Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby odbiór w oryginalnym radiu w Renault Laguna II

12 Lis 2009 11:58 16581 11
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam samochód Renault Laguna II
    Kupiłem go kilka dni temu (rocznik 2002 wersja 2.0 IDE)
    Jest w nim oryginalne radio ale słabo odbiera (szumi).
    Co może być przyczyną??

Proszę o pomoc.
  • Użytkownik obserwowany
    Sprawdz antene wtyki itp.
  • Poziom 9  
    Docisnąłem wszystkie wtyczki.
    Zrobiłem test poziomu odbioru (wciskając przyciski 1 i 6 na radiu) pokazało że sygnał jest prawidłowy, ale jak pojechałem się przejechać to nic się nie zmieniło.
    Zapomniałem przedtem napisać że jak samochód nie jest odpalony to radio dobrze działa, a jak się jedzie to prawie nic nie słychać, tylko szum.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam podobny przypadek wyjadę z domu rano radio w miarę gra,pózniej zanikają fale gdy włączone jest ogrzewanie tylnej szyby podobny objaw.Wracam z pracy po południu jest w miarę dobrze.Sam nie wiem gdzie szukać?
  • Użytkownik obserwowany
    Moze być coś z głowica tego radia ale to już problem bardziej złożony zdarzaja się zimne luty zobacz czy nie reaguje na drgania
  • Poziom 10  
    Zrobiłem test poziomu odbioru (wciskając przyciski 1 i 6 na radiu)
    wyświetliło się 1018 BOOO inna stacji 1038 F000 narazie radio gra ale sygnał chyba kiepski .Pierwsze 0 czasami zmieniało się 1-3
    Objawy takie nasiliły się po deszczowej pogodzie
  • Użytkownik obserwowany
    Podmień na chwile inna antenę
  • Poziom 10  
    Anteny nie podmieniłem sprawdziłem wszystkie połączenia antenowe i podłączenie wzmacniacza.Zakłucenia pojawiają się gdy zaparuje mi tylna szyba i ścieszki anteny mozajkowej i szyby ogrzewanej oddają /ciepło/jakbyn się delikatnie włączyły choć ogrzewanie tylnej szyby jest wyłączone.Wtedy występują zaniki fal,to samo występuje przy normalnym włączeniu szyby tylnej
  • Użytkownik obserwowany
    Rozważ montaż nowej zwykłej anteny wybór jest duży bo żabojady zawsze utrudniali życie
  • Poziom 10  
    muszę coś wymodzić,dowiedziałem się że ścieżka na ogrzewaniu szyby może mieć przerwę
  • Użytkownik obserwowany
    Słyszałem ze są jakieś kleje przewodzące ale czy to zda egzamin wiadomo ze szyby parują itp.
  • Poziom 10  
    Koledzy znalazłem w ogrzewaniu tylnej szyby 2 zarysowania które połączyłem specjalnym klejem.To one powodowały opisywane problemy z radiem.Radyjko gra OK.