Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A2 - skrzypienie przy skręcaniu kół

09 Lis 2009 11:22 7957 11
  • Poziom 18  
    Witam, przy skręcaniu kół zarówno w lewo jak i prawo pojawia się skrzypienie (ciężko określić dźwięk, coś jak stara wersalka albo nie naoliwione drzwi). Samochód (Audi A2) jest po wymianie: czterech amortyzatorów i sprężyn, dwóch łożysk amortyzatora i dwóch łączników stabilizatora. Skrzypienie pojawiło się po 3 dniach od zmiany. Skrzypi zarówno podczas jazdy jak i na postoju, nie ma znaczenia czy silnik pracuje czy też nie.
    W czym może leżeć przyczyna??
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    żle założone sprężyny (trochę przesunięte na wytłoczeniu ) lub łożyska amortyzatora
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    ja bym obstawiał swożen dolny w wahaczu najprosciej wez jakis preparat typu wd 40 i popsikaj tam gdzie swozen pracuje w zwrotnicy nie zaluj srodka. zodaczysz czu mu przejdzie
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    skale trudności mierzy się w/g skali umiejętności ... da się to zrobić i pomaga
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Spróbuję zlokalizować źródło skrzypienia na podnośniku. Do smarowania (o ile zawieszenie nie okaże się złożone nieprawidłowo) wykorzystam smar do łańcucha rowerowego do trudnych warunków pogodowych - chyba, że macie jakiś inny sprawdzony sposób?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Trochę późno ale może komuś się przydać na przyszłość. Wymieniałem sprężyny i amortyzatory w A-Klasie i też zaczęło mi zgrzytać przy skręcaniu. Okazało się że skrzypiały gumy wymyte w wodzie z proszkiem (poduszka, łożysko, osłona i odbój). Nie chciało mi się ponownie rozbierać wszystkiego, podniosłem auto lewarkiem, użyłem oleju silikonowego w sprayu - mnóstwo i w każdą dziurę. Co najśmieszniejsze nie zadziałało od razu a po dwóch dniach kiedy już chciałem wszystko ponownie rozebrać.
  • Poziom 31  
    tak jak mówi owik: przez nasmarowanie sworznia możesz go jedynie sprawdzić, bo jak zaczął skrzypieć to i tak padnie. Ja tam biorę zwykłą strzykawkę z igłą i robię mu zastrzyk z oleju. Niestety przebijam gumę. Sprawdź jeszcze osadzenie sprężyny. Jeżeli górne mocowania są mimośrodowe, a ktoś je źle zmontował to sprężyna może trzeć o kielich. Sprawdź to w ten sposób, że na stojącym samochodzie niech ktoś kręci fajerą, a ty z latarką w ręku zaglądaj w nadkole. Jeżeli sprężyna nie obraca się płynnie tylko skokami to coś ją blokuje.
  • Poziom 14  
    wszyscy rzucili się na te sprężyny a moze to nie w nich leży problem?

U mnie po wymianie klocków hamulcowych pojawiło się skrzypienie przy skręcaniu z układu kierowniczego. Czy powinienem to wiązać? Może i tak, może inaczej się siły rozkładały, inne zużycie, ale bynajmniej problem nie leżał w klockach.

Pan pisze ze skrzypienie pojawia sie przy skrecaniu kol. Moze ma podobny problem co ja? Niby mam Seata ale na wszystkich czesciach mam znaczki Audi.