Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sunbird 1.0 beta 1 - menadżer osobisty

cimlik 11 Lis 2009 15:53 1968 0
 • #1
  cimlik
  Poziom 14  
  Sunbird to bezpłatny, rozwijany na zasadach licencji MPL/GPL/LGPL menadżer zadań i wydarzeń użytkownika. Producentem aplikacji jest Mozilla, znana głównie z takich produktów jak Firefox (przeglądarka internetowa) czy Thunderbird (klient e-mail). Sunbird wyróżnia się więc bardzo łatwą konfiguracją, szerokimi możliwościami dostosowania do własnych potrzeb (poprzez dodatki), świetnym wsparciem i stabilnym działaniem.

  Tworzenie nowych wydarzeń jest możliwe za pomocą okna dialogowego, w którym można ustawić poszczególne opcje - okresowość, rodzaj przypomnienia, opis, kategorię, tytuł. Po zatwierdzeniu zmian, wpis pojawia się w kalendarzu.
  Dodane przez użytkownika zadania mogą być wyświetlane na kilka sposobów - dostępne są: widok dnia, tygodnia, kilku tygodni czy miesiąca. Sunbird pozwala oczywiście również na przeszukiwanie, sortowanie czy tworzenie list todo.

  Co niezwykle istotne w przypadku tego typu aplikacji - Sunbird posiada rozbudowane opcje eksportu/importu, także z kalendarzy dostępnych online (na przykład Google Calendar). Sunbird posiada wersje na wszystkie popularne systemy operacyjne, począwszy od rozmaitych wersji Windowsa, aż po Linuksa i Mac OS X. Całość rzecz jasna w polskiej wersji językowej.

  W najnowszej wersji (pierwszej z pełnym numerem, tj. 1.0) wprowadzono sporą liczbę poprawek, zarówno interfejsu, jak i funkcjonalności.

  Witryna producenta: http://www.mozilla.org/projects/calendar/sunbird/