Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narastający dźwięk

28 Cze 2004 01:21 1107 5
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Mam taki oto problem. Chciałem zbudować "wyjca" do budzika tyle, że z narastającą siłą głosu. Generatorek już jest, wyje itd ale jakoś zupełnie nie mam pomysłu jak zrobić, żeby dźwięk narastał. Może macie jakieś sugestie jak to zrobić ??
  • Poziom 34  
    edw 97/98 domowy system sygnalizacyjny-> moduł dzwonka o narastającej głośności
    ewentaulnie chyba numer wczesniej szkoła konstruktorów
  • Poziom 13  
    A czy ktoś ma może te numery i zamieścił by skan ??
  • Poziom 14  
    Zaglądałem do Edw ale myślę ,że budowa całego systemu dla budzika mija się z celem. W nr 6/98 były opisy 3 dzwonków o narastającej głośności. Jeśli twój generator dje przebieg prostokątny to rozwiązania układowe z tych dzwonków się nadają do Twojego budzika. Napisz jak jesteś zainteresowany to zeskanuje i wyśle na e-maila :).
  • Poziom 13  
    Ten numer akurat mam, ale dzięki za chęci. Problem w tym, że tam narasta to "skokowo" a mnie chodziło bardziej o liniowy narost. Faktycznie generator daje sygnał prostokątny.
  • Poziom 14  
    Jeżeli takie rozwiązanie odpada to mam pewien pomysł, ale zanim Ci go poddam to napisz jakiego typu głośniczka chcesz użyć: zwykłego (elektronagnetycznego), słuchawki telefonicznej (W66, W83) czy piezo. Można by płynnie regulować prąd płynący przez gł. regulując na nim napięcie zasilania.Co ty na to? :)