Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH12 lusterka nie grzeją

09 Lis 2009 19:16 7208 13
  • Poziom 16  
    Witam.Problem w tym ,że nie działa podgrzewanie lusterek.Sterownik zamontowany jest w drzwiach kierowcy inne funkcje działają prawidłowo np.el.szyby reg.lusterek.Czy jest jeszcze dodatkowy przekażnik do załączania grzania lusterek czy tylko to co w sterowniku?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    oczywiscie radze zajrzec do skrzynki z bezpiecznikami i tam powinien byc przekaźnik lub bezpiecznik
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Od tego zacząłem i jest ok. tak mi się przynajmniej wydaje.Może jeszcze jakieś sugestie.Każda podpowiedz na wagę złota.
  • Poziom 16  
    Uporałem się z problemem ,uszkodzony był sterownik w drzwiach .Założyłem inny używany i wszystko działa ok.Temat zamykam.
  • Poziom 2  
    Witam, podpinając się do tematu lusterek.
    Jako świeży użytkownik Volvo FH12 420 2004r. mam pytanko.
    Czy dolne - boczne lusterka są sterowane elektrycznie? Jeżeli tak to w jaki sposób?
    w panelu sterującym mam przyciski L i R po ich ustawieniu można regulować górnymi (dużymi) a dolnymi małymi to nie wiem jak.
    pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam, mam problemy z odczytaniem oznaczeń z uszkodzonych elementów według załączonych zdjęć (czerwone ramki).
    Volvo FH12 lusterka nie grzeją Volvo FH12 lusterka nie grzeją
    W moim sterowniku nie działa regulacja i ogrzewanie luster. Będę wdzięczny za pomoc w ustaleniu układów i podpowiedź o tym, które układy za to odpowiadają.

Edit: 29.02.2012
    Pomoże mi ktoś w ustaleniu układów ?
  • Poziom 16  
    ...i tak to jest na forach, o pomoc prosi każdy, udzielić odpowiedzi nie ma komu..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na pierwszej fotografii jest miejsce na układ w obudowie SOIC-8 - bez oryginału nie dojdzie się co tam winno być.

Na 2 fotografii widać procesor PIC - ale jaki dokładnie - to nie da rady odczytać z tego zdjęcia.
    Po za tym i tak to nic nie zmieni - potrzebny jest taki drugi identyczny dawca.
  • Poziom 16  
    Sady napisał:
    Na pierwszej fotografii jest miejsce na układ w obudowie SOIC-8 - bez oryginału nie dojdzie się co tam winno być.

Na 2 fotografii widać procesor PIC - ale jaki dokładnie - to nie da rady odczytać z tego zdjęcia.
    Po za tym i tak to nic nie zmieni - potrzebny jest taki drugi identyczny dawca.

Odczytać dane da się jedynie z drugiego sterownika, ale układy te bankowo można sprowadzić.
    W każdym razie dziękuję Tobie za odpowiedź i czekam na kolejne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale po co ci procesor PIC - jeśli nie masz wsadu do niego?
  • Poziom 16  
    Trafi się sterownik to i wsad będzie, a tymczasem chciałem już zamówić części....
  • Poziom 14  
    Witam,
    odgrzeję temat, bo trafił się do naprawy ten sterownik. Szukając informacji natknąłem się na ten post. Czy komuś udało się odczytać PIC'a, potrzebuję wsadu.
    Dorzucę sprostowanie, ten układ SO8 to "4559", podwójny MOSFET, np.: FDS4559,
    opis tu.