Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POMOCY brak PLUSA na czujnik halla audi 2.8

kaspro 11 Lis 2009 16:34 4990 9
  • #1 11 Lis 2009 16:34
    kaspro
    Poziom 10  

Witam

Mam taki problem nie mam plusa na czujniku halla w audi 100 2.8 V6 C4

zlokalizowałem kabel idący od kostki do komputera (ten plusowy) jest cały niema przerwy
    i skończyły mi się pomysły co dalej sprawdzić brak plusa = brak iskry i autko stoi miałem wcześniej problemy ale ruszając kablami w puszcze pojawiał się plus i auto zapalało a ostatnio dojechałem do pracy a z powrotem laweta i teraz nawet ruszanie przewodami nie pomaga potrzebuje schemat który kabel będzie za to odpowiedzialny dodam ze te co znalazłem w necie w żadnym nie znalazłem instalacji odpowiedzialnej za czujnik halla dodam ze jakiś rzeźbiarz zakładał odcięcia różnego typu i są pocięte przewody ostatnio wyciąłem wszystko i polutowałem ale nie jestem pewny że gdzieś niema jeszcze czegoś

0 9
  • Pomocny post
    #2 11 Lis 2009 17:26
    emeryt2
    Poziom 42  

Jeżeli to silnik AAH i sterownik Hitachi , to napięcie 5V na halla pobierane jest z pinu C7 sterownika , a sygnał na pin C8 sterownika. Przedzwoń te przewody ,albo krosuj.

1
  • #3 11 Lis 2009 17:45
    kaspro
    Poziom 10  

te kable od sterownika do hala są dobre ze sterownika nie daje napięcia na hala

sprawdzałem to po włączeniu zapłonu są na dwóch kostkach po 1 +12V wydaje mi się ze to za mało

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lis 2009 18:12
    emeryt2
    Poziom 42  

Sprawdz czy masz stały plus 12V , bez kluczyka , na pinie B20 sterownika. Po kluczyku na pinie D8.

0
  • #5 11 Lis 2009 18:37
    viper555
    spec od auto-elektro

Tak brak stałego plusa.P

0
  • #6 11 Lis 2009 20:32
    kaspro
    Poziom 10  

plusy oba są podpiąłem dodatkowy kabel przy sterowniku pod sygnał powrotny z halla i podczas odpalania dotykałem do masy i zapaliła i chodzi ale bez dotykania do masy nie odpala czyżby czujnik halla się skończył??

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

jeszcze jedno pytanie na pinie C7 jest 5V a na pinie powrotnym ma być masa czy też 5V?? bo u mnie na powrocie jest + a jak zapodaje impulsy masy (szybko dotykam przewodem do masy) to zaskakuje i jak pracuje to mogę odłączyć kostkę z halla i nadal pracuje

Moderowany przez Pawel wawa:

Natychmiast popraw temat na zgodny z regulaminem forum!

0
  • Pomocny post
    #7 11 Lis 2009 20:38
    Michu10
    Poziom 32  

Styk 0 i "-" mostkujesz i wiesz wszystko , jeśli iskra wystąpi to masz halla do wymiany

1
  • #8 11 Lis 2009 20:47
    kaspro
    Poziom 10  

podłączyłem woltomierz taki stary wskazówkowy i po przekręceniu kluczyka pokazuje się plus i przy odpalaniu widać jak wskazówka spada czyli sygnał jest ale iskry niema a może przyczyna widnieje gdzie indziej

0
  • #9 12 Lis 2009 23:24
    kaspro
    Poziom 10  

Dziękuje wszystkim za pomoc problem rozwiązany wpadłem na to przez przypadek podczas podłączania kostki do halla cofały się piny w czujniku i nie stykało dlatego nie odpalala

0
  • #10 13 Lis 2009 06:11
    emeryt2
    Poziom 42  

To jak mierzyłeś , że "sterownik nie dawał napięcia na halla".??

0