Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wolne połączenie bezprzewodowe

12 Lis 2009 09:58 2072 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z internetem bezprzewodowym, głowię się już tydzień i nic nie wychodzi, może Wy doradzicie.
    Mam internet z Supermedii. Komputer stacjonarny jest podłączony poprzez router D-Link DI-524 kablem ze ściany i bezpośrednio do kompa i hula jak zwykle, tzn zanim podłączony został router. Router został skonfigurowany, połączenie z laptopem jest, jednak jest strasznie wolne, nie otwierają sie żadne strony, albo z godzine czekam na otwarcie. Skype i gg działa, gg często się rozłącza i wiadomosci jakby zapychają, a potem przychodzą hurtem, na Skype rozmowa raczej beznadziejna. Wiadomości do outlooka przechodzą bez problemu.
    Dzwoniłam do dostawcy internetu, wg niego jest wszystko ok. Twierdzi, że coś może być nie tak z routerem. Ale internet w komputerze stacjonarnym wtedy też by wolny. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną ? Może powinnam zmienić dostawcę internetu ? Jak sprawdzić co jest przyczyną spowolnienia internetu.
    Dodam, że prędkość na stacjonarnym mam 100 mb/s, a na laptopie 54 mb/s. Jakość połączenia bardzo dobra lub znakomita.
  • Poziom 2  
    A patrzałaś może gniazdo od RJ 45 może to szwankuje od laptopa sa też takie problemy (jak jets wszystko w porządku z laptopem) to jest jeszcze ten router tak jak mówi dostawca. Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Rozumiem że na stacjonarnym, po kablu jest dobrze a na laptopie przez radio źle ? Pingowałaś z laptopa ? Masz utracone pakiety ? Kto konfigurował router ? Może źle skonfigurowany ?
  • Poziom 9  
    W końcu kupiłam nowy router DIR-300 i dziala ! jest ok. Sama konfigurowalam, a w tych sprawach jestem laikiem. Zupełnie nie kumam o co Wy mnie pytacie. Sprawdzało kilku magikow i każdy radzil zmienić router. prawdopodobnie antena byla w tamtym uszkodzona. Kupiłam na próbe i wygląda na to, ze jest super. Dzięki za rady.
  • Poziom 9  
    Uwierz mi, że kanały wszystkie wypróbowałam.