Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA

11 Lis 2009 20:02 2922 7
 • Poziom 9  
  Witam
  Posiadam Amplituner Yamaha:
  RX-V457
  oraz pilot do niego o
  oznaczeniu:
  RAV304 WE45890 EU (w załączniku instrukcja z pilota)

  Moje pytanie z otóż z pilota tego można sterować nie tylko Amplitunerem ale
  także np odtwarzaczem DVD (niestety nie posiadam takiego).
  i teraz nasuwa mi się pytanie:

  Czy można by zakupić dodatkowy kontroler IRDA do komputera
  zainstalować odpowiedni program i sterować odtwarzaczem muzyki na
  pomocą owego pilota??

  Jeśli istnieje taka możliwość prosiłbym o pomoc w doborze
  odpowiedniego kontrolera oraz programu sterującego.

  Z Góry dziękuje oraz pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Słabo to widzę. Ja ostatnio przetestowałem cztery czy pięć pilotów (m.in. tv samsunga, amplituner pioneer, dvd pioneer) i skończyło się na zakupie pilota do komputera zgodnego z X10.
 • Poziom 23  
  Ogólnie jest tak:
  Jeśli uda Ci się "wyrwać" oprogramowanie z urządzenia, do którego jest pilot, to połowa sukcesu jest Twoja.
  Jeśli znajdziesz tam część odpowiadającą za sterowanie poprzez podczerwień, to następne 10% sukcesu należy do Ciebie.
  ............. Niema sensu:)
 • Poziom 21  
  Proponuję zmontować odbiornik IR na port szeregowy. Konstrukcja jest tania i prosta. W połączeniu z programem Girder obsłuży dowolnego pilota.
  Schemat odbiornika jest dostępny tutaj
 • Poziom 18  
  I tu się nie zgodzę. Właśnie z takim odbiornikiem i programem Girder testowałem kilkadziesiąt pilotów. Niestety nie dało się programu nauczyć obsługi pilota.
 • Poziom 9  
  A może zamiast składać samemu ( u mnie ciężko z częściami, trzeba by długo czekać)
  zakupić taki układzik na allegro?


  Co o tym sądzicie?
 • Poziom 21  
  Ja mam wersję z diodą Zenera, odbiornik IR wyjęty ze starego telewizora (w postaci metalowej kostki z 3 wyprowadzeniami) podłączony ekranowanym 2-metrowym kablem. Pozostałe elementy połączone "na pająka" zmieściły się we wtyczce. Girder bez problemu obsłużył mi każdego pilota, jakiego znalazłem w domu - od TV, magnetowidu, tunera SAT, wieży. Można było bez problemu zaprogramować dowolny klawisz. Uruchamiałem np. z pilota Winampa, mogłem zwiększać/zmniejszać siłę głosu, przerzucać kolejne nagrania. Można było też poruszać wskaźnikiem myszki na ekranie. Pilota używałem głównie do Winampa i obsługi playera do filmów, pod czerwony guzik na pilocie podłożyłem funkcję zamknięcia systemu. I wszystko śmigało.
  Ważne: komputer powinien być podłączony do gniazdka z podłączonym bolcem uziemiającym. Odbiornik IR jest bardzo wrażliwy na zakłócenia! Początkowo nie zwróciłem na to uwagi i pilot nie chciał działać. Po podłączeniu uziemienia do bolca w gniazdku wszystko działało wzorowo.
 • Poziom 2  
  Witam !
  Dostałem ostatnio od znajomego klawiaturę. Jak się później okazało jest to pilot do telewizora LOEVE. Moje pytanie jest następujące: Czy można w jakiś sposób dowiedzieć się w jakiej częstotliwości ten "pilot" nadaje ? (oczywiście bez użycia oscyloskopu i innych urządzeń których nie posiadam :) )
  Interesuje mnie zrobienie odbiornika pod rs232 opartego o TSOP 17xx i nie wiem w jaki sposób go dobrać. Proszę o jakiekolwiek sensowne propozycje.

  Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA Sterowanie komputerem poprzez pilot od Amplitunera YAMAHA

  Jeśli czegoś nie widać na załączonych zdjęciach, proszę pisać.
  Pozdrawiam!

  Paweł Besztak