Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv9000 - uszkodzona obudowa i jej naprawa

szerii 12 Lis 2009 07:35 5031 8
  • #1 12 Lis 2009 07:35
    szerii
    Poziom 10  

Witam.W moim lapku pękł mi uchwyt przy matrycy i zawias w obudowie wyrywając gniazda na śrubki. Wiem że to jest nie mały koszt wymiany w serwisie części górnej obudowy,ale zastanawiam się i proszę o pomoc,czy można to jakoś zregenerować lub czy są jakieś firmy w miarę nie drogo tym się trudniące najchętniej z Krakowa ale nie koniecznie.Serdecznie pozdrawiam

0 8
  • #2 12 Lis 2009 07:47
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Kiedyś w jakimś starym laptopie bawiłem się w naprawę takiego czegoś, wyglądało to mniej więcej tak:
    - klej dwuskładnikowy na bazie żywicy, taki co spokojnie dobę schnie
    - trochę taśmy malarskiej "żółtej"
    - szczytpa talentu artystycznego, w tym przypadku rzeźbiarstwo ;-)

Wszystko polega na wklejeniu zawiasu w obudowę matrycy na stałe, z zewnątrz zaklejasz ewentualne pęknięcia taśmą, układasz równo zawiasik, wypełniasz lukę klejem, tak ze sporym zapasem. Zostawiasz na noc, rano ściągasz taśmę, ewentualnie szlifujesz nadmiar.

Może nie wyglądać powalająco i nie jest już tak do końca rozbieralne, ale koszt praktycznie parę zł (klej).

0
  • #3 12 Lis 2009 07:56
    szerii
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedz ale co do tego zawiasu mam spore obawy bo tak ciężko chodzi że dopiero kombinerkami mogę go ruszyć więc chyba żaden klej się nie utrzyma z panelem.

0
  • #5 14 Lis 2009 08:51
    szerii
    Poziom 10  

Witam. Wczoraj walczyłem z naprawą ale się poddałem.Okazało się że jednak tylna obudowa jest do wymiany i zawiasy. Za bardzo jest zniszczona i popękana.Proszę o adresy lub kogoś kto ma taki laptop na części.Serdecznie pozdrawiam

0
  • #7 17 Lis 2009 15:21
    szerii
    Poziom 10  

Dzięki Kuniarz za podpowiedzi na razie nie ma nic na allegro.Może się ktoś zgłosi z Krakowa lub okolic.Pozdrawiam

0
  • #8 18 Lis 2009 00:03
    katar83
    Poziom 25  

Jak masz wszytskie czesci plastikowe to bierz lutownice w reke i top plastiki chocbys na wylot robil dziury, jakims plastkiem innym uzupelnij brakujace kawalki i chocby to mialo wygladac najgorzej jak moze po przetopieniu wazne by sie trzymalo i gwarantuje ze bedzie lepiej trzymac niz jakikolwiek klej epoksydowy ktory ma tendencje do odpadania od obudow. Pozniej to wszystko szlifujesz papierem sciernym na gladko(mozna nawet zaokraglic dowolnie kwadratowe rogi ktore zostaja po przetapianiu) i malujesz lub dajesz do pomalowania komus kto sie na tym zna.
    Efekty sa czesto lepsze niz oryginalna klapa :)
    W taki sposob naprawiam klapy do Toshib P100, nowe/uzywane kosztuja po 300PLN a puszka podkladu kosztuje mnie 5PLN plus odpowiedniego lakieru nastepne 5PLN.(dobry lakier kosztuje duzo wiecej jednak ten co mialem akurat sie trafil idealny i tani)
    Naprawialem juz obudowy ktore byly polamane na pol(i/lub w kilku miejscach) lub nie mialy nawet jednego miejsca gdzie daloby sie wkrecic srubke. Toshiby z serii P100 prawie wszystkie maja pourywane rogi kiedy je przerabiam.
    Mam tez znajomego lakiernika ktory maluje auta i czasem daje mu do pomalowania kilka klap i tez wychodzi taniej niz nowe.
    Twoja klapa do DV9000 to naprawde drogi wydatek z tego co sie orientuje wiec warto sprobowac.

0
  • #9 18 Lis 2009 15:48
    bezum1
    Poziom 22  

Witam !
    Ja też polecam metodę topienia lutownicą plastiku ,nieraz w mocno obciążonych miejscach stosuję dodatkowo wtopione na gorąco druty stalowe które zatapiam lutownicą . Jeżeli stosuję klej epoksydowy to też zbroję go rusztem z drutu stalowego wtopionego częściowo w plastik co bardzo wzmacnia naprawiane miejsce. Naprawione elementy mają nawet większą wytrzymałość niż fabryczne.

0