Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL66020 - oświetlenie wewnętrzne miga

09 Lis 2009 11:00 5341 5
  • Poziom 13  
    Oświetlenie środka zmywarki mruga mi jednostajnie zamiast świecić ciągłym światłem. Nie zawsze ale przeważnie. Zdarza się, że działa tak jak powinno tzn. świeci światłem ciągłym ale przeważnie mruga jednostajnie z częstotliwością ok. 1 Hz. Jakieś sugestie?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam
    Oświtlenie w zmywakach to płytka elektroniczna i diodą led jeżeli mryga a raz działa prawidłowo to coś się dzieje z elemntami elektroniki
    Poczekaj aż całkowicie się zepsuje i próbuj ją naprawić
    Tam jest zabezpieczenie działające jak bezpiecznik topikowy który bardzo często się wypala
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    No to tak czekam na zepsucie, ale dalej sobie mruga.
  • Poziom 2  
    Witam, czy problem został rozwiązany? U mnie jest podobnie. Jesli tak, to jaka byla przyczy a?
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Uwalona dioda prostownicza na płytce zazwyczaj pada D1 (ma zwarcie), ale wystarczy poszukać miernikiem.
  • Poziom 10  
    Cześć,
    Miałem ten sam problem w ESL67010, do wymiany był kondensator C3, MKP X2, 100nF, 275V. Pracuje w układzie zasilacza beztransformatorowego gdzie obniża napięcie. U mnie pojemność spadła do 35nF więc był na nim zbyt duży spadek. Z tego powodu nie mogła do końca wystartować przetwornica zasilająca LED co objawiało się miganiem.

Sprawdzić tez trzeba elektrolit C5 (10uF/100V), wymienić jeżeli też stracił pojemność.

Zmywarka Electrolux ESL66020 - oświetlenie wewnętrzne miga

Pozdro
    zibi