Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAk pobrac windows update na dysk ?

27 Jun 2004 12:42 2132 5
  • Level 12  
    Da sie sciagnac latki zeby byly na dysku zeby pózniej mozna bylo np nagrac na cd? chodzi mi tu o wszystkie windy ?
  • Level 12  
  • Level 29  
    Jeśli chodzi Ci o Windows Update, to jest taka możliwość.

Podam Ci sposób, dla Win98. Nie wiem jak to jest w przypadku innych Windowsów, ale przypuszczam, że podobnie.

Windows Update tworzy na dysku katalog o nazwie "WUTemp", gdzie aktualizacja ściąga wszystkie potrzebne pliki. Jak wejdziesz do tego katalogu, to będziesz mógł je stamtąd skopiować. Jedna rzecz jeszcze - te pliki po zainstalowaniu łatek znikają, więc musisz je skopiować gdzieś do innego katalogu, zanim się skończą instalować. Jak dużo łatek się ściąga, to możesz po kolei pojedyńczo je stamtąd zabierać.

Katalog WUTemp jest tworzony w katalogu głównym (z reguły na drugiej partycji - u mnie akurat jest to D:\WUTemp), i jest katalogiem ukrytym.

Inny sposób - zapisz sobie numery łatek czy ich nazwy, które ci WU znalazło - wejdź póżniej na strone Microsoftu i pościągaj je.

Ja używałem tej pierwszej metody. Kopiowałem pliki po kolei, jak się kończyły ciągnąć, teraz zestaw patchy mam na dysku i po reinstalacji systemu nie muszę ponownie wchodzić na strony Microsoftu, żeby ponownie ściągnąć te kilka(naście) MB.
  • Level 12  
    Chodzilo mi tu o to czy da sie zapisac pliki win update co sa dostepne na stronie co instaluje skrypt. tzn np latki do xp po wyjsciu SP 1a . a tak pozatym jak stoi micorsoft z SP 2 do xp bo jestem trochedo tylu z nowosciami kompa nie mialem 8 michow
  • Level 42  
    Do każdej łatki w windowsupadate jest taka stronka z opisem co ona naprawia (niestety nie piszą co psuje;)), tam będzie podany numer łatki Qxxxxxxxx na podstawie tego numerka mozna sobie wyszukac te łatke na stronach microsoft. Ja bym jednak zalecał uaktualnianie przez windowsupdate ze względu na to że zestaw łatek i kolejność ich aplikowania jest istotna dla bezpieczeństwa i odpowiedniego działania komputera.