Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq W500 - zamiennik pilota zdalnego sterowania

draro1 11 Lis 2009 21:17 5909 5
  • #1 11 Lis 2009 21:17
    draro1
    Poziom 10  

Witam.
    Nie posiadam pilota zdalnego sterowania do urządzenia. Czy istnieje możliwość dokupienia jakiegoś zamiennika pilota do tego projektora (Benq W500) w cenie poniżej sugerowanej przez Benq (oryginalny-160PLN)?Próbowałem już kilku tanich pilotów uniwersanych do 50PLN-Thompson, Philips sru 3040 i jakieś biedronkowe "cuda", jednak żaden z nich w trybie automatycznego szukania nie ragował na projektor a kod producenta w żadnej z instrukcji nie był zamieszczony.Problem nie byłby istotny gdybym nie miał projektora przymocowanego pod sufitem- każde włączenie czy wyłączenie to podstawianie krzesła pod urządzenie:-)
    Za jakiekolwiek podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • #2 12 Lis 2009 22:12
    CMS
    Administator HydePark

Pilot od dowolnego "benka" będzie pasował (99/100), przynajmniej większość funkcji, ale domyślam się że wystarczy on/of.

Dodam że 160PLN za oryginał to bardzo mało. Dla przykładu pilot do mojego HaPeka (projektor) jak się ostatnio orientowałem kosztował 800$ :P (i to bezpośrednio u HP) to jakiś absurd. Do mojego wzmacniacza YAMAHY ze starych dobrych czasów do tej pory kosztuje ponad 400PLN (fakt że obsługuje 8 urządzeń ale w tej cenie można pewnie kupić podobny parametrami wzmacniacz)

Są więc dwa wyjścia:
    - szukać na Allegro dowolnego pilota od projektora Benq
    - kupić oryginał, te 160 to na prawdę nie wiele
    osobiście nawet bym się nie zastanawiał.

0
  • #3 12 Lis 2009 22:57
    icm
    Poziom 29  

Jak kolega określił kryterium ceny , to jedyne co widzę to zamennik BENQ do pilota jak na zdjęciu :
    Benq W500 - zamiennik pilota zdalnego sterowania

0
  • #4 13 Lis 2009 18:16
    draro1
    Poziom 10  

Na allegro szukałem i przeszukałem kilka stron rtv- bez skutku - same uniwersalne piloty- zero informacji na temat sterowania urządzeniami Benq.Wiem, że cena 160PLN nie jest wygórowana, jednak chodziło mi czy właśnie ktoś spotkał się z tanim pilotem uniwersalnym,który przynajmniej zareaguje na funkcję on/off urządzenia.Jeżeli nie ma takiej możlliwości to zamówię oryginalny. Zastanawia mnie czy producent Benq używa "innych" fal podczerwieni, że nie można użyć uniwersalnego pilota?Urządzenia innych znanych producentów reagują bez większych problemów a tu taki przypadek.Rozważałem również zakup pilota Logitech Harmony ale czy poradziłby sobie z W500?Wiem,że pilot ma funkcję uczenia się ale gdy nie mam pilota oryginalnego to ta funkcja zapewne na nic się nie przyda.W tym przypadku wykorzystałbym go również do reszty urządzeń w domu - jednak czy warto? Czy pilot w cenie ok. 400PLN (Logitech) jest wart swojej ceny?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0
  • #5 23 Gru 2009 00:58
    shiller82
    Poziom 10  

Odnosnie pilota Logitech - są tansze wersje np Harmony 525 (sam uzywam do projektora Medion 30055 (to samo co Benq pb6100) i dziala swietnie, obsluguje wszstkie funkcje a takze sprawdza sie z innymi urzadzdeniami (kino LG, nagrywarka SAMSUNG). Na smietniku (allegro) mozna kupic ponizej 100 zl (kupilem wlasnie ze wzgledu na brak pilota).

pozdrawiam

0
  • #6 30 Wrz 2010 14:27
    ziela1233
    Poziom 9  

A czy ten pilot idzie jakiś przeprogramować, tak by inne urządzenia reagowały na niego?

0