Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie umieścić dmuchawę w piecu co

10 Lis 2009 19:14 5814 9
  • Poziom 15  
    Witam mam piec seko 24kw zakupiłem do niego dmuchawe wraz ze sterownikiem tylko mam problem gdzie ją umieścić żeby mi nie cofało spalin dzwiczkami. Jest to piec z dolnim wyjściem spalin. Myślałem wyciąć w popielniku dziurę na ruro kwadrat i zrobić kolanko i zamontować dmuchawę tylko nie wiem w którym miejscu wyciąć ją. Kiedyś zamontowałem wiatrak z powyginaną blachą(cos co przypomina dmuchawe do liści) w dzwiczka od popielnika i nic z tego nie robiło tylko dym szedł na dzwiczka górnie i środkowe. Komin ma dosc dobry ciąg a pali sie głównie węglem brunatnym i dodaje sie treci i drzewa. Proszę o pomoc w jakim miejscu ją zamontować w popielniku jest sama blacha to nie ma problemu ze zrobieniem otworu

Proszę poprawić pisownię - mirrzo
  • Poziom 15  
    a mają z dolnim wyciągiem dymu
  • Poziom 25  
    Jesli przepust komina nie daje rady z iloscia wtlaczanego powietrza to znaczy ze za duza dmuchawa lub za duze jej obroty, w takiej sytuacji to nawet jesli uszczelnisz wszystkie szpary to po zarzuceniu wegla wyziebisz nia piec , lub wygasisz, a jesli sie rozpali to bedziesz mial w piecu palenisko kowalskie i ruszta wpadna do popielnika.
    Glownym zadaniem dmuchawy jest wspopmaganie ciagu komina.
  • Poziom 15  
    Obrotami dmuchawy mogę regulować tylko czy napewno będzie dobrze ją umieścic w drzwiczkach popielnika czy lepiej z boku bliżej komina
  • Poziom 15  
    Gdzie najlepiej ją umieścic
  • Poziom 25  
    Sadze ze drzwiczki popielnika beda najlepsze , wytnil otwor , przyspawaj male katowniczki z trzech stron tak aby tworzyly prowadnice jak do szufladki (zasuwy), wytnij dwie jednakowe blachy ktore wejda pod te katowniki , w jednej zrob otwor pod wymiary wylotu dmuchawy i przymocuj do niej dmuchawe , a druga blache zostaw jako zaslepke otworu w drzwiczkach na wypadek zmiany lub awarii dmuchawy, ktora mozesz wtedy uzyc do regulacji wlotu powietrza.

Boczne zamontowanie dmuchawy moze powodowac nierownomierny rozklad temperatury na ruszcie ( moze palic sie tylko na czesci rusztu, niecentrycznie)
  • Poziom 15  
    a co to są te katowniczki? zrobic jakiś ruro kwadrat bez podstawy który wprowadzał będzie powietrze na środek popielnika. nie mogę zrozumieć:(
  • Specjalista elektryk
    Masz piec z dolnym spalaniem - w takich piecach dmuchawa jest przeważnie zamontowana na górze. Tylko, że tu nie ma fabrycznego otworu.