Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Lincoln-przytłumiony odsłuch stacji w AM.

koniol 10 Lis 2009 18:52 1056 4
  • #1 10 Lis 2009 18:52
    koniol
    Poziom 16  

Witam. Od dłuższego czasu jestem posiadaczem radia z serii Lincoln. Mimo wielu zalet posiada też wielką wadę. Nie jestem pewien czy sprawa dotyczy tylko mojego egzemplarza, czy ogółu. Mianowicie stacje odsłuchiwane w AM są bardzo przytłumione i nieczytelne. Pozostałe modulacje nie budzą zastrzeżeń. Porównując odsłuch Lincolna ze zwykłym najprostszym radiotelefonem za 100 zł:) byłem w szoku, że w małym szumofonie można słyszeć tak wyraźną modulację.
    Czy jest jakiś sposób na poszerzenie pasma odsłuchu w celu poprawy jakości odbieranych stacji?? Szukałem podobnych postów na elektrodzie, niestety bez skutku.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 11 Lis 2009 14:05
    koniol
    Poziom 16  

Dziękuję za bardzo precyzyjną odpowiedź. Właśnie takich informacji potrzebuję. Wkrótce opiszę efekt modernizacji.
    Pozdrawiam.

1
  • #3 11 Lis 2009 15:02
    koniol
    Poziom 16  

Jesteś bardzo szczegółowy. Ważne że wiem gdzie szukać, a dobór wartości to już tylko kwestia czasu. Może gdybym dodał do tego kondensatora wyłącznik na możliwie krótkich przewodach to mógłbym w czasie korzystania z modulacji SSB wyłączać pojemność z obwodu. Co o tym myślisz?

0
  • #4 11 Lis 2009 18:52
    tpl
    Poziom 19  

Ja mam przylutowany kondensator na stałe od strony druku. Możesz załączać przełącznikiem, także kluczem tranzystorowym zasilanym tylko gdy załączone jest AM, ale zawsze to jest półśrodek. Przyczyna leży w szerokości pasma p.cz.

0
  • #5 04 Lut 2010 23:04
    koniol
    Poziom 16  

Czyżby koledze zepsuła się klawiatura??

0