Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

helios tc 506

28 Cze 2004 00:15 1604 15
  • Poziom 25  
    telewizor dziwnie się zachowuje tzn po kilku godzinach pracy ginie obraz(ciemnieje) by za chwilę powrócić. W momencie gdy nie ma obrazu dźwięk jest ok. Trwa to raz kilka sekund a czasami kilka minut. O czyn to może świadczyć?
  • Poziom 23  
    a w momencie jak ściemnieje to żarzenie jest?
  • Poziom 24  
    To przy okazji odpisz co z WN?
  • Poziom 43  
    Sprawdź obwód żarzenia
  • Poziom 25  
    tzn w momencie gdy nie ma obrazu regulacje kontrastu i jasności działają tylko jest czarny ekran. Przelutowałem wszystkie podejrzane elementy między innymi trafo powielacz i pk. Sprawdziłem ułożenie smoka na kilnilu i wszystko jest w porządku. Zobacze jeszcze co z tym żarzeniem i dam znać. Dziękuję za wszystkie porady. Ps ile powinno wynosić nap. żarzenia i na której nodze je mierzyć bo niestety nie mam schematu tego odbiornika
  • Poziom 23  
    9 i 10 noga kinola to żarzenie.Mierzyć nie trzeba jesli nic nie wymieniałeś w jego obwodzie.Wystarczy ustawić nap.142V.Sprawdź bezpiecznik na żarzeniu bo może przerywać.Podaj meila na priv. to wyślę ci schemat.
  • Poziom 43  
    karina napisał:
    tzn w momencie gdy nie ma obrazu regulacje kontrastu i jasności działają tylko jest czarny ekran.

Czy mam rozumieć, że jest WN i ekran jakoś świeci jeżeli regulacje działają tylko jest monitor czy tak :?: :?: Jeżeli tak to żarzenie OK. Usterki należy szukać w matrycy czyli TDA3505 lub jego okolicy, chociaż możliwe, że na wy p.cz.
  • Poziom 25  
    pisząc w okolicy tego układu to co kolega miał na myśli, bo tak jak pisałem wcześniej jest obraz nagle momentalnie ginie obraz jest czarny ale gdy gdy przesuwam potencjometry od kontrastu bądż jasności to widać różnicę tzn czerń robi się bledsza lub czarniejsza(tak na chłopski rozum)
  • Poziom 43  
    Tzn. moze przywierać jakiś kondensator ale to trudno namierzyć. Napierwsze to radziłbym podmienić bez pomiarów T903 i T904-BC238 oraz ewntualnie US901-MCY74066 na module MU2030
  • Poziom 19  
    jest S2?, ale mierzone na samej podstawce kineskopu.
  • Poziom 43  
    Tonie jest problem S2 tylko patrz wyżej.
  • Spec od Mercedesów
    Witam!
    Użytkuję od dosyć, dosyć dawna 706-kę, nie pamiętam jakie były objawy na ekranie, ale też przestawał działać po kilku godzinach. Winien był scalony stabilizator 12 V.
    Ja tak tylko gościnnie.... (jestem z auto- usterek) 8)

Pzdr. Gerri
  • Poziom 10  
    Jakie jest napięcie na siatkach?Przyouszczam ze masz na bank ubity dekoder.
  • Poziom 26  
    Bodajze na wzmacniaczach wizji jest taka zenerka 7v5
    ona potrafi takie cuda robic
    powodzenia jak go jeszcze nie zrobiles
  • Poziom 25  
    odbiornik oparty jest na module MD2022 na którym występują us TDA 3590A i TDA 3661A a na module UM 2030 wstawiony jest układ MCY 74016. Wymieniłem wszystkie elektrolity na UM2030 i otv narazie się wygrzewa. Zaraz wymienię tą zenerką o której kolega wspominał i tranzystory 903 i 904 na module UM 2030 i dam znać co dalej. Najgorsze jest to że usterka występuje bardzo rzadko w zasadzie u mnie pojawiła się tylko raz a obawiam się tego że oddam tv klientowi przekonany że jest dobrze i będzie to samo.
  • Poziom 25  
    wzmacniacze wizyjne oparte są na module MW 2002 są tam 2 zenerki oznaczone jako D205 i D204. Może ktoś zna ich wartość bo nie mam schematu od tego modelu a ten od 500 się nieco rózni??