Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Belinea 101920 - długie uruchamianie

Morg 09 Nov 2009 07:37 3071 7
    Morg
    Level 13  
    Witam. Od wczoraj mam problem z moim monitorem. Po włączeniu monitora nic się nie dzieje przez chwilkę. Po kilkudziesięciu sekundach dioda (power) zaczyna mrugać najpierw szybko później coraz wolniej aż monitor się uruchamia (wyglada tak jakby cos musiało się nagrzać) bo kiedy wyłącze go i włącze od razu działa bez zarzutu. Jednak jak zaobserwowałem ten czas się wydłuża. Nie wiem co jest grane bo monitor mam od 3 lat i nie sprawiał najmniejszych problemów. Jest to fajna 19" która wyswietla pełną paletę barw. Pozdrawiam
  • Helpful post
    maciekmo
    Level 15  
    Witam
    Najpierw go rozkręć a może się okazać banalna przyczyna twoich kłopotów- uszkodzone elektrolity w zasilaczu.
  • Helpful post
    Jakant
    Level 35  
    Przejrzyj dokładnie zasilacz po stronie wtórnej czy nie ma wybulonych kondensatorów. Po trzech latach użytkowania, można profilaktycznie wymienić wszystkie elki w zasilaczu. Na pewno nie zaszkodzi a może dużo pomóc.
  • Helpful post
    Richi
    Level 39  
    To zalezy jaki to 101920 bo Maxdata miala ich trzy, a kazdy byl inny.
    Podaj numer seryjny zaczynajacy sie na AA1119.
    Podejzewam ze to 111919 ale wiecej moge ci doradzic jak dasz numer seryjny.
    Morg
    Level 13  
    Dziękuję wszystkim za rady, Richi masz rację, nr to: AA1119190602AA13400837
  • Helpful post
    Richi
    Level 39  
    Morg wrote:
    Dziękuję wszystkim za rady, Richi masz rację, nr to: AA1119190602AA13400837

Ten monitor jest naprawde dobry. Poza malymi problemami z zasilaczem (prosty w naprawie) nie sprawial prawie zadnych problemow. Sam posiadam takowe dwa.
    Czasem zadrzylo mu sie miec walnieta matryce ale to na prawde zadko.
    Troche problewmow sprawia zdjecie tylnej scianki, a potem to juz tylko dwie srobki z dekla zasilacza i problem widac golym okiem.
    Uwazaj przy wyciaganiu wtyczek z lamp matrycy czesto siedza mocno w gniazdach i ciagnac za kable wyrwie sie je.
    Morg
    Level 13  
    Richi wrote:

Troche problewmow sprawia zdjecie tylnej scianki, a potem to juz tylko dwie srobki z dekla zasilacza i problem widac golym okiem.

Witam
    Tak się złożyło że z powodu sesji i styczniowych zaliczeń dopiero teraz zabieram się za naprawę tego monitora. Co do problemów ze zdjęciem tylnej ścianki, to właśnie odkręciłem 4 śruby mocujące podstawę, i pozostał mi goły monitor, odkręciłem dwie śruby z tyłu u dołu obudowy i żadnych więcej nie znalazłem, a tylna ścianka nie chce ruszyć, a nie chcę niczego uszkodzić. Proszę o pomoc jak zdjąć tą nieszczęsną tylną ściankę...
    Morg
    Level 13  
    Chciałbym podziękować wszystkim udzielającym się w tym temacie, z zwłaszcza Richiemu za okazaną pomoc!
    Rozebrałem monitor - walka z zatrzaskami obudowy była straszna - z pewnością najtrudniejsza część zadania, wymieniłem elektrolity w zasilaczu (dwa były nabrzmiałe, ale profilaktycznie wymieniłem wszystkie). Odpaliłem i działa jak nowy, za 13zł. Dziękuję!