Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klimatyzacja-wentylacja - projektowanie automatyki

print-85 11 Lis 2009 20:31 1637 4
  • #1 11 Lis 2009 20:31
    print-85
    Poziom 8  

Witam mam do was pytanie odnośnie pracy w firmie zajmującej się klimatyzacjami, wentylacją czy ktoś z was zajmuje się może automatyką w tej dziedzinie szczególnie chodzi mi o projektowanie automatyki-elektryki do klimatyzacji?
    Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny

• #2 12 Lis 2009 19:03
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

A konkretnie to co chciałbyś wiedzieć ?

• #3 13 Lis 2009 08:22
    Awdeg
    Poziom 26  

Wiele osób tu na forum zajmuje się automatyką.Napisz jaki masz problem to postaramy się pomóc

• #4 13 Lis 2009 15:03
    print-85
    Poziom 8  

Otóż chodzi oto że nie wiem zbytnio na czym polega praca elektryka-automatyka w firmie zajmującej się kilmatyzacją, wentylacją jako projektant dlaczego pytam bo znalazłem taka ofertę pracy. I dlatego chciałbym się dowiedzieć czym taka osoba może się zajmować czy to ciekawa rozwijająca praca. Jeżeli projektujesz automatykę sterowanie klimatyzacją to przy wykorzystaniu jakiegoś sterownika czy mikrokontrolera?
    czy to może są już gotowe moduły i trzeba tylko zaprojektować do niego zasilanie i dobrać bezpiecznik i tyle? Jak to wygląda praca elektryka-automatyka?

• #5 13 Lis 2009 16:42
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Praca ciekawa i branża rozwojowa. Problem w tym, że jeśli nie miałeś styczności z takimi układami i nie bardzo wiesz "z czym to się je", to wiele pracy i nauki przed tobą. Są na rynku dostępne sterowniki z gotowymi aplikacjami do takich układów ale ja osobiście nie mam do nich przekonania.Zawsze musiałem wprowadzać poprawki i korekty.Osobiście stosuję TAC i sterowniki z serii MN.Nie twierdzę , że są one najlepsze. Preferencje to sprawa indywidualna.Z doświadczenia wiem , że zaprojektowanie, napisanie odpowiedniej aplikacji i konfiguracja i uruchomienie układu to ciężka praca. Ale jaka satysfakcja...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME