Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki grzejnik elektryczny kupić do pokoju?

michero 12 Nov 2009 00:37 150722 91
Buderus
  • #1
    michero
    Level 2  
    Cześć:)
    To mój pierwszy post, więc witam was:) i wydaje mi się, że dobrze wybrałem dział, ale jeśli nie, to przepraszam i proszę o przeniesienie we właściwe miejsce.
    Mam problem i pomyślałem sobie, że jak nie tu to gdzie;)
    Potrzebuję jakiś grzejnik elektryczny do ogrzewania pokoju, do jakiejś przyzwoitej temperatury, 18-19 stopni. W cenie do 150-200zł. Moglibyście coś doradzić?
    Próbowałem znaleźć coś na własną rękę, ale nie bardzo się znam. Przede wszystkim jaki grzejnik, olejowy czy konwektorowy? Słyszałem, że takie grzejniki olejowe są niezbyt dobre, bo może grzać i grzać, a efekt i tak marny. Prawda to? Taki konwektorowy skuteczniejszy?
    I jak ze zużyciem prądu? To znaczy jakoś bardzo długo musi chodzić, żeby względnie nagrzać?
    Będę wdzieczny za wszelkie porady
  • Buderus
  • #2
    kysu
    Level 20  
    michero wrote:
    Potrzebuję jakiś grzejnik elektryczny do ogrzewania pokoju, do jakiejś przyzwoitej temperatury, 18-19 stopni.


    Wiele zalezy od parametrow pomieszczenia ktore chcesz zagrzac do tej temp, tzn jaka jest jego kubatura w m³, to czy pomieszczenie jest dobrze ocieplone od zewnatrz i pare jeszcze innych od tego zalezy wybor mocy grzejnika.
    Jesli chodzi rezystancyjne ogrzewanie elektryczne to nie ma bardziej lub mniej sprawnego grzejnika o grzaniu "oporowym"...
    Jesli kupisz z wiatrakiem bedzie cieplej szybciej w calym pomieszczeniu, ale i niestety glosniej...
    np. "olejowy" to tez w sumie grzejnik rezystancyjny, z grzalka zanurzona w oleju, tylko ze przyjemniejsze cieplo daje bo nie osiaga takich temperatur jak grzejniki z widocznymi nagrzewajacymi sie do czerwonosci grzalkami.
    Najlepszym rozwiazaniem - niestety drogim to piec akumulacyjny i zakup tanszej tzw. "taryfy nocnej" wtedy mniej placisz za en.el. pobierana w nocy a zyskujesz cieplo w dzien.
  • #3
    michero
    Level 2  
    Ok, mniej więcej zrozumiałem, dzięki za odpowiedź.
    Piec póki co odpada, dlatego wypytuję o taki grzejnik. Pokój na oko ma 25m^3, raczej mniej, ale przyjmijmy, że tyle.
    Możecie pomóc porównać mi 2 grzejniki, olejowy i konwektorowy

    Rozumiem, że jeśli w mieszkaniu jest zimno, brak ogrzewania, to taki olejowy, z tyloma żeberkami, zbyt wiele nie pomoże? Bo musi chodzić i chodzić, a i tak za bardzo pokoju nie ogrzeje? Z konwektorowym jest tak samo, czy jednak trochę szybciej podgrzewa przez to, że sam tak bardzo się nagrzewa? Pomijając głośność pracy:)
    Akurat te 2 grzejniki wybrałem na szybko, tylko żeby wyłapać rożnice między olejowym i konwektorowym. Ale jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu i znajdzie jakiś inny, lepszy, to ja będę bardzo wdzięczny za pomoc

    Linki do aukcji usunięto - regulamin.
    mod.serwisant73
  • #4
    kysu
    Level 20  
    Ten "konwektorowy" ma 2 zalety nad tym olejowym, jest tanszy i jest wyposarzony w dmuchawe (ktora moze byc wylaczona) - 3 zaleta ma wieksza max moc 2000 a nie 1500W, wiec jesli nie brac pod uwage kosztu zuzytej energi w danym czasie to napewno szybciej zagrzeje pomieszczenie do oczekiwanej temp. :-)

