Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór radia do systemu RF - PODŁĄCZENIE SUBWOOFERA 2x4 Ohm

Lukas007 10 Lis 2009 19:24 1595 4
  • #1 10 Lis 2009 19:24
    Lukas007
    Poziom 10  

Witam!

Mam do Was pytanie. Planuje zakup takiego zestawu:

Przód: Rockford Fosgate T1652-S
    Subwoofer: Rockford Fosgate P1S410
    Wzmacniacz (2 kanałowy pod przód): Rockford Fosgate P400-2
    Wzmacniacz (mono pod subwoofer): Rockford Fosgate P300-1

Zaraz powiecie mi, że uparłem się na jedną firmę, ale sądząc po przeczytanych przeze mnie opiniach na forach w PL i US sadzę, że jej komponenty są solidne i godne uwagi. Poza tym zdarzyło mi się już słuchać głośników RF'a i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich dźwiękiem. Poza tym w US mogę wszystkie te komponenty kupic, w jak sadzę, rozsądnej cenie.

No i tu pojawia się pewien problem. Obecnie mam założone radio Alpine CDE 9850Ri. Jak wiadomo seria ta nie jest specjalnie udana, przynajmniej względem serii CDA. Jakie więc radio Alpine z serii CDA polecilibyście mi pod wyżej podany zestaw?

Pozdrawiam
    Lukas

• #2 10 Lis 2009 20:31
    Zladok
    Poziom 21  

CDA-9812RB - niedrogie i dobre

• #3 11 Lis 2009 13:05
    Lukas007
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedz. Mam już pewność, że na zakup sprzętu CA mogę na chwilę obecną przeznaczyć ok. 900$ (~2500zł). Mam teraz do Was pytanie. Czy lepiej zamówić wyżej wymieniony zestaw RF w US (dojdą jeszcze koszty przesyłki, razem właśnie 900$) czy może istnieje możliwość kupienia w Polsce lepszego sprzętu (bądź też równoważnego) za te same pieniądze? Schemat zostaje taki jak jest czyli: system 16.5 na przód, subwoofer 12" do bagażnika i dwa wzmacniacze - jeden pod przód (2-kanałowy) i jeden pod suba (monoblock). Dochodzą też maty wygłuszające... w US w cenie owych 900$ miałbym do zestawu RF dwa zestawy Dynamat Extreme Door Kit. W Polsce taki interes wyniósł by mnie ok. 600zł (cena w US to 2x45$). Jak myślicie?

Pozdrawiam
    Lukas

• Pomocny post
    #4 11 Lis 2009 15:11
    Zladok
    Poziom 21  

Sprzęt zawsze bardziej się opłacało sprowadzac z USA, w Polsce wszystko to samo jest 2x droższe
    2500 - to nie jest jakiś super budżet na polskie warunki, jeżeli chodzi o rzeczy nowe

• #5 25 Lis 2009 17:21
    Lukas007
    Poziom 10  

Mam jeszcze jedną wątpliwość co do mojego sprzętu. Subwoofer który kupiłem (RF P2D412) ma cewki 2 x 4 Ohm i nie wiem czy da się go podłączyć pod ten wzmacniacz (RF T600-4), który ma teoretycznie 300W RMS w mostku ale przy 4 Ohm'ach... Subwoofer dwu-cewkowy 2 x 4 Ohm można podłączyć do wzmaka albo w 2 Ohm albo w 8 Ohm. No i teraz pytanie... czy do tego pieca da się podłączyć ten głośnik w 2 Ohm'ach ?? (w specyfikacji pisze niby, że wzmacniacz jest stabilny w mostku przy 2 Ohm'ach)

Proszę o szybką odpowiedz, jeżeli okaże się, że coś jest nie tak i nie da się tego podłączyć to jeszcze mogę zamienić tego suba na P2D212...

Pozdrawiam
    Łukasz

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Tu jest specyfikacja wzmacniacza -> www.rockfordfosgate.com

A tu specyfikacja subwoofera -> www.rockfordfosgate.com

Po raz kolejny proszę o konkretną odpowiedz...

Cytat:
    czy do tego pieca da się podłączyć ten głośnik w 2 Ohm'ach ??

... to naprawdę pilna sprawa także proszę o pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME