Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne rozjaśnianie /ściemnianie diod LED

ziko234 11 Lis 2009 12:40 7163 3
  • #1 11 Lis 2009 12:40
    ziko234
    Poziom 17  

Witam
    Czy dałoby się zrobić albo czy jest jakiś układ do automatycznego rozjaśniania/ściemniania diod takich na 12V (takie listwy diododowe co są na allegro)? Bo chciałbym zamontować je wewnątrz samochodu jako podświetlenie podłogi przy otwieraniu drzwi i chciałbym uzyskać efekt taki, że przy otwieraniu drzwi oświetlenie podłogi się automatycznie rozjaśnia do max a po zamknięciu drzwi ściemnia się. Prosił bym o jakiś układzik jeżeli to nie duży problem. I jeszcze jedno pytanie: czy części do takiego układu są kosztowne?
    Szukałem takich tematów ale nic nie znalazłem i dlatego piszę:)
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pzdr

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Lis 2009 13:22
    ajpier
    Poziom 37  

Rozjaśnić się nie będzie ale za to ściemniać będzie się jak długo chcesz:
    Automatyczne rozjaśnianie /ściemnianie diod LED

0
  • #4 12 Lut 2011 01:25
    Enterek
    Poziom 17  

Jest gotowe urządzenie, które możesz sobie podłączyć w samochodzie i działa w obie strony, to znaczy płynnie zapala i płynnie gasi. Co więcej sam możesz sobie programować z jaką prędkością to robi a nawet jeszcze kilka innych funkcji (na przykład zapala najpierw światełko pod nogami kierowcy, potem pasażera a na końcu z tyłu a gaśnie odwrotnie).
    Robi coś takiego firma z krakowa http://www.enterius.pl i nazywa się to EC-11D.
    Nie wiem wprawdzie jak jest sterowane oświetlenie drzwi w twoim samochodzie ale jeśli masą to wszystko będzie działać. Musisz tylko ten ich ściemniacz podłączyć do stałego zasilania a masę podawaną po otwarciu drzwi podłączyć na wejście. Potem programujesz odpowiednio ściemniacz i wszystko działa tak jak chcesz.
    Pozdrawiam

0