak nawet gdy woda nie jest podłączona do pralki. Od czego zacząć ?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    Sprawdź cewkę tacho czy nie jest uszkodzona oraz złącze silnika wtyczka - gniazdo czy nie jest wypalone.
  • Poziom 9  
    A coś więcej, jakieś dokładniejsze wskazówki gdzie szukać np "Tacho". W pralkach akurat nie mam doświadczenia :(
  • Poziom 37  
    Tachoprądnica znajduje się z tyłu silnika i składa się z cewki i magnesu na osi wirnika.
    Sprawdż czy cewka ma rezystancję i wyniki pomiaru podaj na forum.
    Zweryfikuj również stan magnesu.
    Nie może być pęknięty lub ukruszony.
    Od cewki tacho biegną 2 przewody do kostki przyłączeniowej silnika.
  • Poziom 9  
    Magnes (taki na duży torx) jest cały i siedzi stabilnie, rezystancja zmierzona po dwóch żółtych przewodach które idą w tamtą stronę to 93,4 Ohm (chyba w normie?). Jakieś dalsze podpowiedzi ?
  • Poziom 37  
    Gniazdo jak i wtyczka silnika bez uszkodzeń?
    Jeśli tak to wszystko wskazuje na uszkodzony moduł sterowania silnikiem.
  • Poziom 9  
    Wtyczka od silnika, ta z kilkoma złączkami wygląda ok, jeszcze kilka razy ją odłączyłem i podłączyłem, aby wykluczyć niestyk. To samo zrobiłem przy płycie głównej (tej położonej niedaleko silnika). Dalej objaw ten sam. Bez podłączonej wody, zaraz po włączeniu pralka zaczyna wirować :(
  • Poziom 37  
    Myślę, że problem tkwi właśnie w tym sterowniku o którym piszesz.
    Wyjmij go z pralki i zamieść jego zdjęcia z obu stron na forum.
  • Poziom 9  
    Pralka Brandt WM1001 eco - nie dziala Pralka Brandt WM1001 eco - nie dziala Pralka Brandt WM1001 eco - nie dziala

nie widzę żadnych przepalonych elementów, ścieżki z tyłu też wyglądają ok, jedynie te wychodzące od takich dwóch długich rezystorów znajdujących się pod ekranem, mają delikatnie ciemniejszy odcień, ale to chyba normalne.

Triak montowany z boku ekranu ma na płycie oznaczenie TR1, a jedyne co z symbolu da sie odczytac to nr 942 na jego dole, reszta zalana klejem :/