Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik LG iG5A i zewnetrzny sygnał błędu

wilk125 12 Lis 2009 10:35 2735 5
 • #1 12 Lis 2009 10:35
  wilk125
  Poziom 23  

  Witam
  mam układ, w którym silnik ma się zatrzymać, w przypadku przerwania obwodu kontrolnego, silnik nie może być uruchomiony nawet gdy obwód kontrolny zostanie zamknięty. Uruchomienie silnika powinno być możliwe wtedy gdy obwód kontrolny jest zamknięty i operator świadomie włączy silnik. Czy czytając instrukcję falownika iG5A, znalazłem coś takiego jak zewnętrzny sygnał błędu i myślę, że mógłbym to wykorzystać ustawiając jedno z wejść np.P8 na zewnętrzny sygnał awarii EXT B (styk normalnie zamknięty). Z opisu wynika, że w przypadku przerwania obwodu silnik się zatrzyma, a falownik wyświetli komunikat błędu, rozumiem, ze silnik ruszy dopiero wtedy gdy obwód będzie zamknięty i zostanie skasowany błąd w falowniku(niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).
  mam jeszcze wątpliwość co do nastaw. W instrukcji jest chyba błąd (albo czegoś nie rozumiem), pisze, że dla "kodu" I24 (wejście P8 ) należy ustawić "nastawę" na 20, po czym w przykładowej tabelce mają nastawę 19, i na przykładowym rysunku tez 19. Teraz nie wiem czy nastawa ma być 19 czy 20, a nie mam niestety falownika przy sobie i nie mam jak sprawdzić. Może ktoś potwierdzić jaka ma być nastawa?

  0 5
 • Pomocny post
  #2 12 Lis 2009 13:12
  bonanza
  Spec od Falowników

  W instrukcji pdf, w którą zajrzałem, jest wartość 18 dla extA i 19 dla extB. Błąd jest w tabelce opisu (nomen omen) błędów, gdzie zarówno przy objaśnieniu komunikatu "etA", jak i "etB" napisano, że jedno z wejść 2-stanowych musi być zaprogramowane na funkcję 19 (przy etA powinno być 18 ).
  Po uśrednieniu błędów wychodzi, że extB = 19. ;)

  Można też poszukać instrukcji angielskiej, która pewnie była wzorem dla tłumacza - może jest jednoznaczna, a błąd powstał w tłumaczeniu ("komputer się pomylił").

  0
 • Pomocny post
  #3 12 Lis 2009 18:28
  falowniki.com
  Spec od Falowników

  Witam,

  zarówno dla wejścia A jak i B ustawiamy 19
  wejście A jest typu NO (wyłączy po zamknięciu styku)
  wejście B jest typu NC (wyłączy po otworzeniu styku)
  w zależności od potrzeb wybierz jedno z nich...

  Pamiętaj o Kategorii zatrzymania !!!

  pozdrawiam

  0
 • #4 30 Lis 2009 17:56
  rafmos
  Poziom 13  

  Nie chcę zaczynać nowego tematu, a mam pytanie odnośnie falowników. Mam takowy falownik, nie mam jeszcze silnika który ma zostać podpięty i czy mogę uruchomić falownik tak na sucho i poćwiczyć działanie falownika bez obciążenia. Muszę zbudować panel z przyciskami którymi będę sterował częstotliwością pracy (obrotami) silnika. Częstotliwość mógłbym mierzyć miernikiem. No i moje pytanie czy falownik nie zostanie uszkodzony gdy będzie pracował bez obciążenia i czy w ogóle zastartuje. A drugie czy muszę podpinać potencjometr pod listwę, jeśli będę używał przycisków wyprowadzonych z listwy do sterowania częstotliwością?

  0
 • #5 30 Lis 2009 18:41
  falowniki.com
  Spec od Falowników

  Witaj,
  możesz tak zrobić bez konsekwencji uszkodzenia, częstotliwość (i nie tylko) możesz obserwowac poprzez wyświetlacz...
  pozdrawiam

  0
 • #6 01 Gru 2009 06:22
  bonanza
  Spec od Falowników

  Częstotliwość mierzona miernikiem na zaciskach wyjściowych okaże się prawdopodobnie częstotliwością kluczowania - w kilohercach. Ale silnik wyczuje tę właściwą częstotliwość. ;)

  0