Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu-Siemens Amilo Pro v2035 - zawiesza się

figurel 11 Nov 2009 20:59 10002 9
SterControl
 • #1
  figurel
  Level 22  
  Laptop zawiesza się, zamiera, nie reaguje na klawisze, myszkę, pozostaje jedynie twardy reset. Dzieje się tak wtedy, gdy "przerzuca" wiele bajtów, tzn. podczas kopiowania plików i obojętnie czy z dysku wewnętrznego na zewnętrzny, z zewnętrznego na drugi zewnętrzny, podczas kopiowania zdjęć z aparatu, zawiesza się też gdy przesyłam dane po WiFi ze znaczną szybkością (tak do 200 kB/s jeszcze jest ok.). Temperatury wszystkie ok, wentylator pracuje prawidłowo, podmieniałem Celerona na Pentium M, podmieniałem pamięci i dalej to samo. Instalowałem system XP od nowa, zmieniałem sterowniki, bez zmian. Kopiowałem dane pod LiveLinuxem to samo.
  Mogę korzystać z internetu, wszelkich programów, pod warunkiem jedynie żeby transfery nie byłyby za duże.
  Jakieś sugestie? Co jeszcze mógłbym w domowych warunkach sprawdzić?
 • SterControl
 • #2
  mjq
  Level 18  
  Ja stawiam na uszkodzone połączenia miedzy chipsetem, a płytą główną.
 • SterControl
 • #3
  figurel
  Level 22  
  mjq wrote:
  Ja stawiam na uszkodzone połączenia miedzy chipsetem, a płytą główną.

  Czy mam rozumieć, że chodzi zimne luty? Pękniętą ścieżkę?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  mako447
  Level 10  
  Witam mam taki sam problem. Ile kosztuje taki most VT8237?? Gdie mogę takie coś kupić lub gdzie mi to wymienią?? Pozdrawiam
 • #6
  figurel
  Level 22  
  vogelek23 wrote:
  Do wymiany jest most VT8237. Standardowa usterka w tym modelu.

  Zapewne kolega ma rację, tym bardziej, ze zauważyłem, iż w moim lapku ten chipset jest najbardziej gorącym elementem. Parzy nawet wtedy gdy komputer jest bezczynny a touchpad jest ciepły gdyż znajduje się nad mostkiem.
  Sam mostka nie zmienię ale płytę dałbym pewnie radę. Jest taka do kupienia: LM7W+ od V2055. Gabaryty, rozmieszczenie gniazd identyczne, obsługuje szynę 533 ( LM7W w moim V2035 obsługuje FSB 400 MHz) ale to i lepiej, można teraz tanio Core Duo kupić.
  Pytanie jest następujące: mogę płytę LM7W zamienić płytą LM7W+ ?
  Poniżej zdjęcie płyty LM7W+, którą ewentualnie mógłbym kupić (tanio ale ryzykując zapewne, bo kupno bez gwarancji, nawet nie ma pewności czy sprawna). Nie widzę gniazda zasilania a powinno być chyba w prawym górnym rogu płyty, zaznaczone na czerwono. To taka praktyka czy gniazdo zostało przez kogoś wymontowane? Sprzedający nie wie.
  Fujitsu-Siemens Amilo Pro v2035 - zawiesza się
 • #7
  mrdok
  Level 13  
  Witam.

  Trzykrotnie naprawiałem taką płytę, tylko raz z powodzeniem. Raz płyta była rozwarstwiona pod mostkiem północnym, po wymianie efekt ten sam. I raz po wymianie południa objaw pozostał - brak dysku.
 • #8
  night247
  Level 10  
  Witam! Odświeżę trochę temat. Wpadł mi w ręce FZ v2035, lap strasznie się przegrzewa, i w sumie nic w tym dziwnego skoro ma fabryczną zaślepkę wlotu powietrza nad wiatrakiem procka od spodu. Jestem ciekaw czy ktoś tę zaślepkę zrywał. Dziwna sprawa, pierwszy raz coś takiego widzę.
 • #9
  jedrockanotebook
  Level 2  
  night247:
  o ile dobrze kojarzę, to wlot powietrza pod wiatrakiem procka nie jest szczelnie zaślepiony - faktycznie wygląda to jak zaślepka, jednak są tam pozostawione szpary przez które powietrze do środka się ma dostawać.
  Czym konstruktor się kierował? i czy nie ma to faktycznie wpływu na zwiększone grzanie? - Nie wiem.
 • #10
  figurel
  Level 22  
  A jak się przegrzewa to jedyny skuteczny sposób to oczyszczenie radiatora (koniecznie przy jego zdemontowaniu) oraz ewentualnie wymiana pasty na procesorze. Nakład pracy niewielki a efekt gwarantowany.