Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens Amilo Pro v2035 - zawiesza się

11 Lis 2009 20:59 9768 9
  • Poziom 22  
    Laptop zawiesza się, zamiera, nie reaguje na klawisze, myszkę, pozostaje jedynie twardy reset. Dzieje się tak wtedy, gdy "przerzuca" wiele bajtów, tzn. podczas kopiowania plików i obojętnie czy z dysku wewnętrznego na zewnętrzny, z zewnętrznego na drugi zewnętrzny, podczas kopiowania zdjęć z aparatu, zawiesza się też gdy przesyłam dane po WiFi ze znaczną szybkością (tak do 200 kB/s jeszcze jest ok.). Temperatury wszystkie ok, wentylator pracuje prawidłowo, podmieniałem Celerona na Pentium M, podmieniałem pamięci i dalej to samo. Instalowałem system XP od nowa, zmieniałem sterowniki, bez zmian. Kopiowałem dane pod LiveLinuxem to samo.
    Mogę korzystać z internetu, wszelkich programów, pod warunkiem jedynie żeby transfery nie byłyby za duże.
    Jakieś sugestie? Co jeszcze mógłbym w domowych warunkach sprawdzić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Ja stawiam na uszkodzone połączenia miedzy chipsetem, a płytą główną.
  • Poziom 22  
    mjq napisał:
    Ja stawiam na uszkodzone połączenia miedzy chipsetem, a płytą główną.

Czy mam rozumieć, że chodzi zimne luty? Pękniętą ścieżkę?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam mam taki sam problem. Ile kosztuje taki most VT8237?? Gdie mogę takie coś kupić lub gdzie mi to wymienią?? Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    vogelek23 napisał:
    Do wymiany jest most VT8237. Standardowa usterka w tym modelu.

Zapewne kolega ma rację, tym bardziej, ze zauważyłem, iż w moim lapku ten chipset jest najbardziej gorącym elementem. Parzy nawet wtedy gdy komputer jest bezczynny a touchpad jest ciepły gdyż znajduje się nad mostkiem.
    Sam mostka nie zmienię ale płytę dałbym pewnie radę. Jest taka do kupienia: LM7W+ od V2055. Gabaryty, rozmieszczenie gniazd identyczne, obsługuje szynę 533 ( LM7W w moim V2035 obsługuje FSB 400 MHz) ale to i lepiej, można teraz tanio Core Duo kupić.
    Pytanie jest następujące: mogę płytę LM7W zamienić płytą LM7W+ ?
    Poniżej zdjęcie płyty LM7W+, którą ewentualnie mógłbym kupić (tanio ale ryzykując zapewne, bo kupno bez gwarancji, nawet nie ma pewności czy sprawna). Nie widzę gniazda zasilania a powinno być chyba w prawym górnym rogu płyty, zaznaczone na czerwono. To taka praktyka czy gniazdo zostało przez kogoś wymontowane? Sprzedający nie wie.
    Fujitsu-Siemens Amilo Pro v2035 - zawiesza się
  • Poziom 13  
    Witam.

Trzykrotnie naprawiałem taką płytę, tylko raz z powodzeniem. Raz płyta była rozwarstwiona pod mostkiem północnym, po wymianie efekt ten sam. I raz po wymianie południa objaw pozostał - brak dysku.
  • Poziom 9  
    Witam! Odświeżę trochę temat. Wpadł mi w ręce FZ v2035, lap strasznie się przegrzewa, i w sumie nic w tym dziwnego skoro ma fabryczną zaślepkę wlotu powietrza nad wiatrakiem procka od spodu. Jestem ciekaw czy ktoś tę zaślepkę zrywał. Dziwna sprawa, pierwszy raz coś takiego widzę.
  • Poziom 2  
    night247:
    o ile dobrze kojarzę, to wlot powietrza pod wiatrakiem procka nie jest szczelnie zaślepiony - faktycznie wygląda to jak zaślepka, jednak są tam pozostawione szpary przez które powietrze do środka się ma dostawać.
    Czym konstruktor się kierował? i czy nie ma to faktycznie wpływu na zwiększone grzanie? - Nie wiem.
  • Poziom 22  
    A jak się przegrzewa to jedyny skuteczny sposób to oczyszczenie radiatora (koniecznie przy jego zdemontowaniu) oraz ewentualnie wymiana pasty na procesorze. Nakład pracy niewielki a efekt gwarantowany.