Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria do miernika MPI 511

maxsol 09 Nov 2009 09:55 3038 7
e-mierniki
    maxsol
    Level 12  
    Witam
    Jak można naładować zwykłe akumulatorki poprzez ten miernik ?
    Akumulatory firmowe mają zabezpieczenie jak to obejść (widoczna blaszka)?
    Bateria do miernika MPI 511[/img]
  • e-mierniki
    Telex
    Level 28  
    Po pierwsze musisz mieć ładowarkę podpinaną do złącza (tam gdzie wpinasz L,N,PE - podobne złącze do adaptera WS-1).
    Dopiero wtedy możesz myśleć o ładowaniu akumulatorów .
  • e-mierniki
    maxsol
    Level 12  
    Ładowarkę do tego złącza to ja mam tylko urządzenie traktuje zwykłe akumulatory jako baterie i nie ładuje ich. Na tych oryginalnym pakiecie akumulatorów ta blaszka jest podłączona z miernikiem i wewnątrz baterii jest gdzieś wpięte. Gdybym miał taki oryginalny pakiet akumulatorków to nie musiałbym zadawać tego pytania.
    Piotr36
    Level 17  
    Witam !!!
    Ja mam taki miernik, bardzo dobrze i długo pracuje na bateriach R-14, więc jeśli masz uszkodzoną oryginalną baterię akumulatorków to daj sobie spokój z nią. Nowa pewnie kosztuje majątek. :D
    serwis
    Level 37  
    Miałem kiedyś podobny przypadek ze słuchawkami bezprzewodowymi Philipsa.
    Był tam zamontowany akumulatorek R03. Został uszkodzony, i po włożeniu drugiego nie było ładowania.
    Co się okazało; akumulator oryginalny miał zdjęta izolację od strony bieguna ujemnego- a wewnątrz komory był dodatkowy styk. Wystarczyło z nowego akumulatora zdjąć ten kawalek izolacji, tak żeby obydwa styki w komorze zamykały się i po sprawie :D

Może w Twoim przypadku jest podobna sytuacja?
    maxsol
    Level 12  
    Co do zwykłych baterii to w ten sposób pracuje na tym urządzeniu.
    Chciałem zastąpić zwykłe baterie akumulatorkami i ładować poprzez urządzenie kabelkiem oryginalnym do ładowania tych akumulatorów firmowych.
    Co do zwarcia do masy ten myk sprawdziłem wcześniej nie dał rezultatu.
    Ładowarka w urządzeniu jest najprawdopodobniej szybką ładowarką a co za tym idzie z kontrolą temperatury poprzez zamontowany element w oryginalnym pakiecie akumulatorów.
    Jest jeszcze możliwość dokupienia szybkiej ładowarki zewnętrznej do posiadanych akumulatorków i ładowanie je poprzez nią lub kupienia za ponad 170zł oryginalny akumulator.
    g-sonel
    Level 10  
    Ze wzgledów bezpieczeństwa w oryginalnym akumulatorze Sonela jest układ elektroniczny, który "informuje" miernik, że jest włożony akumulator, a nie baterie. Do tego parametry ładowarki są dopasowane do tegoż akumulatora, nie wiadomo, jak inne wytrzymywałyby takie ładowanie. Oryginalny akumulator nie jest tak strasznie drogi, kosztuje 165zł.