Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz + oddtwarzacz CD +kolumny za kwote 2-4 tyś

11 Lis 2009 20:25 2749 4
  • Poziom 9  
    Witam

Szukam zestawu do słuchania różnych rodzajów muzyki, od elektronicznej (jak np. Prodigy różne trance, drum and bassy itp.) po rock czy jazz a nawet klasykę.
    Chcę żeby można było wyodrębnić każdy poszczególny dźwięk w utworze, żeby były czyste i przyjemne. Bass powinien być mocny/głęboki, ale żeby nie dudnił jak z subwoofera.
    Najlepiej żeby można było rozkręcić głośniki do oporu w domu czy na otwartej przestrzeni, bez żadnego trzeszczenia czy dudnienia.

1. Czy możecie zaproponować mi jakiś zadowalający zestaw?
    1. Ile powinienem przeznaczyć na poszczególne elementy: odtwarzacz, wzmacniacz, kolumny?
    2. Jeśli miałbym szukać czegoś sam, to na jakie parametry musze zwracać uwagę w kolumnach i wzmacniaczu?

Kiedyś słuchałem muzyki na odtwarzacz i wzmacniaczu Technics'a SU-500 i kolumnach Pioneer 180 watt (nie znam modelu).
    Uważam, że sprzęt w miare dawał radę, ale jednak potrzebuję czegoś lepszego i głośniejszego.

Jestem kompletnie zielony w temacie sprzętu, ale muzyki słucham na okrągło, chcę wydać pieniądze tak, żeby zwykłemu jak i w miare wyczulonemu słuchaczowi szczena opadała,
    ale nie chcę przepłacać za różnicę której nie odczuję.

Za pomoc z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 19  
    Witam,

Przede wszystkim trzeba szukać w sprzęcie używanym. Nie rozkręcisz ich do oporu, nie będziesz miał takiej potrzeby...

Ze swojej strony polecam:

CD - TECHNICS SL-PS770A
    Wzmacniacz - PIONEER A-757 Dual mono!
    Kolumny - jeżeli na dworek, ewentualnie masz duży dom to Tonsil Voyager 350/ Zeus.

Coś o segmentach, żeby nie był to suchy post.

Jeżeli chodzi o CD'ka cóż, ten model - to że zdobył nagrody w '96, to nieważne. Ważne, że jego brzmienie jest bardzo przyjemne i nie jest to (bynajmniej na twój budżet) wysoka cena, jaką trzeba za niego dać (450-500zł). Szczerze to polecam - bo naprawdę, bardzo przyjemnie gra, a jak sam mówisz nie chcesz przepłacać. Zdjęcie poniżej.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz - legenda, dual mono pobór 820w 2x120/8 ohm
    Sam chciałem go nabyć, ale szybko zniknął z allegro (jedna sztuka była) cena, to zależy na allegro stał za 1000zł. Również zamieszczę zdjęcie.

Kolumny, tu sprawa się komplikuje, bo wielu powie, że po co Tonsil. Voyagery to kolumny, które uchodzą za jedne z najlepszych z naszej rodzimej produkcji, a to już coś. Słyszałem je i jako, że mam fioła na punkcie Tonsila - to oczywiście je zachwalam. Faktem jest, że żadne kolumny ze sklepu do 5-6 tyś. zł nie dorównają im w brzmieniu. 92db skuteczności i moc nominalna 180w naprawdę wystarczą. Idealnie nadają się do domu, do domu nie do mieszkania.
    Natomiast druga para którą poleciłem - Tonsil Zeus - dysponują również podobną mocą jak Voyagery jednak Zeusy mają estradowy dźwięk, nie są ugrzecznione, są po prostu stworzone do grania na dworze.

Cena za Voyagery - 1300zł za parę/NOWE
    Cena za Zeusy - 1600zł za parę/NOWE

Pioneer:
    Jaki wzmacniacz + oddtwarzacz CD +kolumny za kwote 2-4 tyś Jaki wzmacniacz + oddtwarzacz CD +kolumny za kwote 2-4 tyś

Technics:

Voyager:

Zeus:

Osobiście, wybrałbym Voyagery.
    Pozdrawiam!

Dodano po 4 [minuty]:

Zapomniałbym dodać - co do wzmacniacza, znalezienie go graniczy z cudem, ale można szukać w komisach oraz na serwisach aukcyjnych, a może się znajdzie.
  • Poziom 13  
    Tu popieram przedmówcę.
    Zanim zaczniesz komponowanie zestawu należy uwzględnić w jakich warunkach będzie on pracował i czego oczekujesz od niego.

1. Jakim metrażem pomieszczenia dysponujesz?
    2. Jak jest umeblowany pokój?
    3. Jakie aspekty brzmienia są dla Cibie najważniejsze?
    4. Czy sprzęt ma służył do delektowania się muzyką, czy do robienia imprez domowych?

Poszukiwania zacząłbym od kolumn głośnikowych, bo to one mają największy wpływ na charakter brzmienia.
  • Poziom 9  
    Pomieszczenie to będzie prawdopodobnie pokój gościnny, jeśli to w jakiś sposób pomoże. Mieszkam za granicą i jestem na etapie poszukiwania nowego domu/mieszkania, jeszcze nie wiem jak będzie ono wyglądało.

Muzyką chce się delektować jak najbardziej. Lubię muzykę nastrojową, tak samo jak i muzykę hardcorową elektroniczną (tą trochę bardziej). Szukam głośników, które będą grały dobrze po cichu np. w nocy, ale żeby dobrze grzmiały za dnia :)

Brzmienie? Hmm, nie potrafię określić jakiego brzmienia oczekuję, bo nigdy nie spotkałem się z lepszymi kolumnami niż Pioneer 180W. Nie mam porównania.

Chcę żeby wszystkie tonacje grały jak trzeba :) Czyli chcę być zadowolony z ogólnego brzmienia głośników, nie mam żadnych specjalnych życzeń.

Jedyne czego nie chcę to kupić głośników, w których będzie mi brakowało, którychś z tonacji..
    Tylko jeśli chodzi o wygląd to uważam, że powinny być to duże solidne kolumny tak jak voyagery. Nie ufam żadnym innym, które przypominają głośniki komputerowe czy coś.

PS. trochę mnie te voyagery przestraszyły z podwójnymi głośnikami niskotonowymi - da się na tym muzyki cicho sluchać? :D
    Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelkie propozycje.