Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bascom vs AT90S2313-10PI

cyvil_22 27 Jun 2004 17:21 1725 4
 • #1
  cyvil_22
  Level 2  
  Jestem "szczęśliwym" posiadaczem kitu AVT3500 który jak wiadomo opiera sie na procku 2313, jednak z nieznanych mi bliżej powodów już dwukrotnie dokonał swego samounicestwienia, co wiąże się oczywiście z kolejnymi nakładami finansowymi na rozwój tego cuda. Po głębszym przestudiowaniu schematu ideowego nie doszukałem się w nim błędów związanych z obwodami zasilania. Układ współpracuje z zasilaczem mojej konstrukcji, który jest urządzeniem sprawdzonym i pewnym i wielokrotnie był przezemnie używany. Do padu procka dochodziło w momencie gdy przy włączonym zasilaniu i podłączonym kabelku ISP wyłączałem zasilanie. Czy ktoś się z czymś takim zetknął czy to jedynie przypadłość mojego układu. (Układ testowałem również z innymi zasilaczami => podobny efekt)

  :idea:
 • #2
  sdzyx
  Level 17  
  a moze dotykasz nie tam gdzie trzeba a jestes naladowany elektrostatycznie?
 • #3
  Wojtek_P
  Level 15  
  cyvil_22 wrote:
  Jestem "szczęśliwym" posiadaczem kitu AVT3500 który jak wiadomo opiera się na procku 2313, jednak z nieznanych mi bliżej powodów już dwukrotnie dokonał swego samounicestwienia, (...)

  Mam też ten układ, pracuje bez zarzutu a zasilam go ze zwykłafo zasilacza typu ZS-5/800. Unikam tylko odłączania czy też załączania do komputera gdy mam podłączone zasilanie do AVT3500.
 • #4
  etedio
  Level 24  
  elektryczność statyczna pewnie :?

  może dodaj troche kondensatorów odsprzęgających zasilanie, diody przeciw przepięciom, opornik równolegle do włącznika zasilania... cos pomoże
 • #5
  frohme
  Level 21  
  Kiedyś dawno temu nie była znana przyczyna padania interface Timex'a do stacji dysków dla ZX Spectrum FDD3000 chyba - wszystko działo się przy podłączonym monitorze Neptun 150, a przyczyna była banalna - część urządzeń miała "zerowanie", a monitor w zasilaniu dwa kondensatory z wyprowadzonym punktem środkowym do masy. Jak to się spinało lub rozpinało prawie zawsze z gwarancją spalenia PAL'i w interface. Sprawdź u siebie, czy takia sytuacja ma miejsce.