Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Passatem

Giersiu 27 Jun 2004 15:57 2082 11
    Giersiu
    Level 11  
    Mam problem z Passatem '88 1.8 na jednopunktowym wtrysku. Przy zimnym silniku na wolnych obrotach gasnie nie ma roznicy czy benz. czy gaz. Gdy zaczne nim jechac podczas mocniejszego wcisniecia gazu dusi sie i gasnie (bez roznicy czy gaz czy benz.). przy mocniejszym nacisnieciu gazu na "luzie" nie ma tego problemu tylko podczas jazdy.I po rozgrzaniu silnika tez zadko sie zdarza zeby sie dusil no ale niestety zdarza sie. Prosze o pomoc !!! Przydalby mi sie także schemat elektryki Passat '88 1.8 kombi
    Vonkermit
    Level 12  
    Jaka instalacja gazowa jest założona? Czy silnik sam ustala dawkę gazu za pomocą dyszy elektronicznej czy też jest śruba regulacyjna. Sprawdź(register znajduje się między parownikiem a mikserem).
    Giersiu
    Level 11  
    Jest śruba regulacyjna.
    Vonkermit
    Level 12  
    Bardzo źle że jest śruba. Jeżeli samochód jest na wtrysku jedno czy wielopunktowym powinna być założona dysza elektroniczna. Ona koryguje dawkę gazu poprzez sygnał z sondy, który jest przetwarzany później przez centralkę. Podejrzewam że nie wytępisz tych objawów jeżeli nie założysz centralki. Masz w aucie najzwyklejszą instalacje, która przystosowana jest do silników gaźnikowych. Ktoś się połaszczył na 300zł i założył bubel. Możesz spróbować wymienić świece filtr gazu, benzyny i powietrza, spóścić olej z parownika(śruba znajduje się od dołu porownika zwykle jest plastikowa), wyregulować dawkę gazu na śrubie, przeczyścić wtryskiwacze(wlej do baku środek czyszczący) no i tyle. Powinno pomóc. Jeżeli to nie pomoże to niestety trzeba zainwestować i założyć dyszę elektroniczną(koszt ok. 300 stówek). Pozdrawiam.
    Giersiu
    Level 11  
    Dzieki za porady mam nadzieje ze pomoze a i tak mam w planie wstawienie w tygodni dyszy elektronicznej tylko nie wiem jak dojade do serwisu hehe
    Giersiu
    Level 11  
    prosilbym o jeszcze jakies rady!!!
    TicTac
    Level 12  
    słaba iskra ... albo świece straciły swoje właściwości w niskiej (nie rozgrzane) temperaturze
    Giersiu
    Level 11  
    Wymieniałem świece 3 tyg.temu. Wiec wydaje mi sie ze to nie z ich winy>>> Ale dzieki za rade
    felixxx
    Level 14  
    mialem podobne obiawy co prawda troche nowyszym passacie ale pomogl plyn dodawany do paliwa ktory czysci uklad paliwowy i zapobiega starzeniu benzyny kupilem go na stacji statoil przejechalem z 40 km na benzynie z tym plynem i jak reka odjol samochod odpala bezproblemu i jezdzi odrazu po uruchomieniu noramlnie [ nie dusi sie i nie przerywa ] prawdopodobnie jakis brut na sondzie lambda powoduje zly odczyt do komputera a ten zbyt uboga mieszanke daje na zimnym silnkiu
    Giersiu
    Level 11  
    Dzięki wszystkim za rady!!! Miałem przestawiony pasek rozrządu o jeden zębek dlatego autko wariowało. Dzięki za schemat!!!
    hacckker
    Level 18  
    sprawdz dolot powietrza takze gumowa podstawe elastyczna a i jeszcze jedno apropo vonkermita do gazu nie ma zadnej duszy elektronicznej tylko nazywa sie to aktuator inaczej silnik krokowy gazu