Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv2000 - nie chce się włączyć

10 Lis 2009 21:03 3454 8
  • Poziom 2  
    Pomocy! Mój laptop hp pavilion dv2000 nagle przestal dzialac, tzn zgasl i niechce się wlączyć, przy próbie wlączenia pojawia się tylko krótki dźwięk,żadnego obrazu,reakcji, slychać tylko wiatrak i palą się diody, ekran czarny, nic. bardzo o niego dbam i nigdy nie upadl,nic sie nie wylalo. Znajomy informatyk twierdzi, że padl uklad graficzny i ze te laptopy tak mają po 2-3latach... niewiem co robić, wymiana ukladu w zwyklym serwisie gdzieś w Żyrardowie 370 zl przy gwarancji na 6 miesięcy (tylko), sprzedanie na części- grosze... Prosze o rade, oddanie do serwisu hp wyniesie mnie bardzo drogo.
    Czy to na pewno uklad graficzny?
  • Poziom 15  
    No niestety... Te modele tak mają... Sypią się układy BGA i nic się na to nie poradzi.
    Opcje masz 3: dogrzanie ukłądu które może być nietrwałe(ale to niekoniecznie), wymiane kulek lub wymiane płyty(która w tym wypadku jest zbędna).
    Zatem nie przepłacaj na serwis HP bo to nie ma sensu... 370 zł za naprawę tej usterki to taka średnia norma...
  • Poziom 2  
    Dziekuję za odpowiedź! Zatem najlepiej oddać do naprawy za te 370zl? Tylko... nie będzie tak,że jak wymienią ten uklad graf., to po pól roku, gdy skończy sie gwarancja on padnie? podejrzane wlaśnie jest to pól roku gwarancji w serwisie... warto wogóle naprawiać czy zgrać dane i kupić inny laptop? I jeszcze jedno: czy to napewno grafika czy może być jeszcze inna przyczyna tej usterki? (ten informatyk stwierdzil,że to grafika). Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Z tego co napisałeś/aś, można wywnioskować, że prawdopodobnie informatyk ma rację. Temat ten dość często pojawia się również na naszym forum. Jeśli zostaną podstawione nowe kulki, myślę, że bez problemu powinien działać długi czas.

Można również założyć odpowiedni temat w dziale bazar. Są osoby na forum, które profesjonalnie zajmują się tego typu naprawami, a i koszt będzie pewnie niższy.
  • Poziom 15  
    Koleżanko po pierwsze proszę nie powielać wątków, drugi na ten sam temat jest niepotrzebny, proponuję skasować.
    Co do układu grafiki, częstą przyczyną są właśnie kulki pod układem i ciężko będzie to naprawić za mniej niż 250zł (chyba że zrobi to ktoś w domu kto nawet nie posiada własnej działalności), znam serwis który za to bierze 350zł i daje.... 7 dni gwarancji.
    Myślę że warto jednak naprawić, laptop został wykonany w technologii bezołowiowej (ochrona środowiska okupiona kosztem mniejszej sprawności), serwisy na ogół wymieniają na układ ołowiowy który często pracuje dłużej niż układ fabryczny.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuje za odpowiedzi i rady i przepraszam za powielenie wątku, ale nie potrafię poruszać sie po forach internetowych,nie korzystam z nich zazwyczaj. Co do serwisu, to czy móglbyś mi dać jakieś namiary na ten serwis z roczną gwarancją? Bylabym bardzo wdzięczna. :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    vogelek23 napisał:
    Kolego, proszę nie opowiadać bajek.

No cóż, opierałem się na danych z serwisu w centrum miasta który musi zarobić też na drogi lokal, ale zgadza się, zakres cen jest znacznie szerszy, co widać chociażby na allegro...