Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odblokowanie USB serii Lg(32lg2100)

l007 14 Lut 2010 13:38 62490 103
    imol
    Poziom 10  
    Witam
    Posiadam tv 32lg3000 z wersją firmware V3.30.1
    Moje pytanie dotyczy tego czy ktoś w takim tv odblokował USB?
    Po wciśnięciu kombinacji ok/ok pojawia sie menu zatytułowane "EZ ADJUST", a po wciśnięciu menu/menu pojawia sie menu serwisowe lecz nigdzie nie ma tych opcji o których mowa... :cry:
    Chciałbym żeby mi ktoś odpisał, a nie podawał link do anglojęzycznych stron.
    glapsson
    Poziom 18  
    na pierwszej stronie wypowiedź kolegi sorbetto pytałem o taki sam TV
    imol
    Poziom 10  
    Czyli rozumiem że nie można w tym TV odblokować USB?
    bobeke
    Poziom 15  
    Cytat:
    Witam

Widzę że co niektórzy piszą brednie... Jeśli ktoś nie miał doczynienia z tym telewizorem to niech nie zgrywa wszechwiedzącego !!

Odpowiadając na pytanie czy się da odblokować w tv 32lg2100 usb, TAK DA SIĘ

Opcję z pilotem serwisowym ktoś już podał (można użyć do tego celu programu na symbiana lub pocketa, wgrać kody serwisowego pilota i odpalić poprzez irde w telefonie)

Opcja z przyciskami natomiast :

1. Wejdz w menu->ustawienia-> diagnostyka
    2. Sprawdz Firmware, jeśli masz V3.24, V3.37,V3.40. lub V3.55 to masz szczęście jeśli masz inne to nie czytaj dalej bo zepsujesz TV!
    3. Ściągnij Link
    4. Utwórz na pendrive folder LG_DTV skopiuj do niego plik.
    5. Wrzuć pena do TV, Menu->Najedź na opcje i wcisnij 7 razy FAV
    6. Potwierdź i czekaj
    7. Po restarcie wcisnij OK na pilocie i TV rownoczesnie na jakies 5 s
    8. Pin to 0000
    9. Włącz tool options 3
    10. EMF (JPEG,MP3) zmień na wartość 1 a Divx na HD. NIE RUSZAJ NIC INNEGO !
    11. Po wyłączeniu pojawia się USB w menu, przed 1 uruchomieniem filmu sie zrestartuje ale później już ok

Pamiętaj iż robisz to na własną odpowiedzialność. Nie chce żeby później nikt się nie rzucał . Mam wersje TV 32lg2100 było firmware 3.40 a teraz 3.15 z usb.

Teraz poszukuję najnowszego firmware dostępnego do tego modelu TV

P.S. Odtwarza prawie wszystko lepiej niż X360, MKV leci pięknie z napisami. Jedyny minus to brak DTS-a

ŹRÓDŁO - Link <- po angielsku

Witam, u mnie sprawa wyglada tak że...
    Dostosowalem sie do tej instrukcji (mialem wersje oprogramowanie V03.40), wszystko szło do momentu gdy tv sie zresetował i nastepnym krokiem miało być wsisnięcie jednoczesnie OK na pilocie i TV (rozumie ze tez na pilocie) przez 5 sekund - tak tez zrobiłem.Następnie wcisnąłem na pilocie przycisk T.opt i nic sie nie pojawiało.... na Tym moja praca się zatrzymała. Ciekawostka jest to ze po tym zabiegu gdy sprawdziłem wersje oprogramowania to zmieniła się ona na V03.15.00.40 i miałem komunikat ze nie zaprogramowało.... Czy mogłby ktos dalej mnie pokierowac w tej sprawie?
    fenomen_1990
    Poziom 2  
    Witam. Mam telewizor 37LG7000. Po próbie odblokowania USB nie ma obrazu, jest jedynie dźwięk, pali się nibieska dioda. Gdy włączałem menu serwisowe (po wprowadzeniu kodu 0000) raz włączało się menu z krótszą listą, a za drugim razem menu z dłuższą listą( i tak na przemian). O ile pamiętam, przypadkiem zrobiłem download ustawień innego modelu. Po włączeniu tv wystapiły opisane już problemy. Nie da się włączączyć już menu (ani serwisowego, ani normalnego), nie działają inne przyciski na pilocie.
    Czy jest możliwość zrobienia resetu (nie z menu)?
    Czy jest prawdopodobieństwo, że po wymianie płyty głównej problemy ustąpią?
    Z góry dzięki za nieobraźliwe komentarze i kpiny oraz ew. pomoc.
    fagat
    Poziom 2  
    mieszkam w okolicach przemyśla , posiadam pilota serwisowego , gdyby ktoś potrzebował to służę pomocą :)
    mihau87
    Poziom 11  
    danzo87 napisał:
    Witam

