Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ JoyBook A52E przy dużym obciążeniu CPU wyłącza się

12 Lis 2009 12:06 1770 2
  • Poziom 19  
    Witam.

Dane : BenQ Joybook A52E

Od jakiegoś dłuższego czasu (ostatnio nie grałem z 2 miesiące, ale wtedy już też to się zdażało) laptop sam się wyłańcza podejrzewam z przegrzania.

Jak gram w gry przeglądarkowe i robię niezbyt wymagające rzeczy to wszystko OK.
    Ale jak odpalę grę typu GTA, CALL OF DUTY pogram 20min i jest jakby odcięcie prądu i się wyłańcza. Powodem napewno jest przegrzewanie bo jak ustawiałem wiatrak w stronę tego miejsca gdzie jest zawsze strasznie gorący jak się wyłańcza wszystko było OK.
    Znacie jakiś program aby usunął wszystkie niepotrzebne procesy itp. bo już dawno nie formatowałem laptopa i może jak odciąże zużycie procesora to trochę pomoże.
  • Spec od komputerów
    Takim programem jest własna głowa i znajomość systemu. Nawet nie podałeś jakiego systemu używasz. Przeanalizuj co jest uruchamiane razem z systemem i te aplikacje które są zbędne usuń z auto uruchamiania i w uruchamiaj tylko w razie potrzeby. Usuń historię przeglądanych stron, wyczyść temp, usuń zbędne punkty przywracania, przeskanuj rejestr pod kątem błędnych i starych wpisów i na koniec przeprowadź defragmentacje dysku. Na całe szczęście jeszcze nie wymyślili programu który zastępuje mózg.
  • Poziom 22  
    lukss07ns napisał:

Powodem napewno jest przegrzewanie

Ech..... Rusz organem o którym pisze tronic1. Podstawowe pytanie: kiedy czyściłeś wentylator, kratkę wentylacyjną? Trzeba oczyścić i to od wewnętrznej strony. Samo wyssanie odkurzaczem z zewnątrz nie pomoże.