Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 N200 - brak recovery, a przywrócenie systemu

10 Lis 2009 21:21 8734 10
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Jestem posiadaczem w/w laptopa z systemem Xp. - obraz instalacji na ukrytej partycji. Problem polega na tym, że sformatowałem partycję C (ta z systemem jest) i zainstalowałem testowo Win7. Chciałem powrócić do Xp, ale pliki botujące instalkę, które znajdowały się na partycji C usunąłem poprzez format.
    Czy mogę kogoś prosić o zrobienie recovery z poziomu windowsa i udostępnienie mi tego obrazu - to ponoć jedyna szansa by kopnąć instalkę z ukrytej partycji.
  • Poziom 33  
    Wystarczyło trochę poszukać i zajrzeć do podręcznika, który nawet jest na forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=364056

Jeśli nie ruszyłeś (skasowałeś) partycji recovery, to możesz zrobić tak (zgodnie z instrukcją):

Cytat:
    Aby odtworzyć oryginalny stan dysku twardego, wykonaj następujące czynności:

Uwaga: W trakcie odtwarzania zostaną usunięte wszystkie pliki z głównej partycji dysku twardego (zazwyczaj dysku C). Zanim jednak jakiekolwiek dane zostaną usunięte, istnieje możliwość zapisania ich na innym nośniku.

1. Jeśli to możliwe, zapisz wszystkie pliki i zamknij system operacyjny.

2. Wyłącz komputer na co najmniej 5 sekund.

3. Włącz przełącznik łączności bezprzewodowej.Uwaga: Jeśli tego nie zrobisz, karta sieci bezprzewodowej nie zostanie rozpoznana, zaś sterownik karty bezprzewodowej nie zostanie zainstalowany.

4. Naciśnij przycisk Lenovo Care, aby włączyć komputer i natychmiast uruchom obszar roboczy Rescue and Recovery.

5. Kliknij opcję Restore your system, wybierz polecenie Restore my hard drive to the original factory state i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
  • Poziom 9  
    Zmartwię Cie.. nie działa - mam instrukcję, przeczytałem. Jedynie ponoć może mi pomóc recovery disc zrobiony spod poziomu systemu windows.
  • Poziom 9  
    Mialem kiedys podobny problem... Ze strony Lenovo mozna pobrac plik recovery. Wazy jakies 420mb. Wypalasz to na plyte i startujesz kompa ale wczesniej upewniasz sie ze bootuje w pierwszej kolejnosci z cd-romu. Jak to odpalisz to juz puzniej idzie latwo jak z instalacja windowsa...

powodzenia...
  • Poziom 9  
    To może nakieruj mnie gdzie, ewentualnie może masz ten plik.. :)
  • Poziom 1  
    Witam
    mam pytanie co do instalacji na nowo Windowsa tak jak napisales :
    Kliknij opcję Restore your system, wybierz polecenie Restore my hard drive to the original factory state i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
    A jak zrobic partycje ??? co klikac bo nie za brdzo sie orientuje dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jako, że uporałem się z problemem pozostawię rozwiązanie - banalne jakby nie patrzeć :)

Wystarczyło uruchomić program do edycji partycji (ja użyłem narzędzi w Hirens Boot) i ustawić partycje z instalką jako "ACTIVE" po uruchomieniu komputer domyślnie uruchamia się z ukrytej partycji i uruchamia się "SETUP"
    Dalej wszystko odbywa się już z automatu.

Pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy!
  • Poziom 9  
    A jakiego dokładnie narzędzia z Hirensboot użyłeś? bo mam identyczny problem i chce wykorzystać twoje pomocne rozwiązanie, tylko nie chce nic popsuć, a więc chce wiedzieć, którego dokladnie narzędzia używałeś do zaaktywowania ukrytej partycji w lenovo.
  • Poziom 9  
    Był to: smart FDISK - chyba 7 pozycja z menu. Ustaw jako ACTIVE, zapisz i uruchom ponownie.

Oryginalnie u siebie miałem jedną partycje. Przy dwóch partycjach: C i D i próba przywrócenia systemu z zachwianiem obu partycji instalacja mi się wykrzaczyła.. Przy drugim podejściu ustawiłem by wykasowało partycje i ustawiło jedną i.. podziałało. Cieszyłem się w końcu Xp.
  • Poziom 9  
    swietnie, wszystko sie udało! Xp to jednak błogosławieństwo. A do tego jak wszystko od lenovo znów jest na miejscu to mam spokój ducha. Dziekuje jeszcze raz.