Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka MESKO 20 letnia - wymiana dysz na propan/butan

bilik14 10 Nov 2009 14:44 12072 4
 • #1
  bilik14
  Level 2  
  Witam serdecznie, mam pewien problem, chcę wymienić dysze w mojej kuchence firmy mesko, ma ona kolo 20 lat, dotychczas były dysze pod gaz ziemny, natomiast chcę wymienić pod gaz butlowy. Nie wiem jakie rozmiary dysz, gdzie konkretnie wkręcić. Proszę o pomoc.
 • #2
  postrzepiony
  Home appliances specialist
  Witam, dysze są sprzedawane z reguły w kompletach. Najprościej wykręcić jedną z nich i kupić komplet z takim samym gwintem, ale na propan-butan, należy to zaznaczyć pytając sprzedawcę. Dysze na propan-butan mają mniejszą średnicę otworu wewnętrznego. Średnica otworu w dyszy jest zależna od średnicy palnika. Dysze znajdują się pod palnikami. W starych kuchniach trzeba sięgnąć w głąb, około 12 cm, klucz nasadowy 7 lub 8. Pozdrawiam.
 • #3
  bilik14
  Level 2  
  Jeżeli średnica dyszy jest zależna od wielkości palnika to im większa średnica tym większy palnik tak ?? ja juz posiadam te dysze, lecz nie wiem jaka średnica do jakiego palnika.
 • #4
  vellew
  Level 15  
  Dokładnie tak im większy palnik tym większa dysza.
  Powodzenia
 • #5
  miniuka
  Level 10  
  Witam, z góry przepraszam za odgrzewanie starego tematu, ale wyszukiwarki pod frazą "kuchenka gazowa mesko dysze" najtrafniej wskazują właśnie ten temat. Aby uzupełnić informacje o kuchence, proszę podać średnicę dysz na GZ-35.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam.