Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar gracja pdg 585 nie włącza sie .

hvelektronik 08 Lis 2009 21:42 2934 9
  • #1 08 Lis 2009 21:42
    hvelektronik
    Poziom 19  

Witam ostatnio podczas włączania tej pralki ustawiłem pokrętło na 1 i temperaturę po naciśnięciu przycisku power pralka nie zaczyna wlewać wody do zbiorniczków z proszkiem blokada działa jakiś miesiąc była wymieniana na nową, po ręcznym przestawieniu programatora coś rusza ale nadal nie wlewa wody to mogą być elektrozawory nie miałem czasu sprawdzić. Chciałem zapytać co muszę jeszcze sprawdzić bo w tej pralce był już wymieniany więc nie wiem czy jeszcze opłaca się ją naprawiać. Było sporo postów na temat tej pralki ale nie znalazłem podobnego tematu.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

0 9
  • #2 09 Lis 2009 13:52
    zetfa
    Poziom 20  

hvelektronik napisał:
    po ręcznym przestawieniu programatora coś rusza ale nadal nie wlewa wody to mogą być elektrozawory nie miałem czasu sprawdzić.

Dość lakoniczny opis,więc przyczyn może być wiele.Zakładając ze zawór wody na ścianie jest otwarty i na pewno ciśnienie wody jest, sprawdziłbym najpierw czy jest napięcie zasilania na programatorze, potem elektrozawory,a następnie sam programator.Jeśli zaś napięcia nie ma, to od wtyczki do programatora sprawdź ciągłość obwodu.Przyczyną może bowiem też być uszkodzony kondensator przeciwzakłóceniowy na wejściu zasilania.Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Lis 2009 21:01
    kolo
    Poziom 20  

Albo zapchany filtr wody tan na elektrozaworach !!!

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lis 2009 00:32
    zetfa
    Poziom 20  

Zgadzam się z kolegą,że może też być zapchany filterek na elektrozaworze.Tak czy tak, trzeba sprawdzić od podstaw w podanej kolejności.Potem wyciągać wnioski co do dalszego postępowania jak zalecałem.

0
  • #5 10 Lis 2009 18:51
    hvelektronik
    Poziom 19  

Witam na wstępie dziękuję za cenę wskazówki, okazało się ze jeden elektrozawór do wymiany jak założę nowy to posprawdzam resztę. Myślę że uszkodzenie filtra nie wchodzi w grę ponieważ na przewodach idących do elektrozaworu było 230v.

0
  • #6 13 Lis 2009 23:02
    przemas32-77
    Poziom 11  

Podpowiem Tobie byś na wszelki wypadek sprawdził jeszcze hydrostat i czujnik poziomu wody, napięci z programatora wyjdzie za każdym razem, jednak to czy puszczą elektrozawory zależy właśnie od hydrostatu, to najczęstrza przyczyna braku wlewu wody.

0
  • #7 15 Lis 2009 16:25
    hvelektronik
    Poziom 19  

Witam Dzięki za porady przemas32-77 ale elektrozawory wymieniłem wszystkie i woda się wlewa normalnie ale jest jeszcze problem z wypompowywaniem wody trochę podobny problem jak w poniższym poście
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...r+gracja&sid=f9a32b0c5137b5dba73dc056cfdaea66
    z tym że cykl prania odbywa się normalnie a po zakończeniu prania w bębnie jest trochę wody tak ze 2l na oko, woda nigdzie nie podcieka. Żeby wypuścić wodę włączam program 0-6 to normalnie odpompuje wodę. Trochę dziwne ale ja się nie znam.

0
  • #8 15 Lis 2009 20:00
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Jakim strumieniem wylewana jest woda z węża spustowego? Wyczyść filtr, sprawdź czy nie masz nic w wężu zbiornik-filtr, jeśli wąż nie był nigdy wymieniany to go wymień.

0
  • Pomocny post
    #9 16 Lis 2009 07:38
    przemas32-77
    Poziom 11  

na moje oko (...) prawdopodobnie zle podłączona ścieżka zasilana pompy z programatora; fakt, pompą też steruje hydrostat jednak czas jej działania ( pod koniec prania ) jest zależny od programatora. Jeżeli nie błędne podłączenie to styki w prgramatorze są do przeczyszczenia.

0
  • #10 21 Lis 2009 12:57
    hvelektronik
    Poziom 19  

Witam dziękuję za wszystkie porady pralka naprawiona przeczyszczenie styków programatora pomogło. Temat kwalifikuje się do zamknięcia.

0