Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDO CDR 500 panel nie działa

piotrasz 09 Lis 2009 17:36 2289 4
  • #1 09 Lis 2009 17:36
    piotrasz
    Poziom 9  

Radio jak w temacie, nie chce się uruchomić. Po włożeniu panela i włączeniu radia wyświetla się napis "panel" na wyświetlaczu, a sam panel jest również podświetlony (jak przy normalnej pracy). Kiedyś, po kolejnej ponownej próbie uruchomienia "zaskakiwało" i radio grało dalej ok. Co ciekawe, napis "panel" wcale nie gaśnie po kilku sekundach, tak jak w momencie gdy go faktycznie nie ma, tylko świeci się cały czas, aż się wyłączy radio lub wyjmie panel. Czy jest możliwa zwykła podmiana na inny panel - oczywiście od tego samego typu radia, czy też przyczyna tkwi gdzie indziej. Dodam, że potencjometr głośności przestał działać jakiś czas temu, ale działają przyciski przy kierownicy, więc sobie jeszcze jakoś radzę. Nie wiem, czy może mieć to jakiś związek. Co Wy na to? Pozdrawiam.
    Ps. Styki już sprawdzałem... :cry:

0 4
  • #2 10 Lis 2009 00:21
    mister_j
    Poziom 22  

Typowy objaw jeżeli panel nie jest od tego radia. Więc jeżeli masz oryginalny panel z kompletu, to dodatkowo oprócz sprawdzenia przeczyść styki w radiu. Może panel Ci spadł i pękła w środku płytka ? Pzdr

0
  • #3 10 Lis 2009 10:03
    piotrasz
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź.
    Panel jest na pewno oryginalny od tego radia i raczej mi nie spadł. Ponieważ problem z włączaniem radia pojawiał się od czasu do czasu, do tej pory nie przejmowałem się tym zbytnio. Wystarczyło go czasem kilka razy włączyć (pojawiał się napis "panel"), potem wyłączyć i w końcu za którymś razem zaczynało grać.
    Chyba rozbiorę panel i go sprawdzę. Jeśli faktycznie nie ma uszkodzeń mechanicznych, to może być konieczna jego wymiana?

0
  • #4 11 Lis 2009 00:17
    ikar55
    Spec od car audio

Popraw lutowania rezystorów na płytce panela.

0
  • #5 29 Lis 2010 11:19
    victor_w
    Poziom 9  

Mam ten sam problem (radio VDO CDR 2005). Tyle, że napis "PANEL" pojawił się momentalnie i na stałe.
    Udało Ci się go rozwiązać? A jak tak, to w jaki sposób?

1
  Szukaj w 5mln produktów