Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka instalacji alternatowa Władymirec na CC

11 Nov 2009 18:26 3706 8
  • Level 10  
    Witam potrzebuje pomocy w podłączeniu instalacji w ciągniku władymirec z oryginalnego alternatora na alternator cc z wbudowanym regulatorem napięcia. Wychodzą z niego 2 przewody jeden to pewnie zasilający + a drugi do kontrolki ładowania ale chcę mieć pewność jak to podłączyć . Ponieważ podłączyłem gruby przewód z +, cienki na kontrolkę, Po uruchomieniu silnika amperomierz Przez chwilę pokazuje ładowanie, poczym wskazówka ustawia się na zero. Kontrolka ładowania lekko przygasa ale się świeci. napięcie na grubym przewodzie przy pracującym silniku wynosi 14,3v. a na wyjściu na kontrolkę 12,6v. Po odłączeniu masy akumulatora światła i wszystkie urządzenia działają. Wymieniłem amperomierz ciągnika i regulator napięcia alternatora. bez zmian
    Proszę o pomoc. Schemat instalacji z władymirca już mam więc teraz potrzebuje podpowiedzi co odpiąć a co zostawić żeby poprawnie działało.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam Darek.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Conditionally unlocked
    Nigdy nie odłączaj aku na pracującym silniku!!! Pewnie już uszkodziłes tym sposobem alternator
  • Helpful post
    Level 39  
    Uszkodzone diody wzbudzenia ,podłączenie dobre.P
  • Level 13  
    Witam.
    Trochę odświeżę temat.
    Mam problem z ładowaniem akumulatorów w t25.
    chodzi o to ze(jak wyżej kolega napisał) uruchomieniu silnika amperomierz Przez chwilę pokazuje ładowanie( ok 10 sekund), po czym wskazówka ustawia się na zero. Kontrolka ładowania nie swieci,Alternator jest od poloneza ze wbudowanym regulatorem.
    Oryginalnie miałem zamontowany ruski alternator a 2 wyjściami.(jedno to było + a drugie д) do tego miałem oryginalny regulator napięcia,wtedy jak pamiętam wskazówka było non stop pochylona na +30 aż przy dłuższych pracach nieraz wyłączało się prąd żeby już się aku nie ładowały bo woda w nich się gotowała.
    I mam pytanie dlaczego na tym alternatorze tak się nie dzieje??
  • Level 39  
    Każdy akumulator po uruchomianiu traci pewną część prądu więc alternator uzupełnia utracony prąd i wyłącza a wiadomo że jeżeli amperomierz wskazuje pobór po czasie tzn że jest uszkodzony regulator napięcia lub akumulator.P
  • Level 2  
    jak sprawdzic czy alternator ładuje dobrze?
  • Level 18  
    Kolego anmar128 by kolega poszukał to by znalazł, na elektrodzie było to wałkowane setki razy. No ale dobrze żeby sprawdzić czy alternator dobrze ładuje trzeba sprawdzić napięcie jakim ładuje, które powinno wynosić 13,9-14,4V.
  • Level 2  
    Dziękuje kolego Skorpion1272 sprawdze napięcie.