Widzę że co niektórzy piszą brednie... Jeśli ktoś nie miał doczynienia z tym telewizorem to niech nie zgrywa wszechwiedzącego !!

Opcję z pilotem serwisowym ktoś już podał (można użyć do tego celu programu na symbiana lub pocketa, wgrać kody serwisowego pilota i odpalić poprzez irde w telefonie)

2. Sprawdz Firmware, jeśli masz V3.24, V3.37,V3.40. lub V3.55 to masz szczęście :) jeśli masz inne to nie czytaj dalej :P bo zepsujesz TV!
    3. Ściągnij Link
    6. Potwierdź i czekaj
    8. Pin to 0000
    9. Włącz tool options 3
    11. Po wyłączeniu pojawia się USB w menu, przed 1 uruchomieniem filmu sie zrestartuje ale później już ok :)

Pamiętaj iż robisz to na własną odpowiedzialność. Nie chce żeby później nikt się nie rzucał :D. Mam wersje TV 32lg2100 było firmware 3.40 a teraz 3.15 z usb.

Teraz poszukuję najnowszego firmware dostępnego do tego modelu TV :)

P.S. Odtwarza prawie wszystko :) lepiej niż X360, MKV leci pięknie z napisami. Jedyny minus to brak DTS-a :(

Właśnie przed chwilą przeprowadziłem krok po kroku co tu kolega napisał. USB pojawia sie w menu i wsyzstko dziala:)

Pozdrawiam!!
    mihau87
    Poziom 11  
    dodatkowo mozna przeprowadzić ponowny upgrade firmware do oryginalnej wersji

najezdzamy na opcje i wciskamy siedem razy "9" i resetujemy telewizor:)
    zbyjan
    Poziom 1  
    danzo87 napisał:
    Witam

2. Sprawdz Firmware, jeśli masz V3.24, V3.37,V3.40. lub V3.55 to masz szczęście :) jeśli masz inne to nie czytaj dalej :P bo zepsujesz TV!
    3. Ściągnij Link
    6. Potwierdź i czekaj
    8. Pin to 0000
    9. Włącz tool options 3
    11. Po wyłączeniu pojawia się USB w menu, przed 1 uruchomieniem filmu sie zrestartuje ale później już ok :)

Pamiętaj iż robisz to na własną odpowiedzialność. Nie chce żeby później nikt się nie rzucał :D. Mam wersje TV 32lg2100 było firmware 3.40 a teraz 3.15 z usb.

P.S. Odtwarza prawie wszystko :) lepiej niż X360, MKV leci pięknie z napisami. Jedyny minus to brak DTS-a :(

wszystko pieknie ,ale mam pytanko czy po wcisnieciu 7 razy FAV powinno byc widac nazwe pliku ktora chce wrzucic na tv, bo wyswietla mi tylko zainstalowane oprogramowanie na w miejscu do zainstalowania nie wyswietla mi nic , czy mimo to nalezy akceptowac zmiane oprogramowania( tv to 32lg2100, a plik na penie to V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk)
    mihau87
    Poziom 11  
    u mnie bez problemu wykrył na usb to oprogramowanie co ściągnałem... wrzucałęś do folderu?

I mam nowe pytania...

