Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria do miernika MPI 511

09 Lis 2009 09:55 2243 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Jak można naładować zwykłe akumulatorki poprzez ten miernik ?
    Akumulatory firmowe mają zabezpieczenie jak to obejść (widoczna blaszka)?
    Bateria do miernika MPI 511[/img]
  • Poziom 26  
    Po pierwsze musisz mieć ładowarkę podpinaną do złącza (tam gdzie wpinasz L,N,PE - podobne złącze do adaptera WS-1).
    Dopiero wtedy możesz myśleć o ładowaniu akumulatorów .
  • Poziom 11  
    Ładowarkę do tego złącza to ja mam tylko urządzenie traktuje zwykłe akumulatory jako baterie i nie ładuje ich. Na tych oryginalnym pakiecie akumulatorów ta blaszka jest podłączona z miernikiem i wewnątrz baterii jest gdzieś wpięte. Gdybym miał taki oryginalny pakiet akumulatorków to nie musiałbym zadawać tego pytania.
  • Poziom 17  
    Witam !!!
    Ja mam taki miernik, bardzo dobrze i długo pracuje na bateriach R-14, więc jeśli masz uszkodzoną oryginalną baterię akumulatorków to daj sobie spokój z nią. Nowa pewnie kosztuje majątek. :D
  • Poziom 37  
    Miałem kiedyś podobny przypadek ze słuchawkami bezprzewodowymi Philipsa.
    Był tam zamontowany akumulatorek R03. Został uszkodzony, i po włożeniu drugiego nie było ładowania.
    Co się okazało; akumulator oryginalny miał zdjęta izolację od strony bieguna ujemnego- a wewnątrz komory był dodatkowy styk. Wystarczyło z nowego akumulatora zdjąć ten kawalek izolacji, tak żeby obydwa styki w komorze zamykały się i po sprawie :D

Może w Twoim przypadku jest podobna sytuacja?
  • Poziom 11  
    Co do zwykłych baterii to w ten sposób pracuje na tym urządzeniu.
    Chciałem zastąpić zwykłe baterie akumulatorkami i ładować poprzez urządzenie kabelkiem oryginalnym do ładowania tych akumulatorów firmowych.
    Co do zwarcia do masy ten myk sprawdziłem wcześniej nie dał rezultatu.
    Ładowarka w urządzeniu jest najprawdopodobniej szybką ładowarką a co za tym idzie z kontrolą temperatury poprzez zamontowany element w oryginalnym pakiecie akumulatorów.
    Jest jeszcze możliwość dokupienia szybkiej ładowarki zewnętrznej do posiadanych akumulatorków i ładowanie je poprzez nią lub kupienia za ponad 170zł oryginalny akumulator.
  • Poziom 10  
    Ze wzgledów bezpieczeństwa w oryginalnym akumulatorze Sonela jest układ elektroniczny, który "informuje" miernik, że jest włożony akumulator, a nie baterie. Do tego parametry ładowarki są dopasowane do tegoż akumulatora, nie wiadomo, jak inne wytrzymywałyby takie ładowanie. Oryginalny akumulator nie jest tak strasznie drogi, kosztuje 165zł.
  • Poziom 19  
    Właśnie mam ten problem. Może ktoś wie , co jest podłączone do tych blaszek w akumulatorze do miernika Sonel MPI - 520 ?
    'Układ elektroniczny' to raczej nie jest, może jakiś termistor NTC ?

Oryginalny akumulator jest drogi, 4 dobre ogniwa NiMH kosztują 60 zł