Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiennik prostownika buforowego CB 5000

kuba2211 09 Nov 2009 21:33 1359 5
Optex
    kuba2211
    Level 12  
    Witam kolegów . W agregacie prądotwórczym marki Himoinsa 533kW uszkodził się prostownik buforowy służący do utrzymania stałego stanu naładowania baterii. Akumulatory są o pojemności 180 Ah. Prostownik o mocy 5 A symbol CB 5000 . Sprzedawca /dystrybutor sprzętu/ podał bardzo odległy termin dostawy że nie wspomnę o kosmicznej cenie. Prosze o poradę kto w Polsce sprzedaje lub produkuje tego typu urządzenia i ewentualne opinie o produkcie.
  • Optex
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Możesz zastosować dowolny prostownik na prąd do 10A ( najlepiej regulowany) i napięcie 12/24V bo tego nie napisałeś. Ustawiasz na te 5A i z głowy.
  • Optex
    kuba2211
    Level 12  
    Kolego gdyby to było takie proste żaden producent takiego i podobnych urządzeń nie stosował by wielokrotnie droższych prostowników buforowych. Znalazłem polskiego producenta - firma POLWAT z Gliwic . Prosiłbym kolegów którzy użytkują sprzęt tej firmy o ewentualne opinie o ich produktach. Z góry dziękuje.
    marek_ka
    Level 26  
    Mogę naprawić, lub zastosuj zasilacz buforowy od systemów alarmowych jeśli odpowiada ci napięcie 13,7V.
    kuba2211
    Level 12  
    Kolego Marek_ka dziękuje za propozycje pomocy ale ze starego prostownika "sprawna" jest tylko obudowa a i tego nie jestem pewny. Baterie są 12+12v = 24 V. Ale jeśli możesz podaj producenta zasilaczy , może produkują 24 V .
    ug40
    Level 18  
    Zestaw prostownika buforowego-prostownik [wyj 31V 5-10A],przekażnik kontroli napięcia, układ stabilizatora napięcia 28V z ogranicznikiem prądu 1A.Przekażnik mierzy napięcie aku. gdy jest niższe niż progowe bateria jest ładowana bezpośrednio z prostownika . Po przekroczeniu napięcia progowego [27,8] p.kontroli napięcia przełącza na zasilanie z stabilizatora ,zestaw przechodzi na pracę buforową.Rozwiązanie sprawdzone ,kilkadziesiąt zestawów pracuje od kilku lat .