Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C5280 wyrównanie bez kolorowego wkładu

08 Lis 2009 21:33 5087 1
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z drukarką hp c5280. Skończył mi się czarny tusz. Kupiłem zamiennik firmy chameleon 350xl o pojemności 30ml. Pojemnik z kolorowym tuszem jest w drukarce ale zasechł i nie drukuje, pozatym nie kupuje nowego gdyż nie drukuję nic na kolorowo. Założyłem nowy pojemnik czarny, drukarka wykryła go jako nowy oryginalny tusz hp i pokazała że jest pełny więc ok. Tylko że wyskoczył komunikat żeby wyrównać pojemniki z tuszem. Po wydrukowaniu pojawia się komunikat że wyrównywanie nie powiodło się szczegóły w dokumentacji drukarki. Problem polega na tym że po każdym włączeniu drukarki, wyskakuje komunikat żeby wyrównać pojemniki z tuszem i wyrównywanie nie powiodło się. Dopóki nie wydrukuje tej strony nie można drukować. Czy da się jakoś to obejść? Denerwujące jest trochę drukowanie za każdym włączeniem drukarki strony wyrówania. Prawdopodobnie dlatego tak jest bo nie mam kolorowqego tuszu i nie może drukarka wyrównać pojemników. Czy da się coś zrobić (poza kupowaniem nowego pojemnika z kolorowym tuszem) żeby nie wyrównywała drukarka tuszy?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Drukarka zauważyła wymianę pojemnika czarnego wobec czego podjęła próbę kalibracji.

Będzie się kalibrować do skutku, nie ma możliwości wyłączenia kalibracji.

Należy podjąć próbę odmoczenia pojemnika kolorowego by wydrukował choć jedną stronę tą do kalibracji.

Potem drukarka aż do następnej zmiany pojemnika nie będzie się kalibrować a pojemnik kolorowy może sobie wyschnąć na wiór.

Pozdrawiam.