    Popraw pisownię.
    mod.serwisant73
  • #5
    michero
    Level 2  
    Przepraszam za linki do aukcji, nie doczytałem regulaminu. Wiem, nieznajomość prawa szkodzi;)
    Wracając do tematu. Załóżmy, że są 2 grzejniki, jeden olejowy, jeden konwektorowy, oba w takiej samej cenie, oba z taką samą mocą. Który wybrać? Który będzie skuteczniejszy, to znaczy który jest w stanie szybciej ogrzać pokój i czy w ogóle jest w stanie? Czy może nie jest możliwe ogrzanie pokoju do jakiejś przyzwoitej temperatury (18-19stopni) takimi grzejnikami?
  • #6
    filipinka_33
    Level 2  
    Witam wszystkich serdecznie
    zastanawiam się nad zakupem grzejnika konwektorowego do pokoju.
    W sklepie polecono mi grzejniki o następujących parametrach:
    Od raz zaznaczam, że kompletnie się na tym nie znam, proszę o radę który grzejnik wybrać i dlaczego.
    NR 1
    Wydajność grzewcza=W=2000
    Na piecie zasilania=V/Hz=220~240 / 50/60
    termostat bezpieczeństwa/wyłącznik anty przechyłowy
    Zakres temperatur/°C/15 - 35
    NR 2
    Wydajność grzewcza=W=1500
    Na piecie zasilania=V/Hz=220~240 / 50/60
    termostat bezpieczeństwa/wyłącznik anty przechyłowy
    Zakres temperatur/°C/15 - 3
    Pozdrawiam
  • #7
    michcio
    Electrician specialist
    To jest to samo, tylko ten pierwszy ma większa moc - szybciej nagrzeje pomieszczenie.
  • #8
    bzasol
    Level 1  
    witam serdecznie,
    jestem nowa na tym forum i również słabo orientuje się w systemach grzewczych, mam jednak nadzieję, że ktoś z Was będzie umiał mi w jakimś stopniu pomóc.
    Chciałabym podłączyć się do rozmowy na temat grzejnika elektrycznego i ogrzewania pokoju.
    Sprawa wygląda następująco: rozpatruję właśnie ofertę wynajęcia mieszkania 4 pokojowego w kamienicy, w którym nie ma ogrzewania. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla studentów będzie kupno grzejników elektrycznych (konwektorowych), właściciel powiedział, że będzie to koszt ok 500zł na miesiąc za 4 pokoje(łącznie ok 90m^2) - trójmiasto. Czy jest to możliwe, że właśnie tyle będzie to kosztowało? Czy koszty prawdopodobnie będę większe?
    z góry dziękuje za odpowiedzi :)
    pozdrawiam serdecznie
  • #9
    mirrzo

    Moderator on vacation ...
    Wszystko zależy od izolacji termicznej mieszkania. W zależności od tego można określić jakąś konkretną wielkość grzejnika, a co za tym idzie - koszty ogrzewania.
  • #10
    zidane
    Level 13  
    bzasol wrote:
    właściciel powiedział, że będzie to koszt ok 500zł na miesiąc za 4 pokoje(łącznie ok 90m^2)

    Może chodziło mu o opłate na głowę, jak bedziecie mieszkać w czwórkę, to wtedy możliwe...
    Nie ma mozliwości ogrzania pomieszczenia 90 m2 w starej kamienicy, nie ocieplonego za 500zl miesiecznie, zeby było ciepło czyli ok. 20 st.
    Zapotrzebowanie takiego mieszkania na ciepło w ciągu roku to ok. 250kWh/m2 i to jeszcze przy optymistycznym wariancie, bo może byc więcej.
    Wynika z tego, ze zeby ogrzac mieszkanie musisz zużyć 250kWh x 90 m2 = 22500kWh. Nie wiem po ile jest prąd w Sopcie, ale u mnie po 0,55zl/kWh bez opłat.
    Spróbuj poszukać mieszkania z ogrzewaniem z elektrociepłowni, wychodzi najtaniej.Ogrzewania elektrycznego nie radzę, jeszcze jak bedzie -20st. w zimie to powodzenia życzę...
  • Buderus
  • #11
    Bronek_P
    Level 1  
    Witam,

    Mogę polecić panelowe grzejniki olejowe.
    Bardzo szybko się nagrzewają, i stosunkowo długo trzymają ciepło.