1. Cóż mam zrobić z brakiem synchronizacji filmu z napisami? w większości przypadków nie pomaga dodatkowe przesuniecie +/- 10s
    2. Niekiedy jak oglądam film to na sekundę potrafi byc jakis blad w odtwarzaniu i potem kontynuuje odtwarzanie jednak glos juz jest rozjechany. Czy to wina mojego dysku twardego czy pliku czy TV?
    3. Niekiedy jak oglądam film to obrazy z innego potrafią sie pojawiać. Mam dysk 1TB podlaczaony do TV i niestety na dwoch filmach w tych samych momentach pokazuje te same urywki innego filmu. Błąd defragmentacji dysku?
    olka-6
    Poziom 1  
    mam pytanie do szanownych kolegów, nie wiem czy w 32LG2100 z najnowszym softem V03.63.00 można przeprowadzić odblokowanie USB wg.powyższego opisu ? czy odblokowanie jest zarazem utratą gwarancji?-
    mikolodz
    Poziom 2  
    skąd ściągnąć firmware 3.55 dla 32LG2100 ? na stronie LG nie umiem znaleźć a i google dla serii LG raczej milczy. To co znalazłem jest dla LH :/
    bezlerg66
    Poziom 1  
    mihau87 napisał:
    u mnie bez problemu wykrył na usb to oprogramowanie co ściągnałem... wrzucałęś do folderu?

I mam nowe pytania...

1. Cóż mam zrobić z brakiem synchronizacji filmu z napisami? w większości przypadków nie pomaga dodatkowe przesuniecie +/- 10s
    2. Niekiedy jak oglądam film to na sekundę potrafi byc jakis blad w odtwarzaniu i potem kontynuuje odtwarzanie jednak glos juz jest rozjechany. Czy to wina mojego dysku twardego czy pliku czy TV?
    3. Niekiedy jak oglądam film to obrazy z innego potrafią sie pojawiać. Mam dysk 1TB podlaczaony do TV i niestety na dwoch filmach w tych samych momentach pokazuje te same urywki innego filmu. Błąd defragmentacji dysku?

mam to samo z napisami jeśli ktoś zna jak to naprawić to będę wdzięczny
    DonWitto
    Poziom 12  
    32lg2100 z softem 3.63

Wejść do memu serwisowego można za pomocą pilota uniwersalnego (Emtec EKCOH140). Kod pilota 0119. Wejście do menu - przycisk SHIFT i potem AV........
    Potem zmiany opisane wcześniej - już standardowym pilotem TV.
    tryczek147
    Poziom 9  
    Również u mnie śmiga :) tylko szkoda że nie czyta filmików z telefonu pokazuje zły format a są mp4.
    romi512
    Poziom 10  
    Trafiłem na ten temat, przeczytałem i potwierdzam! wskazówki danzo87
    działają! mam LG 37 LF2150 z oryginalnym softem V3.24, zrobiłem jak napisał i USB odblokowane, Divix, jpg, mp4 i mp3 śmiga aż miło, innych formatów nie sprawdzałem ale 3gp chyba nie chodzi. Szacun dla autora instrukcji, działa w 100% mozecie próbować. Kolego tryczek147 filmy z telefonu nie mają raczej formatu mp4 tylko właśmie 3gp
    wiorex
    Poziom 1  
    Witam w moim 32LG7000 nie działa to rozkodowanie USB

Dodano po 2 [minuty]:

wersja V03.07.00
    cimon102
    Poziom 1  
    witam.mam taki problem.posiadam tv lg 42pq2000 i wersja softu to 3.40. mam na penie wersje 3.15 (by ppodmienic soft i odblokowac usb dla divix),wkladam pena do tv, podswietlam OPCJE i 7 razy wciskam fav i ............ nic! nic sie nie dzieje, nie ma zadnego okna by podac pin itp. czy ktos mi pomoze? pozdrawiam

Proszę pilnie poprawić pisownię!
    [_P_]
    bearbed
    Poziom 2  
    danzo87 napisał:
    Witam

3. Ściągnij Link
    6. Potwierdź i czekaj
    8. Pin to 0000
    9. Włącz tool options 3

u mnie na LG LH 2000 POWYZSZA INSTRUKCJA ZDAŁA EGZAMIN.WSZYSTKO SMIGA JAK NALEZY.DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Kłania sie regulamin!
    [_P_]
    sztagi
    Poziom 2  
    Witam panowie mam lcd 32LD320 usb odblokowane bez problemu na V03.63.00
    wrzuciłem firmware z tej strony V03.65.00

czy jest dostępna jeszcze nowsza wersja oprogramowania niż te co podałem?

