Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę włączyć kart sieciowych w Windows XP

prokopcio 09 Lis 2009 19:14 6501 10
  • #1 09 Lis 2009 19:14
    prokopcio
    Poziom 29  

Witam.
    Windows XP, jedna karta na Realteku przestałą po prostu działać - pokazał się wykrzyknik w menadżerze i jest info, że urządzenia nie można włączyć. Wymieniłem kartę na 3com'owską i po zainstalowaniu ten sam komunikat i wykrzyknik. Format c: :) nowy windows i to samo - niezależnie w jakim slocie pci jest włożona ....

Gdzie szukać przyczyny? Bios przywróciłem do ustawień defaultowych i też nie pomogło.

0 10
  • #2 09 Lis 2009 23:10
    KSRhaziel
    Poziom 36  

prokopcio napisał:
    Format c: :) nowy windows i to samo - niezależnie w jakim slocie pci jest włożona ....
    Niezbyt mądry sposób rozwiązywania problemu.

Co robiłeś z komputerem bezpośrednio przed tym jak karty przestały działać (zakładam, że szybko to zauważyłeś) ?

0
  • #3 10 Lis 2009 07:30
    prokopcio
    Poziom 29  

To był świeży windows więc przeinstalowanie to nie problem, niedawno tylko instalowałem sp3 dla windows, kasperskiego, 7zip'a. Korzystałem z neta i nagle nie mógł wyświetlić strony :( po resecie kompa chwilę działało i znów to samo - już teraz urządzenia nie da się uruchomić.

Dodano po 3 [minuty]:

vampire86 napisał:
    Niezbyt mądry sposób rozwiązywania problemu.

zwłaszcza, że problem dalej nie rozwiązany :(
    ale podaj proszę mądrzejszy sposób Vampirze :).

0
  • #4 10 Lis 2009 07:42
    kingsly
    Poziom 17  

Odinstaluj sp3, sp3 to gówno jak ich mało ja przez sp3 tak zamulało mi neta czasami wcale nie działał, nie mogłem dodawać tekstu na obrazki w paint, gimp i photoshop podobno czcionek nie było.

Moderowany przez mat_ed:

Regulamin p. 10.8, 12 - ostrzeżenie #1.

0
  • #5 10 Lis 2009 08:25
    prokopcio
    Poziom 29  

teraz nie mam sp3 w świeżym windowsie

0
  • #6 10 Lis 2009 08:43
    al777
    Poziom 26  

kingsly napisał:
    Odinstaluj sp3, sp3 to gówno (...)

Kolega pewnie zaraz napisze że cały windows to g... i też poleci go odinstalować. Obawiam się jednak że problem niedziałającego komputera pozostanie. A poważnie - opiekuję się pewną liczbą różnych komputerów, również starszych maszyn albo takich na kiepskich podzespołach (Asrock) i WSZYSTKIE trudności z działaniem o które podejrzewałem SP3 okazały się tak naprawdę spowodowane czymś innym. Argument "bo u mnie nie działa" uważam za merytorycznie bezwartościowy, i żadne "wykrzykniki" tego nie zmienią.

A teraz do autora - przypadek ten wydaje mi się interesujący i chciałbym spróbować coś pomóc, ale potrzebne będą dodatkowe informacje.
    Rozumiem że podstawowe czynności właściwe przy źle działającym komputerze zostały wykonane tj. optyczna kontrola wnętrza, wymiecenie kurzu, sprawdzenie czy kondensatory "nie spuchły", kontrola napięć zasilacza miernikiem, test pamięci RAM, itp. (mogłem o czymś zapomnieć).
    Przydałaby się informacja o modelu płyty głównej i co nieco skąd ten windows jest (czy to nie aby jakieś "udoskonalenie" z sieci), a także skąd zostały zainstalowane sterowniki (oryginalne CD, internet, "od znajomych").
    Jeśli możesz, podaj dokładną treść komunikatu ostrzegawczego w menedżerze urządzeń (lub zrzut ekranu).

0
  • #7 10 Lis 2009 09:46
    prokopcio
    Poziom 29  

też opiekuję się wieloma komputerami w firmie i z sp3 ZAWSZE było lepiej.
    komputer już "leciwy" ....

1. Windows oryginalny home xp sp2 (poprzedio doinstalowałem sp3 ale teraz na świeżym systemie nie instalowałem)
    2. napięcia sprawdzałem tylko w biosie i są ok.
    3. ram 100% ok
    4. wszystkie inne karty na pci działają prawidłowo (modem, który już wyciągnąłem bo niepotrzebny, sound blaster live, i karta telewizyjna)
    5. sieciówkę miałem zawsze realtek 8029as a jak przestałą działać to wymieniłem na 3com 900 combo
    6. sterowniki z windows (z którymi dla tych kart nigdy nie miałem problemu)
    7. płyta główna AK12 v3.0 z procesorem athlon (1GH)
    8. w menadrzeże w polu "stan urządzenia": Nie można uruchomić tego urządzenia (kod10)
    wszystko poza kartą sieciową w komputerze działa bez najmniejszych problemów.\

al777 -> dzięki za zainteresowanie tematem

0
  • #8 10 Lis 2009 11:05
    lolo56
    Poziom 22  

Miałem kiedyś podobny przypadek - sprawcą okazał się Kaspersky 7.

1
  • #9 10 Lis 2009 11:25
    prokopcio
    Poziom 29  

aktualnie mam tylko golusieńki system home xp sp2 baz żadnej zainstalowanej aplikacji i już jest błąd !

0
  • #10 10 Lis 2009 11:49
    Darrieus
    Poziom 38  

Ściągnij sterownik ze stronki 3com'a.
    W biosie włącz opcję PNP OS : Enabled.
    Wyjmij chwilowo sb live i tuner, to są urządzenia bardzo konfliktogenne z naciskiem na sb live... , jak zadziała bez nich będziesz musiał im zmienić sloty.

0