    Zakupiłem taki grzejnik do biura, zawiesiłem na ścianę. Temperatura ok 20stC.
    Rachunki nie przerażają, koszty zakupu też.
    Napewno jest dużo taniej niż konwektory i starodawne olejaki na kółkach. Grzejnik jeszcze długo po wyłączeniu lampki trzyma ciepło. Podobno zastosowano w nich jakiś nowy system skandynawski.
    Poza tym zostawiam na noc włączony i wychodzę z biura bez obaw.

    Polecam.
  • #12
    Marianka_10
    Level 2  
    Osobiście polecam piece akumulacyjne, które mam od roku. Z tego co wiem grzejniki na podczerwień też dobrze się sprawdzają. Ogrzewanie elektryczne na te dwa sposoby jest efektywne i bardzo ekonomiczne. W razie pytań zapraszam po doradztwo do sklepu dobregrzejniki.pl Polecam z własnego doświadczenia. :D
  • #13
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Piece akumulacyjne nie są wcale najoszczędniejsze, zwłaszcza gdy oszczędność ma oznaczać ograniczenie ZUŻYCIA PRĄDU a nie opłaty. Owszem, pracują na nocnej taryfie (ale trzeba mieć taką taryfę załatwioną w Zakładzie Energetycznym), czyli na tańszy prąd, ale zużywają dosyć dużo prądu. Moc pieca akumulacyjnego musi być bowiem przeszło 2-krotnie wyższa, niż moc innego grzejnika elektrycznego, który by zapewnił tę samą temperaturę (piec akumulacyjny 3kW to jakby ogrzewacz nieakumulacyjny 1,4kW). Najszybciej ogrzeje pomieszczenie ... dmuchawa. Grzejniki elektryczne olejowe są bardziej ekonomiczne od konwektorów, przy czym robi się olejaki nie tylko o mocy 1,5 kW, ale także większe, np. 2kW (może byłoby dobrze, gdyby te o mocy 2 kW miały nieco więcej żeberek) a czasem można też spotkać jeszcze silniejsze. Praktycznie olejak jest najoszczędniejszy spośród wszystkich grzejników elektrycznych (mam na myśli zużycie prądu).
  • #14
    Marianka_10
    Level 2  
    Ogrzewanie piecami akumulacyjnymi jest nieco tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie gazowe. Nie wiem jak to się ma do ogrzewania olejowego bo nigdy nie miałam z nim do czynienia.
    Na rynku pojawiły się grzejniki na podczerwień i są one tańsze od piecy akumulacyjnych zarówno w eksploatacji jak i zakupie. Wyglądają bardzo estetycznie. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem oszczędnego grzejnika elektrycznego. Produkty można znaleźć na stronie grzejnikinapodczerwien.pl
  • #15
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Marianka_10 wrote:
    Ogrzewanie piecami akumulacyjnymi jest nieco tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie gazowe.

    DROŻSZYM niż gazowe!!! Wiem coś o tym. Przez pewien czas (krótko) pracowałem w jednej instytucji, gdzie było wtedy ogrzewanie akumulacyjne. Rachunki były OGROMNE. W efekcie zrezygnowano tam z pieców akumulacyjnych i zrobiono C.O., podłączone do kotła gazowego (Vaillant). Zastosowano nowoczesne grzejniki panelowe a rury o małej średnicy. Docieplono ściany, wymieniono okna. Koszty ogrzewania spadły 4-KROTNIE a jest cieplej, niż za czasów grzania piecami elektrycznymi. Notabene, ta instytucja wprowadziła się do lokalu, w którym wcześniej był zakład wykonawstwa sieci energetycznych, a tenże użytkownik (energetycy) miał prąd za darmo i mógł sobie pozwolić na ogrzewanie elektryczne.
    Już nieraz pisałem, że ogrzewanie elektryczne piecami akumulacyjnymi wymaga zastosowania większej mocy pieców, niż gdyby dać grzejniki elektryczne nieakumulacyjne. Może by warto spróbować grzejnik olejowy (elektryczny). Robi się je także o nieco większych mocach (nawet 2500W).
  • #16
    nawiedzony20
    Level 9  
    Zbigniew Rusek wrote:
    Zastosowano nowoczesne grzejniki panelowe a rury o małej średnicy. Docieplono ściany, wymieniono okna. Koszty ogrzewania spadły 4-KROTNIE a jest cieplej, niż za czasów grzania piecami elektrycznymi


