Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaby odbiór w oryginalnym radiu w Renault Laguna II

Robert93 12 Nov 2009 11:58 19671 11
    Robert93
    Level 9  
    Witam.

Mam samochód Renault Laguna II
    Kupiłem go kilka dni temu (rocznik 2002 wersja 2.0 IDE)
    Jest w nim oryginalne radio ale słabo odbiera (szumi).
    Co może być przyczyną??

Proszę o pomoc.
    edward.iskra
    User under supervision
    Sprawdz antene wtyki itp.
    Robert93
    Level 9  
    Docisnąłem wszystkie wtyczki.
    Zrobiłem test poziomu odbioru (wciskając przyciski 1 i 6 na radiu) pokazało że sygnał jest prawidłowy, ale jak pojechałem się przejechać to nic się nie zmieniło.
    Zapomniałem przedtem napisać że jak samochód nie jest odpalony to radio dobrze działa, a jak się jedzie to prawie nic nie słychać, tylko szum.
    andr1
    Level 10  
    Witam
    Mam podobny przypadek wyjadę z domu rano radio w miarę gra,pózniej zanikają fale gdy włączone jest ogrzewanie tylnej szyby podobny objaw.Wracam z pracy po południu jest w miarę dobrze.Sam nie wiem gdzie szukać?
    edward.iskra
    User under supervision
    Moze być coś z głowica tego radia ale to już problem bardziej złożony zdarzaja się zimne luty zobacz czy nie reaguje na drgania
    andr1
    Level 10  
    Zrobiłem test poziomu odbioru (wciskając przyciski 1 i 6 na radiu)
    wyświetliło się 1018 BOOO inna stacji 1038 F000 narazie radio gra ale sygnał chyba kiepski .Pierwsze 0 czasami zmieniało się 1-3
    Objawy takie nasiliły się po deszczowej pogodzie
    edward.iskra
    User under supervision
    Podmień na chwile inna antenę
    andr1
    Level 10  
    Anteny nie podmieniłem sprawdziłem wszystkie połączenia antenowe i podłączenie wzmacniacza.Zakłucenia pojawiają się gdy zaparuje mi tylna szyba i ścieszki anteny mozajkowej i szyby ogrzewanej oddają /ciepło/jakbyn się delikatnie włączyły choć ogrzewanie tylnej szyby jest wyłączone.Wtedy występują zaniki fal,to samo występuje przy normalnym włączeniu szyby tylnej
    edward.iskra
    User under supervision
    Rozważ montaż nowej zwykłej anteny wybór jest duży bo żabojady zawsze utrudniali życie
    andr1
    Level 10  
    muszę coś wymodzić,dowiedziałem się że ścieżka na ogrzewaniu szyby może mieć przerwę
    edward.iskra
    User under supervision
    Słyszałem ze są jakieś kleje przewodzące ale czy to zda egzamin wiadomo ze szyby parują itp.
    andr1
    Level 10  
    Koledzy znalazłem w ogrzewaniu tylnej szyby 2 zarysowania które połączyłem specjalnym klejem.To one powodowały opisywane problemy z radiem.Radyjko gra OK.