Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z drogowymi , dodatkowe światła drogowe - Rover 620

djkrysztof 11 Nov 2009 19:39 1634 0
lampy.pl
    djkrysztof
    Level 11  
    Witam

Mam R 620 SI 96 r.
    Auto nie mialo fabrycznych halogenów , zakupiłem uniwersalne halogeny tzw "2 w 1" tj. halogeny sa dwukomorowe sa na 2 zarowkach H3. Podzielone sa na przeciwmgielne i drogowe.
    ...a było to tak...

1 w celu lepszego oświetlenia podczas mgły podłaczyłem halogeny przeciwmgielne pod włącznik poprzez przekaźnik. Halogeny można zapalic dopiero wtedy gdy włączy się swiatla pozycyjne.

2 czas na podlaczenie drogowych - niby banalna sprawa.... bez zadnych przekaznikow po prostu podlaczyc pod swiatla drogowe. Oczywiscie masa jest podlaczona z karoserii , natomiast + zmostkuje z lewej zarowki drogowej do lewego halogenu drogowego , z prawej zarowki drowej do prawgo hal. drgowego

3 Idea była taka swiatla mijania sobie zapalam , jade podczas mgly zapalam wlacznikiem halogeny przeciwmgielne ( i to jest wszystko ok) natomiast gdy jest ladna pogoda , jadac noca wlaczam drogowe i wtedy zapalaja sie oryginalne drogowe plus te ktore podlaczalem zeby oswietlic sobie lepiej droge.

4 po takim podlaczeniu te halogeny drogowe mi swieca od razu po zapaleniu mijania a nie drogowych. gdy zaplam drogowe oryginalne to te halogeny swieca , gdy wylacze tez swieca , gasna wtedy gdy wylaczam mijania
    Prosze o jakas pomoc jak to teraz podlaczyc. Bo wydaje mi sie ze te drogowe w R 600 sa sterowane minusem , bo ten plus jest caly czas zaraz po wlaczeniu mijania jest podawany plus na drogowe.

5 Bardzo bym prosil o jakis schemacik jak podlaczyc to , moze jakis przekaznik zwierno-rozwierny ? moze inny pomysl ?

pozdrawiam