    To czemu nie wymieniono okien i zrobiono docieplenia ścian od razu. Porównanie mało trafne, jak dla mnie jako laika, gdyż masz do czynienia z dwoma przypadkami:
    1. ogrzewanie elektryczne- budynek przed remontem;
    2. ogrzewanie gazowe- budynek po remoncie;
  • #17
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    nawiedzony20 wrote:

    To czemu nie wymieniono okien i zrobiono docieplenia ścian od razu. Porównanie mało trafne, jak dla mnie jako laika, gdyż masz do czynienia z dwoma przypadkami:
    1. ogrzewanie elektryczne- budynek przed remontem;
    2. ogrzewanie gazowe- budynek po remoncie;

    Remont napewno nie spowodował 4-krotnego zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło!!! W każdym razie ogrzewanie elektryczne jest zawsze NAJDROŻSZE.
  • #18
    nawiedzony20
    Level 9  
    Czy elektryczne jest najdroższe? Sam poszukuję odpowiedzi na to pytanie, dlatego postanowiłem o to zapytać i myślę, że otrzymam konkretną odpowiedź. :)

    Zbigniew Rusek wrote:
    Remont napewno nie spowodował 4-krotnego zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło!!!


    Na pewno nie, ale w jakimś % na pewno
  • #19
    michcio
    Electrician specialist
    W tym konkretnym przypadku pewnie 4-krotnego zmniejszenia zapotrzebowanie na ciepło nie było, co nie znaczy, że nie jest to możliwe (no chyba, że termomodernizacją nazywamy przyklejenie 5 cm najtańszego styropianu na ściany i montaż pierwszych lepszych okien).
    Przecież są wciąż budynki (głównie użyteczności publicznej), gdzie wiatr hula przez szpary, a okna czy drzwi mają pojedynczą szybę i metalowe ramy i wypełnienia.
    Modernizacja takiego budynku może przynieść spadek zapotrzebowania nawet większy niż 4-krotny!
  • #20
    izabelxq
    Level 2  
    Ja mam zamontowane dynamiczne piece akumulacyjne i jestem w 100% zadowolona z kosztów ogrzewania.
    Wszystko zależy jakiej klasy ktoś kupi piece bo na rynku jest wiele marek, modeli które bardzo różnią się między sobą budową oraz kosztami eksploatacji.
    zPrzykładowo 1 piec o mocy 4 kW może wazyć 220 kg a inny 170 - aż 50 kg róznicy w ciężarze a więc w pojemności cieplnej !!
    Je śli chodzi o regulatory ładowania w piecach akumulacyjnych to z tego co pamiętam to stosowane są trzy rodzaje, elektromechniczne jedno kapilarne, elektromechaniczne dwu kapilarne i najczulsze elektroniczne.
    Ja wybrałam najlepsze z dostępnych piece akumulacyjne firmy sztibel eltron na które zresztą dostałem 5 lat gwarancji a kupiłam je tu: www.inproel.pl

    Zbigniew Rusek,
    dlaczego pisze Pan takie brednie ?
    Wie Pan jaka jest faktyczna kaloryczność gazu w zimie ?
    Jaki jest koszt ogrzewanie 1 m2 przy użyciu dynamicznych pieców akumulacyjnych a jaki przy ogrzewaniu gazowym - interesują mnie dane dotyczące ogrzewania tego samego pomiesczenia przy takiej samej temperaturze zewnętrznej ?
    Na dzień dzisiejszy ogrzewanie gazem jest bardzo drogie gdyż kaloryczność gazu a więc to z czego otrzymamy energie cieplną jest bardzo mała. Jeśłi ktoś używa kuchenek gazowych to na pewno zaówarzył różne kolory płomieni a to świadczy o różnej kaloryczności.
    Pozdrawiam i szczerze polecam dynamiczne piece akumulacyjne, bardzo ważne jest aby montaż w/w urzadzeń dokonała dobra firma.
  • #21
    lettrice
    Level 1  
    Witajcie :)

    Podczytuję ten temat i zdecydowałam się zadać swoje pytanie.

