Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[8515][bascom]Komunikacja szeregowa - odbieranie bitu

08 Lis 2009 22:08 1017 3
  • #1 08 Lis 2009 22:08
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 08 Lis 2009 22:14
    xury
    Poziom 38  

Komenda Input czeka na znak entera. Jeśli chcesz odbierać pojedyńcze znaki zastosuj Inkey lub Waitkey. Po resztę informacji odsyłam do Helpa Bascoma

0
  • #3 08 Lis 2009 23:14
    mirekk36
    Poziom 42  

Chcesz odbierać bit? czy bajt?

Polecam zajrzeć do helpa bascomowego i zapoznać się z poleceniami Input oraz Config Input - a także Inkey, Ischarwaiting itp.

Poza tym jeśli już zaczynasz z RS232 to daj sobie na początek spokój z pozostałą częścią kodu np od 1wire i poćwicz proste przykłady z helpa chociażby odnośnie Input itp - to ci dużo wyjaśni

(a odnośnie tego że jak napisałeś "Procek zwraca mi to co mu wyślę." To związane jest to właśnie z włączonym dmyślnie Echem dla polecenia Iput. Jak poczytasz o Config input to zrozumiesz jak można to zmienić czy zmieniać wg potrzeb.)

Jeśli masz problem z helpem angielskim to przecież na elektrodzie chociażby chyba milion razy pojawia się link do polskiego helpa

0
  • #4 09 Lis 2009 00:37
    xury
    Poziom 38  

mirekk36 napisał:

Jeśli masz problem z helpem angielskim to przecież na elektrodzie chociażby chyba milion razy pojawia się link do polskiego helpa

Nawet na stronie domowej BASCOMa jest ten polski Help, ale niestety nieaktualny więc jednak raczej lepiej korzystać z angielskiej wersji.
    Wiem bo sam, niechętnie korzystałem z Input dopóki kolega mirekk36 nie podpowiedział mi bym poczytał angielską wersję.

0