z góry dziękuje i pozdrawiam.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    levy22
    Poziom 10  
    Mam 32lg2100. Zrobiłem tak jak w instrukcji, wgrałem soft 3.15, wszedłem w menu serwisowe lecz niema tam tool option 3. Macie jakieś pomysły??
    CCcom
    Poziom 10  
    Witam. Mam poważny problem z telewizorem LG 32LG2100. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji z softem v3.15
    Cytat:

2. Sprawdz Firmware, jeśli masz V3.24, V3.37,V3.40. lub V3.55 to masz szczęście Smile jeśli masz inne to nie czytaj dalej Razz bo zepsujesz TV!
    3. Ściągnij Link
    6. Potwierdź i czekaj
    8. Pin to 0000
    9. Włącz tool options 3
    11. Po wyłączeniu pojawia się USB w menu, przed 1 uruchomieniem filmu sie zrestartuje ale później już ok
    DivX, JPG i muzyka wszystko śmigało. Później chciałem go zaktualizować nowszym softem 420185(3.67.00)-EU_ALL_0.1.57.85_flash_V3.67.00_patch.epk Telewizor przyjął soft, aktualizacja doszła do końca, telewizor się restartował i... całkowicie zamilkł tzn. nie włącza się. Nie świeci się dioda przy przycisku standby nie reagują przyciski a jedynie na pendrivie co jakiś czas mignie dioda. Co zrobić czy da się go jeszcze uratować?

Znalazłem serwisówkę http://monitor.espec.ws//files/lg-lcd-32lg2100_ld91a_chassis_service_manual_622.pdf Pisze tam o możliwości wgrania softu programem MStar ISP Utility ale nie wiem jak go podłączyć do komputera czy przez USB czy RS-232 bo w opisie nie ma o tym słowa. Dodatkowo do zaprogramowania potrzebny jest inny plik niż do wymiany softu przez pendriva z rozszerzeniem .bin a nie .epk. Wyszło mi na to że na święta musiałem się przeprosić ze starym telewizorem Daewoo 21''.. ;)
    levy22
    Poziom 10  
    levy22 napisał:
    Mam 32lg2100. Zrobiłem tak jak w instrukcji, wgrałem soft 3.15, wszedłem w menu serwisowe lecz niema tam tool option 3. Macie jakieś pomysły??

Już zrobione. Wchodziłem w menu in start. Filmy śmigają aż milo.
    marcin323
    Poziom 9  
    Potwierdzam wszystko działa na moim 32LG2100.

Najpierw zrobiłem według instrukcji a potem zaktualizowałem do najnowszego oprogramowania i jest ok.
    avp01985
    Poziom 2  
    po cierzkich probach z moim 32lg2100 z fw3.55 udalo mi sie wgrac wersje 3.15 lecz kombinacja klawiszy na pilocie nie dziala:?: co dziwne pokazuje juz wersje 3.15 ale nie moge wlaczyc tego menu do usb prosze o pomoc

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy (znaki)?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    levy22
    Poziom 10  
    Przytrzymuj OK na pilocie i Ok na Tv przez około 5 sekund aż pojawi się okno do wpisywania hasła. Wpisz wtedy 0000
    avp01985
    Poziom 2  
    No udalo mi sie to zrobic odblokowalem ale po 2 dniach zaczelo cos trzeszczec w tv. Troche sie przerazilem bo mam ten tv od marca 2010 i nie bylo z nim problemow,tv-polonia, fimlbox i pare innch kanalow trzeszczalo i strzelalo cos w glosnikach zainstalowalem nowe oprogramowanie i trzaski znikly. Musze przyznac ze to fajna sprawa to odblokowanie bo tv widzi hdd seagate 1TB pozdrawiam. :D
    sermaster
    Poziom 1  
    witam mam wersje softa 3.63, więc chyba pozostaje mi opcja z pilotem serwisowym
    i tak odnośnie tego - wie ktoś gdzie go zdobyć, bo na allegro nie widzę.
    Miałby ktoś może w Lublinie takowy pożyczyć?