    Wynajmuję mieszkanie w kamienicy bez co. Jest piecyk, ale albo kiepski, albo ja nie umiem grzać :/ W mieszkaniu nad ranem jest 18 stopni, po kilkugodzinnym grzaniu - zaledwie 20 stopni. Dla mnie to za zimno, chciałabym "dobić" do co najmniej 22-23, żeby się nie trząść. Stąd pytanie - w co zainwestować?

    Mieszkanie ma właściwie dwa pomieszczenia - kuchnię, z której wchodzi się do maleńkiej łazienki (przedzielone ścianką, ale u góry jest otwarta, więc chłód jest w obu pomieszczeniach) i pokoju (drzwi można zamknąć i w nocy tak robię, chcąc zachować tę odrobinę ciepła, ale mam kota, który musi mieć dostęp do kuwety, która jest w łazience, i karmy, która jest w kuchni). Całość nie ma 40 m kw. Pokój to mniej więcej połowa powierzchni. Mam pożyczone dwa olejaki, z których jeden mi właśnie padł :/ Drugi postawiłam w łazience, żeby móc się w miarę normalnie umyć. Co radzicie? Mam gaz z butli, więc powiedzmy, że mogę trochę więcej wydać na ogrzewanie elektryczne, ale też bez przesady (utrzymuję sie sama, nie zarabiam wiele).

    Będę wdzięczna za jakieś konkretne propozycje od tych, którzy się na tym znają, ewentualnie może polecenie jakichś stron, porównujących ceny czy koszty używania poszczególnych grzejników. Idzie zima, a ja marznę :(

    Pozdrawiam serdecznie
    Lettrice
  • #22
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Wszystkie grzejniki elektryczne mają praktycznie taką samą sprawność.
    Więc tu wybór bardziej odnoście upodobań.
    Jeśli chodzi o koszty to da się w miarą łatwo policzyć.
    Różnica temperatur teraz u Ciebie to powiedzmy 19°C (średnia temperatura w mieszkaniu) - 3°C (średnia temperatura na dworze) = 16°C .
    Przyjmijmy, że przy tej temperaturze płacisz 400 zł za ogrzewanie.
    Jeśli zwiększysz średnią temperaturę w mieszkaniu do 22°C to przy założeniu, że temperatura na dworze będzie taka sama zapłacisz ....
    19°C / 16°C * 400 zł = 119% * 400 = 475 zł.
    Gorzej jeśli temperatura na zewnątrz spadnie do średniej np. -15°C ....
    wtedy wyjdzie :
    37 °C / 16°C * 400 zł = 231% *400zł = 925 zł.

    W zasadzie jedyna forma oszczędniejszego ogrzewania (gdyż sprawność grzejników jest taka sama) jest skorzystanie z 2-giej taryfy i wstawienie pieca akumulacyjnego lub ..... zmiana mieszkania na nowoczesne ocieplone co nieraz naprawdę się sumarycznie bardziej opłaca.
  • #23
    Julkab
    Level 9  
    Witam,

    proszę o pomoc bo muszę podjąć decyzję co do ogrzewania w mieszkaniu 80 m w kamienicy.
    Mieszkanie jest doscyć ciepłe, posiada wymienione okna, nad i pod mieszkają sąsiedzi, obok również.

    Zdecydowałam się na ogrzewanie wody bojlerem Vulcan Elektronik Pro 100l z programatorem czasowym.

    Pozostaje kwestia ogrzewania mieszkania.

    Skłaniam się ku piecom akumulacyjnym z rozładowaniem dynamicznym i sterownikiem tygodniowym.

    W internecie znajduję jednak wiele innych grzejników a każdy producent/sprzedawca zapewnia o nowoczesnych, wręcz innowacyjnych technologiach, na jakich działają a ja się nie potrafię w tym temacie poruszać.

