Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz do komputera z GeForce 9600 GT

indyjoe 09 Lis 2009 18:35 2133 6
  • #1 09 Lis 2009 18:35
    indyjoe
    Poziom 8  

Witam
    (przepraszam za błędy jeśli jakieś się pojawiły, to mój pierwszy post na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość)
    Więc sprawa wygląda następująco:
    Po zmianie karty graficznej z GeForce 8400GS na GeForce 9600GT nie uruchamia się monitor, reszta- tzn. dysk, napęd, wiatraki (procesor) uruchamiają się.
    Próbowałem z odłączonym dyskiem i napędem ale ciągle to samo.

Karta ma dodatkowe zasilanie, 6 pinowy kabelek (kupiłem przejściówkę z dwóch 4 pinowych na 6 pinowe gniazdo) kabelek jest podłączony przez przejściówkę do karty.

Domyślam się że to wina słabego zasilacza, ale żeby nic nie ruszało bez żadnego dodatkowego obciążenia...?
    Jesli to wina zasilacza to b.proszę o radę, z jakiej kupić firmy, ile będe potrzebował mocy dla mojego zestawu?
    Dodam, że nową kartę kupiłem bez pudełka i manuala, a starą (8400) sprzedałem :/

Komputer (w przybliżeniu) to: Pł gł. Foxconn, procesor Pentium4 2,8 GHz FSB 800, pamięć 2 x 512 DDR400 + 2 x 256 DDR400, Zasilacz Modecom FEEL 350 Watt, dysk ATA 160GB i SATA 640GB odłączony, nagrywarka DVD: odłączony

• #2 09 Lis 2009 18:46
    mat_ed
    Poziom 43  

Zanim kupisz zasilacz, wykonaj clear CMOS. Jeśli po jego wykonaniu, dalej będziesz miał problem, to faktycznie trzeba pomyśleć nad zmianą zasilacza.

• #3 09 Lis 2009 19:08
    Rocket_Bwoy
    Poziom 16  

Nad zmianą zasilacza i tak trzeba się zastanowić. ModeCom... Cóż, jeśli nie kochasz swojego komputera to jest ok. :)

• #4 09 Lis 2009 19:41
    indyjoe
    Poziom 8  

Wyjąłem bateryjkę, bo nie umiałem znaleźć zworki, ale nic to nie dało ...

Odnośnie zasilacza: obowiązuje mnie zasada im więcej mocy tym lepiej, czy można kupić coś średnio mocnego w rozsądnej cenie.

Tak sobie jeszcze myśle, co gdyby podłączyć się pod zintegrowaną grafike i pokombinować (aktualizować) z biosem, ma to w ogóle sens?

• #5 09 Lis 2009 19:53
    mat_ed
    Poziom 43  

Nie, aktualizacja biosu w tym wypadku nie ma sensu. Możesz sobie tylko zaszkodzić. Musisz zmienić zasilacz, na jakiś solidnej firmy np. tagan, chieftec itd. - dokładny opis w dziale FAQ. Myślę, że możesz rozglądać się za solidną 450W, z zapasem 500W.

• #6 09 Lis 2009 20:00
    indyjoe
    Poziom 8  

ok, dzięki za szybką odpowiedz

• #7 01 Gru 2009 16:44
    indyjoe
    Poziom 8  

Trochę mi to zajęło ale załatwiłem sprawe.
    Okazało się że płyta główna Foxconn to paść i jest niekompatybilna z nowszymi (patrz seria 9xxx) kartami graficznymi... eh, no nic wymieniłem płyte główną i pamięci + oczywiście grafike i wszystko działa bez zarzutu, a komputer dostał niezłe turbo.

Zasilacza nie wymieniałem narazie. Nie mam póki co żadnych problemów z utrzymaniem tej konfiguracji (gł. Gigabyte + GF9600 + 2 dyski (ata, sata 640), nagrywarka, Pen. IV.)
    ... więc myśle że zasilacze ModeCom (mam 350Watt) to nie do końca takie paści jak się mówi...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME