Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odblokowanie USB serii Lg(32lg2100)

l007 13 Feb 2011 15:23 63513 103
    mil1on
    Level 2  
    Witajcie :D
    A co jeżeli oryginalnie mam wgrany soft 3.15 ? Pomijam te punkty z downgradem itp?
    mszewczyk21
    Level 2  
    Witam :) Działa wszystko jak trzeba i jak w instrukcji aczkolwiek u mnie jest inny problem że tv nie widzi napisów nie wiem czy trzeba je umieścić w innym formacie czy coś innego poza tym formaty obsługuje prawie wszystkie:) divx. obrazki, muzyka wszystko super. Jeśli ktoś wie co może być nie tak proszę o odp.

Kolejne pytanie tak na marginesie bo używam tv do odbioru tv naziemnej DVB-T i jest tam opcja nagrywania programów no i pytanie polega na tym czy jak już to usb jest odblokowane to czy jest możliwość nagrywania na nośnik USB ?

Dzięki z góry za zainteresowanie i odpowiedź :)
    mil1on
    Level 2  
    Dokładnie tak - na sofcie 3.15 przyciskasz ok na pilocie i na tv jednoczesnie i wszystko śmiga (bo nikt tego wprost nie napisał, a obawiałem się uszkodzenia )
    Co do napisów to działają zarówno te zapisane w *.txt jak i te w *.srt . Ważne jest to żeby napisy miały taką samą nazwę jak film.

Póki co miałem tylko problem z odczytaniem pliku *.mp4 - ale to raczej przez uszkodzony plik.

Jeżeli chodzi o nagrywanie to nie mam zielonego pojęcia czy można jednak coś mi mówi, że nie ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
    zactom
    Level 2  
    Witam,
    ja mam 32LG2100 ver.3.40 i odblokowałem usb za pomocą pilota uniwersalnego Thomson ROC 3205 SE, którym to dostałem się do menu serwisowego. Wszystko działa super ale tylko z menu telewizora, nie ma USB w liście wejść obok avi, hdmi, a tak byłoby wygodniej przechodzić (tak jest w modelu 32LD450). Ma ktoś jakiś pomysł jak dodać USB do listy wejść? W TV 32LD450 przed odblokowaniem USB było w tej liście wyszarzone, a w 32LG2100 nie ma wogóle.
    Pozdrawiam

Teraz (po uruchomieniu telewizora jeszcze raz) po włożeniu pendrive pojawia się od razu menu z filmami zdjęciami i muzyką - super, tak już jest ok.
    Pozdrawiam
    kamyk_k1
    Level 10  
    Witam.
    Proszę o odświeżenie linku do softu 3.15

Pozdr.
    MISIEK9010
    Level 2  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy do modelu tv podanego w temacie można wgrać soft 3.63 lub 3.65. Oczywiście mam odblokowane USB. Aktualnie posiadam soft 3.55 tak jak podawano w poradniku. Jeżeli ktoś wgrał nowszy soft od 3.55 i tv chodzi dobrze to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
    Siny83
    Level 11  
    witam, posiadam 32LG2100 i soft v03.34.00. Bardzo prosze o podpowiedź czy da radę cos zdziałać z USB żeby filmiki śmigały itd.

z góry dzięki za odpowiedź.
    andrzej6161
    Level 13  
    Witam

Siny83 wystarczy przeczytać tą stronkie a odpowiedz nasunie się sama.

pozdr.
    Siny83
    Level 11  
    czyli z tego co rozumiem nie ma szans, chyba że Ty masz inne wnioski?
    andrzej6161
    Level 13  
    Witam

zactom napisał

ja mam 32LG2100 ver.3.40 i odblokowałem usb za pomocą pilota uniwersalnego Thomson ROC 3205 SE, którym to dostałem się do menu serwisowego. Wszystko działa super

soft nie ma znaczenia dla pilota uniwersalnego

pozdr.
    zdzichu16
    Level 2  
    nieważne już :D, problem sam rozwiązałem.
    tryczek147
    Level 10  
    danzo87 wrote:
    3. Ściągnij Link

Można prosić o ponowne wrzucenie pliku, ponieważ mój telewizor zaliczył serwis i wgrali mi standardowe oprogramowanie :( a link już wygasł. Z góry dzięki

Edit: znalazłem :) może komuś się przyda :) Link
    Siny83
    Level 11  
    Witam, mnie się udało odblokować USB na sofcie v03.34.00 32lg2100 przy pomocy "Psiloc_irRemote_S603rd.sisx" na Nokii E66, bez problemu. Śmigają filmiki aż miło ale napisów brak, próbowałem na kilku filmach testowanych na kompie, ta sama nazwa napisów.txt i nic.

Ktoś ma jakiś pomysł? Może update softu? Znalazłem v03.65 czy to pomoże?
    zdzichu16
    Level 2  
    Witam.
    Przestańcie pisać, że napisy nie działają, wystarczy je wtopić w film i po problemie. W google łatwo znaleźć poradniki.

Moje pytanie jest takie: Jak wgrać nowy firmware v3.65? Mam odblokowane usb softem v3.15. Mój tv to 32lg2100.
    Siny83
    Level 11  
    No i tu masz o wiele prostszą sprawę kolego niż ja z napisami, bo wsytarczy postapić tak samo jak z wersją v03.15. Ja włożyłem pena z folderem LG_DTV a w nim v03.65 i samo sie uruchomiło bez naciskania FAV x 7, zatwierdziłem, poczekałem 2 min i już.

Nadal proszę o odpowiedź o napisach dlaczego innym działają a u mnie nie?
    Jakim programem się wtapia te napisy i czy to długo trwa?
    zdzichu16
    Level 2  
    Wtopić można programem AviRecomp. Bardzo prosty program, na necie jest pełno poradników i instrukcji. Z tego co pamiętam jak ten program używałem, to wtapianie napisów trwało tyle ile film, chyba że masz szybki komputer to będzie krócej.

A co do softu v3.65, są jakieś zmiany widoczne?
    tryczek147
    Level 10  
    Właśnie zainstalowałem v3.65 zmian jako takich nie widzę. Może ktoś posiada jakieś dobre info??
    zdzichu16
    Level 2  
    A jest jakiś nowszy soft do 32lg2100 poza v3.65? Oczywiście sprawny :D.
    ducholap
    Level 10  
    Muszę powiedzieć, że cały proces zmiany softu przeszedł u mnie bez problemu (mam 32LG2100) i zajęło mi to max 10 minut. Super sprawa, i wreszcie nie muszę przerzucać filmów na pendrive'a, tylko prosto z dysku przenośnego. Wszystkim, którzy rzeczowo przedstawili proces downgrade'u należy się dobre piwo. Jeszcze raz wielkie dzięki :)
    Cancer
    Level 12  
    Czy ktoś może potwierdzić, czy można odblokować USB w 32LG7000 ? Mam tylko przegląd zdjęć i odtwarzanie muzyki. Nigdzie nie mogę znaleźć opis właśnie do tego modelu.
    Pozdrawiam
    lukskajwoker
    Level 12  
    raczej nie. sam się tym interesowałem sporo. przekopałem net w tę i w tamtę i nic nie znalazłem pozytywnego w temacie. a szkoda....
    internick
    Level 35  
    Cancer wrote:
    Czy ktoś może potwierdzić, czy można odblokować USB w 32LG7000?

lukskajwoker wrote:
    ...raczej nie. Sam się tym interesowałem sporo...

Przeczytaliście cały ten temat? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1385309.html

Sposobów na odblokowanie jest kilka. Większość nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Spróbujcie, bo według mnie powinno się udać.
    lukskajwoker
    Level 12  
    serię LH można ale nie serię LG
    internick
    Level 35  
    A próbowałeś czy sugerujesz się tylko modelami jakie koledzy odblokowywali? Osobiście odblokowywałem LD, a wzmianki o tej serii nie było.
    lukskajwoker
    Level 12  
    nie próbowałem bo o takiej próbie już czytałem i nie powiodła się - telewizor wogóle padł.
    odblokowywałem tez juz dwa LG rózne modele ale takie o których pisze się na necie. odbylo się to bez problemów. z tym wolę nie ryzykować...

nie wiem wogóle czy filmy pójdą na tym tv. ma on mpeg2.
    internick
    Level 35  
    Softu nie musisz zmieniać. Przecież IRdą z telefonu z Symbianem czy plikiem audio i diodą ze starego pilota TV nie uszkodzisz. Spróbuj i wtedy na 100% będzie wiadomo czy się da.
    lukskajwoker
    Level 12  
    ale ja wchodzę w tryb serwisowy bez problemu - lecz tam zmian USB nie ma.
    internick
    Level 35  
    To teraz wszystko jasne. Czyli rzeczywiście się nie da.
    twardy6
    Level 2  
    ja prubowałem na swoim 32lg2100 soft to V03.34.00 i nic,może ktoś pomoże

Dodano po 1 [minuty]:

w serwisie powiedzieli że da sie odblokować ale tylko na mp3 i zdjęcia