    Zależy mi na dosyć wysokej klasy grzejnikach, oby były tanie w eksploatacji.

    Domniemuję, że piece akumulacyjne są najtańsze w eksploatacji, bo pobierają prąd w taryfie nocnej.

    Bardzo dziękuję za pochylenie się nad tematem.
    Pewnie banalny, ale mnie to przerasta a inwestycja jest na tyle kosztowna, że chcę uniknąć całkowitego nieporozumienia w tym temacie.


    Pozdr


    Julka
  • #24
    robet14
    Level 10  
    Piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem to dobre rozwiązanie jeśli się ma druga taryfę. Na pewno trzeba mieć specjalnie przygotowaną instalacje pod takie piece, najlepiej żeby jakiś elektryk, który się na tym zna zobaczył co by trzeba przygotować. Do każdego pomieszczenia trzeba dobrać piec, piec dobiera się do strat ciepła. Ja osobiście nie za bardzo się na tym znam ale może koledzy coś więcej doradzą. Posiadam takie piece i jestem zadowolony, mam piece niemieckiego producenta Stiebel Eltron, myślę że to najlepsza firma na rynku i całkowicie ją polecam. Pozdrawiam

    Julkab wrote:
    Witam,

    proszę o pomoc bo muszę podjąć decyzję co do ogrzewania w mieszkaniu 80 m w kamienicy.
    Mieszkanie jest doscyć ciepłe, posiada wymienione okna, nad i pod mieszkają sąsiedzi, obok również.

    Zdecydowałam się na ogrzewanie wody bojlerem Vulcan Elektronik Pro 100l z programatorem czasowym.

    Pozostaje kwestia ogrzewania mieszkania.

    Skłaniam się ku piecom akumulacyjnym z rozładowaniem dynamicznym i sterownikiem tygodniowym.

    W internecie znajduję jednak wiele innych grzejników a każdy producent/sprzedawca zapewnia o nowoczesnych, wręcz innowacyjnych technologiach, na jakich działają a ja się nie potrafię w tym temacie poruszać.

    Zależy mi na dosyć wysokej klasy grzejnikach, oby były tanie w eksploatacji.

    Domniemuję, że piece akumulacyjne są najtańsze w eksploatacji, bo pobierają prąd w taryfie nocnej.

    Bardzo dziękuję za pochylenie się nad tematem.
    Pewnie banalny, ale mnie to przerasta a inwestycja jest na tyle kosztowna, że chcę uniknąć całkowitego nieporozumienia w tym temacie.


