Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec akumulacyjny dynamiczny. Jak to działa i jak podłączyć?

KaMiLeOn 11 Nov 2009 21:37 6889 5
    KaMiLeOn
    Level 9  
    Witam wszystkich..

Zakupilem budynek do przeznaczenia do pomieszczen biurowych. Po lekkim poczytaniu w internecie zdecydowalem sie na ogrzewanie za pomoca dynamicznych pieców akumulacyjnych. Prowadzac remont w budynku poprowadzilem instalacje elektryczna do miejsca w ktorym maja stac piece.. pomieszczenie okolo 60m2. Ustalilem ze wystarcza mi 2 piece o mocy 5KW kazdy. Przyszlo do zakupu pieców. Mam mozliwosc zakupu pieców uzywanych dimplex. do kazdego pieca puscilem osobną linie pod 3 fazy. (kazdy piec bedzie pod osobnym bezpiecznikiem 3 fazowym) Oczywiscie mam uklad 2 taryfowy. Problem polega na tym ze caly czas sie zastanawiam jak to bedzie dzialalo. Nie wiem czy potrzebny mi jest programator? Czy piec sam wie kiedy jest 2 taryfa? jak to funkcjonuje? Czy jesli nie bede mial programatora moge tym w inny sposób sterowac? slyszalem ze na bezpieczniku 3 fazowym z programatorem czasowym?

Z gory dzieki za pomoc..
    jabog
    Level 10  
    Możesz umieścić stycznik jeden na dwa piece lub dwa stycznik każdy na swój piec i sterować nimi z zegara ,który steruje drugą taryfą. Jak jest załączona druga taryfa piece działaja jak taryfa pierwsza piece nie grzeją. W tym wypadku potrzebujesz tylko jeden stycznik.
    KaMiLeOn
    Level 9  
    A ten stycznik to montuje sie przy piecu gdzies czy w skrzynce bezpieczników?

Pozdr
    jabog
    Level 10  
    Najlepiej kupic stycznik montowany na szynę i zamontować go w skrzynce bezpieczników. Podejrzewam ,że skrzynka jest gdzieś blisko zegara dwutaryfowego więc będzie również ułatwione podłączenie sterowania.
    KaMiLeOn
    Level 9  
    jabog wrote:
    Najlepiej kupic stycznik montowany na szynę i zamontować go w skrzynce bezpieczników. Podejrzewam ,że skrzynka jest gdzieś blisko zegara dwutaryfowego więc będzie również ułatwione podłączenie sterowania.

licznik wraz z bezpiecznikami znajduje sie w w jednej duzej skrzyni.. A moglby mi ktos pokazac np na allegro jak wyglada taki stycznik? czy jest on jednoczesnie tez bezpiecznikiem?

Pozdr
    jabog
    Level 10  
    To wogóle nie ma problemu stycznik nie jest jednocześnie bezpiecznikiem myślałem że juz masz założone bezpieczniki .
    http://www...
    Tak wygląda stycznik. W Twoim wypadku cewka powinna być na 230V. Nie wim jakiej mocy sa piece ale pewnie około 1o KW więc trzeba dobrać stycznik o mocy nieco wyższej.
    A tak wygląda zabezpieczenie.
    http://www...

pozdrawiam

Usunąłem odnośniki do aukcji - za kilka dni staną się nieaktualne i nieczytelne; czytaj regulamin - mirrzo