Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak komunikacji Step 7 z CPU 224

seba4270 12 Nov 2009 09:05 1942 6
 • #1
  seba4270
  Level 14  
  Witam. Mam problem z komunikacją ze sterownikiem CPU 224 XP . Po odpaleniu programu i połączeniu kablem PPI ustawieniu na nim prędkości wogóle nie wykrywa sterownika. ( Inne rzeczy przez RS chodzą np. drukarka). Zdarzyło się ze wyłączyłem port i włączyłem go jeszcze raz i mogłem się połączyć ale po wyłączeniu kompa i włączeniu już nie. A teraz już wogóle nie . Różne ustawienia portu też nic nie dają. A drukarka przez RS chodzi.
 • #2
  bestler
  Admin of DIY, Automation
  Drukarka po RS ?? A co to za sprzęt ?? Ona wymaga zapewne jakiegos programu do wysyłania znaków przez COM. Może to program do tej drukarki blokuje port.
 • #3
  seba4270
  Level 14  
  Drukarka etykiet ZEBRA Z4m po RS 232. Raczej nie po wczesniej mogłem się łączyć a teraz nie. Diody mrugają , jakiś czas szuka a potem brak połączenia.
 • #4
  arwit
  Level 27  
  Spróbuj przełączyć sterownik w stop i wtedy dopiero nawiązać połączenie z Microwin'em
 • #5
  kemot55
  Level 31  
  A jaką masz ustawioną prędkość na kablu PPI (jak są ustawione przełączniki o ile w ogóle konwerter je posiada)?
 • #6
  seba4270
  Level 14  
  prędkość 9,6. Przełącznik drugi i piąty jest na 1. Dziwne jest to że włączam i wyłączam port COM1 zmieniam ustawienia i za któryms razem uda mi się połączyć ze sterownikiem. Ale jak póżniej wyłącze i włącze komputer to zabawa od nowa z komunikacją ze sterownikiem. O co tu chodzi przecież komp nie gubi ustawień.
 • #7
  dzwilu
  Level 11  
  Jedynym sposobem w tej sytuacji jest komunikacja ze sterownikiem w trybie STOP. Prawdopodobnie w trybie RUN aplikacja do drukarki pisze coś na port PPI.

  Pozdrawiam