    Pozdr


    Julka
  • #25
    bartekfigura
    Level 29  
    Witam kolega Robert14 ma rację. Tutaj link do stronki gdzie jest wszystko prosto wytłumaczone jak dobiera się piece akumulacyjne. Można też sobie orientacyjnie policzyć straty ciepła w pomieszczeniu oraz dobrać piec z tabeli.
    http://www.inproel.pl/poradnik
  • #26
    artur s
    Level 24  
    Osobiście nie używam, ale poleciłbym Dimplexa DuoHeat . Piec akumulacyjny połączony z promiennikowym. Ma to tą zaletę, że ładując piec w drugiej taryfie możemy od razu dogrzać mieszkanie promiennikowym. Piec akumulacyjny podczas drugiej taryfy gromadzi ciepło najczęściej w cegłach szamotowych. Grzałka jest na tyle osłonięta cegłami, że o efekcie ogrzewania zaraz po załączeniu grzania można zapomnieć. Dopiero po czasie , gdy piec osiągnie temperaturę powyżej temperatury pomieszczenia można spodziewać się pierwszych oznak grzania. Kolejnym elementem blokującym grzanie takiego pieca jest metalowa obudowa eliminująca promieniowanie ciepła przez grzałkę. Druga taryfa (nocna) kończy się zazwyczaj ok 6 rano. Kto wychodzi w tym czasie do pracy może zapomnieć o ciepłym mieszkaniu na kolejne 8-12 godzin, bo jest poza nim. W tym czasie piec "natrafia" najczęściej jeszcze raz na drugą taryfę w godzinach 11-13. Wracając do domu ok godziny 14 mamy ciepło- piec jeszcze nie ostygł. Wracając o 18 jest z tym już słabiej. Jeśli piec jest dobrze dobrany do pomieszczenia to ono zgromadzi ciepło przekazane przez piec i nie musimy się martwić wychłodzeniem. Jeśli jest z tym problem to płacimy za prąd nie mając komfortu cieplnego.
    A teraz zaleta DuoHeat. Podczas gromadzenia energii część grzałki jest odsłonięta działając jak promiennik i grzejąc pomieszczenie już od początku drugiej taryfy. Ciepło to gromadzi się w pomieszczeniu nie w postaci ciepłego powietrza jak w konwektorze czy dmuchawie, lecz w ogrzanych przedmiotach w zasięgu "widzenia" grzejnika. tylna część grzałki gromadzi ciepło w piecu. Odda je po ustaniu drugiej taryfy. Nie testowałem tego rozwiązania, ale wydaje się być najbardziej sensownym z akumulacyjnych poza kablami grzewczymi ze sterowaniem dedykowanym tym systemom. Powoduje bardziej wyrównaną temperaturę w pomieszczeniu w cyklu dobowym nie odbierając oszczędności z tytułu drugiej taryfy. http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=piec%20akumulacyjno-%20promiennikowy&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CFIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.e-bhu.pl%2Fprod%2F118%2Fpiece-akumulacyjne%2Fpiece-duoheat%2Fpiec-akumulacyjny-duoheat-duo-500n-dimplex-26_049-kw-499.html&ei=JNDhUIq8DcPOtAaVq4CIDA&usg=AFQjCNHPQLpaNquhI00n_Cl-Cv-sg6Ox9w A wspomnieć jeszcze wypada, że nie szumi w nim wentylator , jak w piecach "dynamicznych".
  • #27
    goryl23w
    Level 8  
    Nie rozpoczynam nowego tematu tylko zahaczę się o ten, mianowicie chciałem zapytać o poradę w doborze grzejników do biura. potrzebuję je ogrzać, myślałem nad grzejnikami konwektorowymi takimi jak te pod tym linkiem grzejemy.pl. Nie wiem ile należało by ich kupić, pomieszczenie ma około 30 m2. Co o tym sądzicie ??
  • #28
    KW-ark
    Level 12  
    Do goryl23w
    30 x 80W = 2400 W są to 3 promienniki po 650 W wymiary 120x60 do wmontowania w sufit
    www.heatpluslight.eu można kupić np. 2, zobaczyć jak się sprawdzą. Choćby dla tego że w przypadku promienników ogrzewamy miejsca gdzie przebywamy.
  • #29
    goryl23w
    Level 8  
    KW-ark wrote:
    Do goryl23w
    30 x 80W = 2400 W są to 3 promienniki po 650 W wymiary 120x60 do wmontowania w sufit
    www.heatpluslight.eu można kupić np. 2, zobaczyć jak się sprawdzą. Choćby dla tego że w przypadku promienników ogrzewamy miejsca gdzie przebywamy.


    Dawno nie odpisywałem na posta, ale odłożyłem na razie temat ogrzewania z powodu braku wystarczającej gotówki ale temat powoli wraca. Na razie zrobiłem instalację pod ogrzewanie elektryczne. Link do firmy jak by ktoś chciał. Właśnie zastanawiam się nad tymi promiennikami na podczerwień bo zaczynają mi się one podobać. Szukam i czytam opinię użytkowników tych urządzeń.
  • #30
    Alemucha
    Level 28  
    A ja grzeję 2 chińskimi farelkami 2kW po 2,5 dychy +konwektor 2kW za 55.-, wtedy kiedy potrzebuję i mam w nosie namawianie na drogie piece albo tanie taryfy (z drogimi kosztami). Czwarty rok. W tym roku wymienię zestaw bo już skrzypi. Fizyki się nie oszuka ale można się z nią pogodzić. Wymieniłem okna, zrobiłem izolację stropu i ścian styropianem 20cm + mocna instalacja. Dostawiłem kominek i piłę pod wiatą